Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona przed duszeniem z tyłu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_quasimodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Submission

Napisano Ponad rok temu

Obrona przed duszeniem z tyłu
czyli to co dzis "przerabialismy" na treningu KM; chcialem zapytac szanownych uzytkownikow jaki widza sens uczenia sie tego elementu (zakladam ze nie jest on tylko i wylacznie forma cwiczeniowa). Wyjasniam, ze nie chodzi o "nelsona" czy jakkolwiek nazwiemy duszenie przedramieniem tylko o zwykle duszenie dlonmi.
Moim zdaniem prawdopodobienstwo takiego ataka jest nikle...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu
No, gratulacje! To jeden z wzorców treningowych.

http://www.fabrykasily.pl/search.php
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu
Fakt ze prawdopodobienstwo takiego ataku jest nikle.Nie mniej jednak warto wiedziec jak sie zachowac w takiej sytuacji.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu
quasimodo czyzbys chodzil na emilii plater na kravke?? :)
  • 0

budo_quasimodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Submission

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu
Tak. Jestesmy kolegami z treningu zatem :)
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu
cool! czerwono-czarne spodnie od kickxu. Trzeba sie znalezc choc to moze byc trudne jaesli znowu bedzie tyle ludzi :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu
"tylu ludzi"... wow ten czar kravmagi:)

obrona przed nelsonem, wiadomo, zalezna od sytuacji:)
nelson jest o tyle rzadki, ze znawca go nie załozy, a jezeli załozy to tak ze nie wyjdzie sie z niego- wiadomo ile t4rzeba czasu na zduszenie.

wiekoszosc ludzi po ataku na szyje od tyłu, zamiast wcisnąc nas w ziemie odchylając do siebie, zacznie na nas wskakiwac(wiecie o co chodzi czy juz seplenie?:P)

mi osobiscie ze wzgledu na mój format odpowiada: skrócenie szyji szybkie uderzenie( nie pchajace, ale taki impuilsik:P) w łokiec opierający sie o nas.
i złapanie dwoma dłonmi nadgarstek reki oplatającej szyje. sciągniecie na dół, z wyjsciem nogami i dalej zaleznie od sytuacji.

oczywiscie jest to schemat który mozna sobie zmienic:)
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu

"tylu ludzi"... wow ten czar kravmagi:)

nawet nie wiesz jak wielkie bylo moje zdziwienie keidy na ostatnim treningu doliczylem sie... uwaga...64 osob!!!!(jak chodzilem na kickx to mialem 12 w grupie :) ). TRoche za duzo jak dla mnie...ale jak sie zaczna sparingi to sie wykrusza pewnie...:) :lol:
  • 0

budo_rafaik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu
Nie martw sie ja zaczynalem treningi 0,5 roku temu tez u K. Sawickiego. Na poczatku tez byla full sala ale teraz juz jest okolo 20 osob. I caly czas powoli sie wykruszaja.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu
a po jakim czasie zaczely sie sparingi??
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu

czyli to co dzis "przerabialismy" na treningu KM; chcialem zapytac szanownych uzytkownikow jaki widza sens uczenia sie tego elementu (...) tylko o zwykle duszenie dlonmi.
Moim zdaniem prawdopodobienstwo takiego ataka jest nikle...


ja to traktuję tylko i wyłacznie jako kolejna okazja do wyrobienia sobie "kraverskich" odruchów, tylko tyle i aż tyle
  • 0

budo_quasimodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Submission

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu
jesli tak, to niech bedzie: dla wyrobienia "kraverskich" odruchow :)
A co do sparringow? To na KM sa sparringi...nie, nie zebym mial cos naprzeciwko (wprost przeciwnie...), ale wydawalo mi sie, ze w zajeciach tego typu (samoobrona) nie ma takiego elementu szkoleniowego.
A czy czesto macie zajecia z pomocnikami (czy jak ich tam nazwiemy) p. Sawicikiego, pytam osobe, ktora chodzi juz do p. S. od roku
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu

A co do sparringow? To na KM sa sparringi...nie, nie zebym mial cos naprzeciwko (wprost przeciwnie...), ale wydawalo mi sie, ze w zajeciach tego typu (samoobrona) nie ma takiego elementu szkoleniowego.


wtedy samoobrona nie ma sensu... co z tego ze będziesz nzał milion suchych schematów jak po jednym "strzale" nie będziesz wiedział co zrobić bo tego nie było na treningach
  • 0

budo_rafaik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu
My juz mamy zaliczone P1 i ostatnio na zajeciach dowiedzielismy sie ze kto chce moze brac udzial w Sparingach. Ale szczegolow jeszcze nie znam. Wiem tylko ze to w ramach oplaty miesiecznej
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu
To znaczy ze co???Ze mozna za sparing placic osobno?Jak za jakis dodatek ekstra? :roll:
Kurcze to dobrze ze nie kaza ci za nauczanie np.techniki na obrone przed kopnieciem placic dodatkowo.A skladka podstawowa obejmowala by tylko obrone przed uderzeniem reka:wink:
Niby jak chcesz sie nauczyc stosowac dobrze technike skoro nie sparujesz?To tak jak uczyc sie strzelac.I uzywac tylko slepaki. :lol:
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu

Wiem tylko ze to w ramach oplaty miesiecznej

w ramach to w ramach...Niektorzy nie musza chciec sie sparowac, a ci co chca to maja zwykluy trening. Niestety bede musial wypelnic ta luke bez sparingow na kravce jakimis bokserskimi. Wie ktos moze jak to wyglada na Gwardii??(tzn czy mozna przyjsc i sie poboksowac z kims, bo tam treningi sa za darmo...??) pozdr
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu

Moim zdaniem prawdopodobienstwo takiego ataka jest nikle...


Ale może się zdarzyć, np. jak stoisz przy bankomacie (oczywiście nie będzie to samo duszenie, tylko chwyt oburącz za szyję i walenie twoją głową w bankomat).
  • 0

budo_quasimodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Submission

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu
Nie wykluczam, chociaz sensowniej byloby chyba zlapac tego kogos przy bankomacie za glowe (wlosy), ale to czyste dewagacje...
A co do egzaminu, zostawiajac na boku rozwazania: "jaki to ma sens" to jak taki egzamin wyglada: okreslona liczba technik, ciwczenia w parach...?
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu

zwykle duszenie dlonmi.
Moim zdaniem prawdopodobienstwo takiego ataka jest nikle...


Poszukaj w Internecie statystyk zabojstw. Ja nie znalazlem liczb dla Polski, ale przejrzalem pare dla Kanady i kilku stanow w USA... Nie pamietam, czy udalo mi sie cos znalezc z Europy...

Chcialem sprawdzic na ile pokrywa sie z prawda zaslyszana wiadomosc, ze znaczaca wiekszosc przypadkow smierci w bojkach to wynik duszenia.

W owych statystykach kolejnosc byla prawie we wszystkich przypadkach nastepujaca:

1) uzycie broni palnej
2) smierc od noza
3) bicie i kopanie
4) duszenia

Dalej szly inne metody, jak spalenia, otrucia itp. Byl nawet w jakiejs statystyce przypadek uzycia "superglue", ale nie wiem, co on znaczyl.

Ze statystyk nie wynikalo, jak wygladalo samo duszenie. Ale wynikalo, ze duszenia sa dosc popularne (choc o wiele wiecej zgonow nastepuje w wyniku bicia i kopania).

Trudno powiedziec, czy ktos trenujacy nie zastosowal by duszenia dlonmi... Ale wydaje mi sie, ze ktos kto nie trenowal, wlasnie tak w wielu przypadkach bedzie dusil.

Wez kogos znajomego, kto nie trenuje i powiedz mu, zeby Cie udusil. Zobaczysz, jaka metode wybierze.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed duszeniem z tyłu


Moim zdaniem prawdopodobienstwo takiego ataka jest nikle...


Ale może się zdarzyć, np. jak stoisz przy bankomacie (oczywiście nie będzie to samo duszenie, tylko chwyt oburącz za szyję i walenie twoją głową w bankomat).


O wlasnie to jest dobry przyklad pokazania zastosowania np ataku i obrony.
Ludziom poczatkujacym trzeba pokazywac rozne zagrozenia nawet te bezsensowne aby doszli do tego sami ze jaki nie bedzie atak mozna podobna obrone zastosowac.
Czesto obserwuje ludzi ktorzy ladnie wykonuja obrony ktore sie uczyli a na zywca w czasie walki nic nie potrafia zastosowac poniewaz np atakujacy wykonal cos troche inaczej. Robienie dziwnych rzeczy uczymyslenia i tworczosci wlasnej i ma uswiadomic ludziom ze atak jest niewazny a ma sie on zajac wlasna obrona nie wyuczona schematycznie a intuicyjna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024