Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cold Steel Voyager


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Cold Steel Voyager
Witajcie,
Wiosna tuz tuz wiec przyszedl czas na poszerzenie swojej kolekcji o kawalek wiekszej stali. Jako, ze wolnych chwilach lubie szwendac sie po gorach, lasach i jeziorach - jednym z narzedzi, z ktorymi nigdy sie nie rozstaje jest... co :?: Tak! Noz! Skad wiedzieliscie? :)
Mimo iz dysponuje kilkoma ostrzami to wszystkie one do najwiekszych nie naleza :( Jasne sa baaardzo uzyteczne, ale nie jest szczytem wygody przygotowanie posilku np. malym Native'm. Dlatego tez rozgladam sie za czyms dluzszym - minimum 10 cm. Acha... koniecznie folder! Jakos nie przepadam za noszeniem noza przytroczonego do pasa. Zastanawiam sie nad kupnem Cold Steel Voyager Large (lub XLarge) tanto point. Czy uzywal go ktos? A moze polecicie mi cos innego w podobnej cenie (ok 350 pln)?
Z gory dzieki za info!

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Voyager
Hej
Mam ten nóż. To bardzo praktyczna i funkcjonalna konstrukcja. Możemy zachwycać się super markowymi nożami, ale kiedy wyjeżdżamy w teren zabieramy ze sobą nóż którym nie będziemy się popisywać się w gronie znajomych nożowników, jego strata nie przyprawi nas o agonię, a jednocześnie wykona on doskonale wszystkie prace zarezerwowane dla dobrego składaka. Voyager Large firmy Cold Steel należy do takich właśnie noży. Rękojeść z zytelu nie posiada jelca ani brązowych podkładek między klingą a rękojeścią, ale nie jest to nóż do walki tylko typowo użytkowy. Faktura rękojeści zapewnia wystarczająco dobry chwyt. Brak brązowych podkładek nie wpływa znacząco na funkcjonalność noża-otwiera się go gładko i bez żadnych problemów. Zero blade play i ruchów w górę czy dół, blokada back lock wytrzymuje ok 40kg- czyli wystarczająco dużo w nożach użytkowych. Mam jedną uwagę dotyczącą ostrza, a raczej jego kształtu. Wybrałeś tanto-ja sądzę, że lepszym użytkowo wyborem jest clip point. Może tanto jest ładniejszy, ale clip point jest bardzo praktyczny.
Jeszcze jedna uwaga- wybierz wersję "gładką". Praktycznie jest łatwiejsza do naostrzenia niż ząbkowana. Stal ostrza to AUS 8- nic super, ale zupełnie dobrze trzyma ostrze i nie koroduje. Szlif ostrza jest wklęsły i świetnie tnie. Polecam bardziej wersję Large niż Extra Large. 4" ostrza zupełnie wystarcza w zadaniach dla foldera, więcej stali jest lepsze w stałej klindze.

Pozdrawiam
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Voyager
#29LC - LARGE CLIP POINT VOYAGER, PLAIN
Swego czasu 3 takie mieliśmy w rodzinie + sporo znajomych z tym modelem biega. Chwilowo 1 ale w kwietniu chyba wraca jeden taki nowiutki do mojej kieszeni ....
Do robienia żarła, strugania patyków itp. jest doskonały.
Zapas mocy też ma spory. Kolega takim z ostrzem kombo rzuca od lat i składak to przeżywa ...
Tylko czubek upierniczył na jakimś nicie w drzwiach ...
Podwarzać mi się nie zdarzyło ...
Trzymanie ostrza jak dla mnie wystarczające było. O niebo lepsze niż 420HC w Gerberach.
Jakby się spodobał, to zapraszam na priv ;) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Voyager
Dzieki! ... caly czas jednak po glowie chodzi mi XL tanto... :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024