Skocz do zawartości


Zdjęcie

Historia Shorin-Ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
czasami to jest tak ze klub owszem gdzies tam był ale np. sie rozpadł itp. prawda? wiem ze była sekcja shorin w Rzeszowie ale poszła się paść. i obawiam sie ze to nie jedyny przypadek tego typu. czy chociażby w Jaworznie (Giro) tez klub istnieje tylko zajecia sie nie odbywaja bo trener wyjechal za granice. ale w wiekszosci przypadkow jesli chodzi o shorin to jest raczej stabilna pozycja i kluby nie znikaja z dnia na dzien.
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
prwdopodobnie najstarszą szkołą w stylu SHORIN jest szkoła Yuchoku Higi
KYUDOKAN

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
nie wiem skad takie przypuszczenia ale oficjalnie za szkoly odchodzace od glownego nurtu shorin-ryu to Shorin-Ryu Shidokan (Katsuya Miyahira) i SHorin-Ryu Shorinkan (Shugoro Nakazato) natomiast o tej odmienie mi nic nie wiadomo za to wiem ze zadne oficjalne okinawskie źródła nic o tym tworze nie mówią jako o jakimś oficjalnym odłamie Shorin-Ryu. tak wiec moze to jakies nieoficjalne prywatnie dzialajace stowarzyszenie podpinajace sie pod SHorin-Ryu.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
Kolego a czasami shidkan nie jest szkoła , która wyszła z kyokushin? :wink:
Pomysl sie i zasatnów może żle cos przeczytałes? alebo ja jestem z innej bajki :)
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
Yuda,
na jakich oficjalnych źródłach się opierasz?
jeżeli wejdziesz na ofcjalną stronę okinawa karte, to kata shorin -ryu tam prezentowane są w wiekszości przez mistrzów KYUDOKAN SHORIN-RYU

Pozdrawiam
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
Yuda,
na jakich oficjalnych źródłach się opierasz?
jeżeli wejdziesz na ofcjalną stronę okinawa karte, to kata shorin -ryu tam prezentowane są w wiekszości przez mistrzów KYUDOKAN SHORIN-RYU
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
karateka1 SHIDOKAN to jest NAZWA DOJO Katsuya Miyahiry na Okinawie. Jest to NAZWA DOJO a nie stylu.
co do źródeł to przeróżne strony, jak bede miał troszeczke czasu to dam jakies linki.
no ale czy ten odlam shorin-ryu o ktorym mowa wogole istnieje na okinawie? bo ja osobiescie nigdy o nim nie slyszalem aby mial swoje Honbu-Dojo na Okinawie. zreszta sadze ze najlepiej by bylo sie zapytac o to A. Staniszewa co mam zamiar uczynic
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
No fakt to powazny problem jaktos może nzywać swoje dojo jednym ze styli karate :(
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu

No fakt to powazny problem jaktos może nzywać swoje dojo jednym ze styli karate :(


Jest dokładnie odwrotnie :-)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
No proszę super styl karate kontaktowego popularny na całym świecie zrobił plagiat ?

Czy w tamtym dojo tez jest kontaktowe karate ,rękawice i parter oraz walki w ringu?
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu

No proszę super styl karate kontaktowego popularny na całym świecie zrobił plagiat ?

Czy w tamtym dojo tez jest kontaktowe karate ,rękawice i parter oraz walki w ringu?


Nie wiem jak tam jest, nie byłem. Skomentowałem tylko twój zarzut/pytanie. Zresztą twoj komentarz pozbawiony jest sensu. Odbiegarz od tematu :-)
Jak dla mnie to nie plagiat, ty wietrzysz sensacje. Miyahira pewnie nazwy nie zastrzegł i jest mu obojętne czy istnieje styl shidiokan czy nie.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
No może i tak jest ,a ja żadnej afery nie szukam w przeciwienstwie do ciebie poprostu się zapytałem aby byc marzejszy a ty zaraz z zarzutami wyjeżdzasz -proszę nie odpisuj bo zaśmiecamy forum no chyba ,że jestes mocny w tym temacie to dawaj :(
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
Napisałes bzdury t o isłusznie, że się wycofujesz :-) .
Pass.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu

Napisałes bzdury t o isłusznie, że się wycofujesz :-) .
Pass.


Bez komentarza :( -obódz się zima idzie święta za pasem :)
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
Yuda,
Shorin-Ryu jest stylem,
natomiast kyudokan, shidokan, shorinkan to szkoły które wywodzą się ze stylu shorin-ryu,
załozycielami są w kolejności: Y Higa, K Miyahira , S Nakazato
pierwszym , który dostał pozwolenie na załozenie szkoły od Chibany
( Oyama wtedy zaczynał ćwiczyć karate) był Yuchoku Higa ( najstarszy uczeń Chibany) , ta szkoła nadal istnieje , ma swoje dojo , należy do niej 19 krajów,
jej głownym Hanshi jest Minoru Higa 9 dan, jej przedstawiciele są na oficjalnej stronie Okinawa karate ( linki podałem wcześniej)

pozdrawiam
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
Tak Yuda nie da się ukryć, że jest tak jak pisze best.
  • 0

budo_freelancer
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
A w Polsce jakie odmiany shorin-ryu są reprezentowane? Czy wśród wyżej wumienionych odmian shorin nie brakuje szkoły sensei Nagamine? Kiedyś czytałem jego ksiażkę w jęz. angielskim. Sensownie napisana.
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
Soshin Nagamine założył Matsubayashi Shorin Ryu, jest to szkoła wywodząca się z Tomari te ( rozmawiamy o Shuri Te), dlatego wcześniej nie została wymieniona.
W Polsce jest tylko (szkoda , że nie ma więcej)Shorin Ryu wg. K Chinena-Oshu kai, jest to trochę zmieniony( zostało wprowadzone kata Hakaku z poza Shuri te) Shidokan K. Miyahiry,przedstawicielem jest A. Staniszew.

pozdawiam
  • 0

budo_freelancer
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
dzięk iza wyjaśnienie, faktycznie Matsubayashi-ryu wywodzi się z tomari-te, sprawdziłem po twojej wypowiedzi, jakoś zupełnie nie skojarzyłem wczesniej albo poprostu nie pamiętałem po przeczytaniu książki.
O chinenie słyszałem, czytałem na zagranicznych stronach, że bardzo dobrym instruktorem jest, co do staniszewa...różne opinie czytałemw internecie. Ponoć pochodzi z Kyokushinkai?
Może mam proste pytania ale czy poza shorin-ryu Oshu-kai jest jakiś inny styl z Okinawy w Polsce? Kiedyś słyszałem o Koryu uchinadi, a co z goju-ryu? O tym się w ogole nie słyszy?
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shorin-Ryu
jest koryu uchinadi w Pile i Szczecinie, goju-ryu ponoć we Wrocławiu i okolicach, w Polsce jeszcze króluje japońskie karate, mało jest przedstawicielstw szkól okinawańskich w przeciwieństwie do naszych sasiadów, mejmy nadzieję , że sie to szybko zmieni

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024