Skocz do zawartości


Zdjęcie

atabaque - jak grac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_radosna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wejherowo

Napisano Ponad rok temu

atabaque - jak grac?
zastanawiam sie, czy ktos moglby mi powiedziec, jak sie gra na bebnach? jak wygladaja konkretne uderzenia rak i jak nauczys sie poszczegolnych rytmow?? a moze sa gdzies juz jakies stronki na ten tamat?? wydaje mi sie, ze kiedys gdzies cos takiego widzialam, ale to bylo daaaaaawno i nie moge tego teraz znalesc :(

dzieki za wszelkie info :D
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: atabaque - jak grac?
bum, bum BUM, bum ;bum, bum, BUM, bum ... <--- Regional :) :)

A tak serio to nie wiem czy są jakieś stronki z rytmami na atabaque .
Jednakże rytmy sa dość proste i powinnaś je opanować bez problemu .
Popytaj na treningu i tyle , przez net sie tego raczej wyjaśnić nie da .....
  • 0

budo_radosna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wejherowo

Napisano Ponad rok temu

Re: atabaque - jak grac?
klopot w tym, ze jak na razie, nie naleze do zadnej grupy - mam przymusowa przerwe z powodow finansowych (troche mi studia zżarły, bo jestem wolnym sluchaczem :/) mam zamiar od wrzesnia wrocic, ale grac chcialabym nauczyc sie teraz... moze jednak ktos bedzie umial mi pomoc...
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: atabaque - jak grac?

klopot w tym, ze jak na razie, nie naleze do zadnej grupy - mam przymusowa przerwe z powodow finansowych (troche mi studia zżarły, bo jestem wolnym sluchaczem :/) mam zamiar od wrzesnia wrocic, ale grac chcialabym nauczyc sie teraz... moze jednak ktos bedzie umial mi pomoc...

Moze popytaj kolegow albo kolezanik z grupy gdzie cwiczylas, pomogo Ci pewnie. Trudno jest tak przez neta napisac jak sie gra na atabaque, do tego potrzebny jest instrument i ktos kto umie grać :D
Pozdro.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: atabaque - jak grac?
Ja mam rozpisane jakieś tam rytmy na bongosy (inny rodzaj bębnów), ale samemu to rozczytać i opanować jest dość trudno :P
Jakby ktoś chciał to mogę tego poszukać na dysku i wkleić :)
Wiem, że są strony poświęcone bębniarzom, kiedyś znalazłem jakąś. Trzeba poszukać :)
A jak się nauczyć grać na atabaque?
1 trzeba zopatrzyć się najlepiej w takowy/pożyczyć/grać na treningach
2 w zależności od tego jak chcesz grać to robisz:
a) granie rytmów z capo - niech ktoś Ci pokaże najlepiej, piszesz, że nie masz kontaktu, ale chyba na jeden trening dasz radę wpaść i spytać ludzi o rytmy? ;P
B) granie na wyższym poziomie - mój sposób to włączyć Winampa, i po kolei do lecących losowo utworków próbować grać, improwizować, do niektórych się oczywiście nie da, do innych za to świetnie pasuje bęben :) ćwiczenie czyni mistrza.

Prawdziwy bębniarz nie ogranicza się rytmami znanymi, on sam je tworzy ;) przez improwizację. Walić w bęben po kolei raz raz dwa raz, każdy nauczy się szybko, a improwizować nie. Tak samo jest z berimbau czy chociażby z grą w roda ;)
Trzeba być twórczym a nie odtwórczym 8)
  • 0

budo_martin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: atabaque - jak grac?
Co racja, to racja!

Ja, jak sie chcialem nauczyc grac na bebnie, a nie mialem skad wziac to sam sobie zrobilem. Moze nie gra i nie wyglada jak super-niewadomo-co, ale jest calkiem przyzwoity. Poza tym kiedy go robilem (i zrobilem) nabralem cholernego szacunku do tych co robia instumenty.

To byl moj pierwszy beben. Nigdy nikt mi nie mowil jak sie je robi. Raz widzialem jak mestre Lua naciaga skore na pandeiro i zastosowalem ten system zeby naciagnac membrane na bebnie.

Co do improwizacji, to oczywiscie nie ma co byc calkowicie odtworczym, mozna sobie troche poimprowizowac i to jest nawet spoko jak wszystko to co improwizujesz ubierasz w jakis zbrabny rytm. A do tego potrzeba treningu.

Najlepiej jest sie uczyc na zywo od kogos...

pozdro
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: atabaque - jak grac?
Radosna: z atabaquiem taka lipa, ze inaczej jak ze zdjec czy innych rysunkow sie nie nauczysz - rytm moze i wyczaisz, ale chodiz o odpowiednie ukladanie dloni. To musialby Ci ktos pokazac. Wpadnij kiedys do nas na treniola, dawno Cie nie widzialem, sluze pomoca ;)
  • 0

budo_radosna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wejherowo

Napisano Ponad rok temu

Re: atabaque - jak grac?
dzieki Uirapuru :) posprawdzam kiedy macie treningi i postaram sie zjawic (jak mi sie uda, bo mam fatalny plan na 100diach :( ) a co do bebna, to nei musze go robic sama, bo dostalam od chlopaka i znajomych na urodziny kongo :D no wiec jestem very happy girl... tylko jak sie na tym gra :wink:
  • 0

budo_beleza
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: atabaque - jak grac?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


tu sa rytmy na djembe ew conga troche histori forum

a tak wogole to z takim atabaque trzeba sie zaprzyjaznic :) spedzac z nim dosc duzo czasu postukac w niego poglaskac i wtedy juz wychodza niezle rzeczy :}
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024