Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
dobra rozwijam temat włoch.
wszystko wskazuje na to ze mozna, ja niedługo tam jade, ale kumpel ktory wrócił, w czasie kontroli policji miał batona przy tablicy rozdzielczej (w fordzie jest takie fajne miejsce , jak by producent sam o to zadbał:P), został zauwazony i nieskonmentowany.
przez miesiac pobytu tam koles poruszał sie z batonem w miejscach publicznych, pytał sie patrole o informacje co jest gdzie itp. i ani razu nie zwrócono uwagi.
pzdr
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
Nikt nie był albo nie ma znajomego w Skandynawii (szczególnie Finlandii)?? No ludzie - podróżować trzeba. :wink:
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
bylem w niemczech i batony kazdego rodzaju mozna bylo wszedzie dostac, nawet te z silna sprezyna (rozlozenie po nacisnieciu przycisku - sila taka ze kosc by polamalo) - kupilem tam batona i nosilem (czasami nóż i gazowke) ale nigdy mnie policja nie obszukala wiec nie wiem - ale z tego co widzialem to batony to normalka.
  • 0

budo_gandy
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
howgh

a gdzie można kupić takiego batona ,
w polsce ? ,
i za ile ?

pozdr
gandy
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
W Irlandii nie mozna noscic noza, chyba, ze jest Ci on niezbedny do pracy, co mozesz poswiadczyc jakims dokumentem.

W USA, Montana - mozna za wyjatkiem automatow i skaldakow powyzej ´4 palcow´.
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
gandy: w odpowiednich sklepach, ceny 100-200pln, zaleznie od miejsca.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
W niemczech wiem od kuzyna z niemiec jest tak baton legal gazówka teraz na pozwolenie ale każdego egzemplaża rejstrować nie trzeba, o noze sie nie pytałem . A odnośnie polskich przepisów to tak se pomyślałem pod głupi paragraf ostrza ukryte w przedmiotach niemającyh wygladu broni jak trafisz na upierdliwego policjanta to podejdzie swiss tech utili key , multitole w formei karty kredytowej , no bo taki upierdliwy jak sie przyjży to zobaczy ostrze to ma a wyglada jak kluczyk . Ja już mojego nosze nei wkieszeni ale zbunkrowanego przy kluczach tak na szelki . W Niemczech jest wiekszy luz niz tu w polsce bo byle co niepodejdzie jako broń a pozwolenie na gazówke to tylko taka formalność nic trudnego do dostania .
  • 0

budo_xaos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
Jak sprawa się ma w Holandii?
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
w holandii totalny zakaz noszenia czegokolwiek. centra miast sa strefa "zdemilitaryzowana". totalny zakaz noszenia jakielkolwiek broni lub narzedzi potencjalnie mnogacych sluzyc za bron. po godzinie 20 nawet za posiadanie srubokreta w przypadku zatrzymania idzie sie do aresztu.i co najmniej grzywna 150e + konfiskata.

nie mozna posiadac nawet w bagazniku, w samochodzie noza bo podczas kontroli drogogwej auta na obcych blachach sa dosyc czesto kontrolowane. i konczy sie to takze aresztem.

pod wzgledem nozy palek itp jest w holandii gorzej niz w angli.
  • 0

budo_xaos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
Dzięki wielkie, zastanawiałem się, czy nie zostawić swojego M21 w domu. I tak zrobię. :/
  • 0

budo_czez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wojakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
a czy wie ktos jak jest we Francji???? mozliwe ze tam wyjade na kilka miesiecy i nie chce spedzic je w pace.
a poza tym to mało kiedy jest okazja i powod zeby to powiedziec ale w tym przypadku ciesze sie ze w Polsce zyje :lol:
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność

w holandii totalny zakaz noszenia czegokolwiek. centra miast sa strefa "zdemilitaryzowana". totalny zakaz noszenia jakielkolwiek broni lub narzedzi potencjalnie mnogacych sluzyc za bron. po godzinie 20 nawet za posiadanie srubokreta w przypadku zatrzymania idzie sie do aresztu.i co najmniej grzywna 150e + konfiskata.

nie mozna posiadac nawet w bagazniku, w samochodzie noza bo podczas kontroli drogogwej auta na obcych blachach sa dosyc czesto kontrolowane. i konczy sie to takze aresztem.

pod wzgledem nozy palek itp jest w holandii gorzej niz w angli.


jests tego pewien? bo jak bylem w holandii to nikt sie specjalnie mojego noza nie czepial. tyle tylko, ze mnie nie wpuscili do klubu z nim - ale nikt nie robil z tego powodu jakiegos wielkiego 'halo', ani nie wzywal policji.
Jesli chodzi o Anglie to tez kibel bo lazilem tam z nozem.. czlowiek cale zycie sie uczy.
  • 0

budo_yogi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
A jak jest na Słowacji?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność

Jesli chodzi o Anglie to tez kibel bo lazilem tam z nozem.. czlowiek cale zycie sie uczy.


tez nosilem i nie bylo problemu bo tam poki nie robisz burd to nikt cie nie bedzie prewencyjnie spisywal czy macal na ulicy.. kiedys mnie patrolka w nocy zatrzymala bo szukali jakiegos zlodzieja co zrobil dom w okolicy - ale grzecznie z nimi pogadalem - powiedzialem ze wracam od narzeczonej - i nawet do mnie nie wysiedli z samochodu tylko zyczac dobrej nocy pojechali dalej szukac kolesia.. a wygladalem dosc niefajnie w glanach, bojowkach z kapturem na glowie i caly na czarno.. (taa.. stare czasy)

natomiast na disco zawsze byly bramki wiec nie dalo sie nic wniesc.. i bardzo dobrze bo przynajmniej czlowiek sie czul bezpiecznie ;)

na plazach znowu kursowalo duzo grup angoli z nozami itd - ktorzy probowali kroic przyjezdnych (glownie francuzow :) ) - ale po tym jak nadziali sie pare razy na polakow z nozami - to akurat nasze grupki omijali dosc szerokim lukiem..


ale jesli chodzi o przepisy prawne - to niestety jakby znalezli noz przy mnie - to sankcje bylyby zblizone do tego jakby z PL znalezli przy mnie pistolet.. wiec niefajnie :?
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność

jests tego pewien? bo jak bylem w holandii to nikt sie specjalnie mojego noza nie czepial. tyle tylko, ze mnie nie wpuscili do klubu z nim - ale nikt nie robil z tego powodu jakiegos wielkiego 'halo', ani nie wzywal policji.
Jesli chodzi o Anglie to tez kibel bo lazilem tam z nozem.. czlowiek cale zycie sie uczy.


tak jak pisal dzey. jak nie bedziesz zwracal na siebie uwagi to noz mozesz nosic. ale np. w amsterdamie (centrum) po 20 nie mozna miec przy sobie niebezpiecznych przedmiotow. jak podejrzanie wygladasz= zbakany, robiacy duzo halasu, to mozesz sie spodziewac przeszukania. policja lubi tez wchodzic do knajp i szukac mocnych dragow. (grzecznie prosza o pokazanie np. plecaka-jak nie to na postarunek)

co do policji w holandii: sa malo profesjonali (IMO) szczegolnie mieszane patrole. ale od czasu do czasu urzadzaja ostre pokazowki np. blokady drog wyjazdowych albo centrum miasta z dokladna kontrola.
zatrzymanie za posiadanie noza i grzywne przezylem na wlasnej skorze.
  • 0

budo_xaos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
Wiecie moze co z nozami w Hiszpanii?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
Rozumiem ze w Polsce noz jest legalny dopuki go sie nie uzyje .. a jak jest tak naprawde z batonami ? Tez mozna je legalnie nosic dopuki sie ich nie uzyje ?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
Eeee... a UKRAINA?
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność

Rozumiem ze w Polsce noz jest legalny dopuki go sie nie uzyje .. a jak jest tak naprawde z batonami ? Tez mozna je legalnie nosic dopuki sie ich nie uzyje ?


W pewnym sensie jest to broń ukryta w przedmiocie nie posiadającym wyglądu broni.
  • 0

budo_psylo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Teleskopy i noże w krajach europejskich - ich legalność
To czyli w Anglii Delica odpada, a co z popperem? Bo jade na pol roku a nie chce sie rozstawac z dziecmi;]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024