Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staże a kwestia kasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Staże a kwestia kasy
Ciekawi mnie ile kasy mniej więcej rocznie wydajecie na staże? W ilu bierzecie udział średnio w roku? Ktoś to próbował policzyc? Ile z tej puli to staże miejscowe (klubowe) ile w Polsce a ile zagramaniczne?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy
urzad skarbowy czy jak? co kogo obchodzi ile wydaje.. rozumiem ,ze brak tematow.. ale nie przesadzajmy..
gentemeni o pieniadzach nei rozmawiaja
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy
Łabędź,
Lepiej nie pytaj bo jak kiedyś moja luba zajrzy na Vortal to wtedy będę miał przerąbane :cry: 8) :wink:
Czy chodzi jeszcze tylko o koszty stażowe (t.j. opłata za zajęcia, noclegi i podróż) czy też o dodanie jeszcze kosztów ubocznych, by nie nazwać je wprost - reprezentacyjnymi.... :wink: :) :)

Pancer (księgowy)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy
Mysle ze za kase wydana na staze, poczawszy od 5 kyu do dzisiaj, spoko postawilbym dom, zaraz obok domu Jeza, z pelnym wykonczeniem :lol:

Ale to tylko kwestia wyboru priorytetow w zyciu, nie? :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy
To Szczepan: no własnie ciekawi mnie to niezmiernie ile tacy zawodnicy jak ty Szczepci przeznaczają na to kasy. Jakies limity? I nie jest to jedynie prózna chęć zaspokojenia ciekawości a jedynie próba uchwycenia tego co robia najwieksi pasjonaci i cała reszta

To Pancer: Mam na myśłi jedynie koszty stażowe, bo cała reszta zalezy jedynie od pojemności gardła, mocnej głowy i osobistych preferencji ale aikido nie jest tu powodem lecz jedynie pierwszym ogniwem w łańcuchu nieuniknionych konsekwencji :oops: :wink: :) 8)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy
siadlem, policzyłem i za leb sie chwycilem - prawdziwe pytanie brzmi - skad ja tą kase wziąłem.....!!!
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy

siadlem, policzyłem i za leb sie chwycilem - prawdziwe pytanie brzmi - skad ja tą kase wziąłem.....!!!

I to dowód ze bogactwo ducha nieraz przekłada się na walory finansowe :) :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy

To Szczepan: no własnie ciekawi mnie to niezmiernie ile tacy zawodnicy jak ty Szczepci przeznaczają na to kasy. Jakies limity? I nie jest to jedynie prózna chęć zaspokojenia ciekawości a jedynie próba uchwycenia tego co robia najwieksi pasjonaci i cała reszta

Kazdy ma limity. Jakbym nie mial limitow to zamiast 20 stazy rocznie bym robil 40 czy 50.
Jeden limito to kasa, drigi limit ot ilosc urlopu oraz fakt kiedy ten urlop moge wziac.
Co do kosztow, to w Europie staze sa niezwykle tanie, bo dofinansowywane przez federacje. U nas przecietny koszt 3 dniowego stazu to ok 120 us$. Do tego dochodzi dojazd i powrot, spanie, jedzenie. To jest minimum. Czasem uda sie spac u znajomych, ale nie wszedzie. Trzeba liczyc ok 250 us$ nas staz, na osobe, bez hulanek i swawoli.
Summercamp jest drozszy, za 7 dni treningu ok 700 us$ + dojazd.
O ile na staze do 600-800 km dojezdzam samochodem, to na dalsze staze(np. wintercamp na Florydzie, czy summercamp federacji Chiba sensei w Kalifornii) trzeba brac samolot, co horrendalnie zawyza koszty.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy
witam...
Hmmmm... Koszty??? spore..hehehe.... ale zupełnie to inaczej wyglada teraz a inaczej np latach wczesniejszych.. kiedy to tez jezdzilem na staze za granice... i na pokrycie kosztow samej podrozy pracowalem przez caly rok-taka byla roznica cen w Polsce i na dzikim zachodzie....(cale szczescie ze bardzo czesto organizatorzy to rozumieli....i byly ulgi dla Polakow)... teraz jest troszke inaczej.... ale dojechac trzeba i teraz i wywalic forse w powietrze...(paliwo..)... a takze zaplacic za sam staz... gdzie koszty sa rozne...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy

siadlem, policzyłem i za leb sie chwycilem - prawdziwe pytanie brzmi - skad ja tą kase wziąłem.....!!!


ja równiez kiedyś to policzyłem, ile piw by się wypiło, ile blaetów by się zaliczyło a tu pojechał człowiek na staż, dostał w ryło i wrócił szczęśliwszy od kumpli co dwa dni pili. :-)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy

siadlem, policzyłem i za leb sie chwycilem - prawdziwe pytanie brzmi - skad ja tą kase wziąłem.....!!!

Pmasz - jak by cię o to dopytywał skarbulec to powiedz, ze z nierządu albo ze zbieractwa runa lesnego (patrz jakie bliskie powinowactwo z miszczem Marianem) :P :) :D
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy
a co - ktoś pytał??? 8O 8O 8O
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy
hehehehhehe
  • 0

budo_genjuro
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staże a kwestia kasy
Z tą kasą to różnie bywa. Ja słyszałem, że w Ustroniu to raz chcieli za jeden trening na stazu 50 zeta. Ale uprzedzam, może to być plotka puszczona przez ludzi co odeszli (czy zostali wywaleni) z Kazoku :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024