Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o odpowiedzi!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!
qb:napisałem,że na treningi nie mam siły a nie na treningach... na treningi mam wielką ochotę....to przeziębienie,wiec siły nie mam z tego powodu:)
a moja wada wzroku zaczęło siędługo przed treningami(w 3 klasie podstawówki).W czasie treningów wada ssię nie pogłębiała,więc to chyba nie ma wpływu..

Pozdrowienia
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!

Troche nie kumam. Znam sekcje Wojtka i wiem skad czerpie sie uderzeniowa czesc w JKD, poniewaz sam jestem instruktorem. Uderzenia w JKD to wlasnie boks, wiec o co chodzi....


hi, hi ,to mu przekaz, zeby w czasie uderzenia nie zadzieral lokcia, tylko przy tulowiu trzymal...bo chlopacy potem problemy maja..
:)
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!
agrawa: Już rozumiem :) A co do wzroku to chyba są jakieś operacje naprawiające takie wady?

pzdr.
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!
Chodzi ci o operacje mające na celu podniesienie wzroku?
Są ,aczkolwiek:chyba mnie na nie nie stac(słyszałęm,ze sa b.drogie),po drugie te operacje nie zawsze udają sie:(
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!
polega to na zcinaniu/modelowaniu rogowki laserem.czasem sa powiklania, na bliznach moga sie robic odblaski (podobno przez jakis czas) w wiekszosci to sie ponoc udaje ale po co ryzykowac.
jak niewidzisz przeciwnika to walcz w soczewkach kontaktowych
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!
nie no,jestem krótkowidzem z powazna wada(-6,5),ale w stójce to widze klienta,nawet jego uśmiech:)gorzej jak nie ma okularów a ktoś chciałby z kilku metrów coś wyjac z kieszeni(nóż chociażby),to tu juz jest problem...a kontakty w walce chyba nie są bezpieczne?Może przy uderzeniu sięprzesuną albo co....nie wiem,bo nigdy nie nosiłem...
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!
cholera nastraszyliście mnie tym odklejeniem siatkówki....teraz to już się boję iść do lekarza...
  • 0

budo_cicik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!
cze:)
walcze w soczewkach kontktowych i oswiadczam ze nawet przy mocnej plombie w face nic sie nie przesuwa (oprocz horyzontu ;-) ).
nosze soczewki od kilku lat i nie mam zadnych powiklan,
a operacje serdecznie odradzam!
radze kupic soczewki JEDNODNIOWE, ale wczesniej udac sie do okulisty bo mozesz miec przeciwskazania albo uczulenie.
pozdrawiam
cicik
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!
A mi się ze 2-3 razy (w ciągu 2 lat) zdarzyło, że w czasie sparingu soczewka przykleiła się do rękawicy przeciwnika i spadła.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!
Niestety soczewki nie są najlepszym rozwiązaniem ostatni wyjąłem jedną mojemu sparing partnerowi dużym palcem u stopy podczas wysokiego kopnięcia :( .
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!
Ja wam powiem, że nie znoszę swojej wady (-3,25) :( , nie nawidzę jej. walczę w soczewkach, a jak dostaję plombę, to zawsze obawiam się o nie. Na badaniach lekarz się pluł (wtedy miałem jeszcze -2,75), że od -4 zabraniają ćwiczyć, ale, że to zależy od sportu. ( chciał mi wmówić, że mając -3 mam zrezygnować ??!! - naiwniak)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!
mam -4.75 na oba, i nikogo sie nie pytam o pozwolenie. lekarz: "-wzrok w porzadku", "-no jasne..."
walcze w soczewkach jednodniowych (do sparingow na treningach uzywam poprostu starych,ktore moge zgubic-ale juz tak nie wypadaja jak wczesniej) a w walce zawsze gubie, zawsze jedna,. nawet tego nie zauwazam, dopiero potem-po skonczonej, schodzac, mysle zeby sie tylko nie potknac, bo to głupio... :D
  • 0

budo_thule
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sieradz

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o odpowiedzi!!!!
W wakacje bylem na kwalifikacjach odnosnie operacji oczu tzn korygacji krotkowzrocznosci metoda LASIK(bo trzeba wiedziec ze nie kazdy moze ja wykonac, sa rozne przeciwwskazania). Trafilem na dobrego lekarza, ktory nie owijal w bawelne i przedstawil zalety i wady tej metody a wady sa spore...zainteresowani znajda o nich w necie(polecam strony anglojezyczne-tam w miare subiektywnie przedstawiaja fakty ze zdjeciami jak sie widzi po operacji i przy poszczegolnych powiklaniach). I najwazniejsza sprawa po operacji czlowiek musi siebie traktowac jako krotkowidza/dalekowidza i wszystkie przeciwwskazania pozostawaja:)jedyny plus ze sie dobrze widzi :) a jak nie wierzycie to idzcie do lekarza okulisty takiego co przeprowadza te operacjie i do takiego ktory ich nie wykonuje a sie sami przekonacie :!: Osobiscie zrezygnowalem z zabiegu i korzystam z kontaktow:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024