Skocz do zawartości


Zdjęcie

karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)
Ale tutaj rozmawiamy o trenowaniu typowo rekreacyjnym, przeczytaj uwaznie pierwszy post.

M.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)
Chwile mnie nie bylo a temat poszedl do przodu jak burza :D
Nightwolf: nie bulwersuj sie tak bardzo, naprawde nie trzeba kopac powyzej pasa. Gizmo bardzo ladnie to wyjasnil, zgadzam sie z tym co do joty, sam odpowiedzialbym Ci to samo.
Moim zdaniem im bardziej walka zblizona do realnosci tym mniej wysokich kopniec, utrzymywanie dystansu wysokimi kopnieciami... ? daj spokoj... :D Zreszta jak czytam jeszcze raz Twoja wypowiedz to sam sie z tym zgadzasz

Zwykle w sparingach w rekawicach trzeba na siebie uwazac, mozna goscia cofac lewym prostym, ustawiac uderzeniami na miche, to zupelnie inna sprawa, dlatego w rekawicach nie zawsze skuteczne sa wysokie kopniecia


udowodnil mi to raz jeden mierzacy 160cm bardzo krepy czlowiek, ktory zazwyczaj pierwszymi dwoma lowami ustawial cala walke, a zeby mu cos zrobic trzeba sie bylo niezle nameczyc. Bil sie i z wysokimi i z niskimi i nawet raz nie kopnal powyzej zeber, a jakos po kilku sparingach chetnych do ustawiania go zabraklo


Tak wiec cwiczenie w ten sposob zupelnie nie musi oznaczac "rekreacji", ulgowych treningow czy jakiegos uposledzenia tych oldboyow. Wrecz przeciwnie, to ludzie ktorzy juz sporo w zyciu widzieli, i potrafia myslec samodzielnie, a to podstawa w SW.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)
moj ostatni post dotyczyl postu Gizma :D u nas sie nie sparinguje w rekawicach tylko w ochraniaczach na golenie i kopie sie powyzej pasa czy na glowe, po to by wyeleminowac przeciwnika (rozbicie wargi,ogluszenie)
Generalnie chodzi mi o to: gosc ktory sie uczy kyokushin powinien umiec zastosowac techniki ktorych sie uczy na treningu (niekoniecznie musi stosowac) ale powinien jak napisales nie ma kyok bez kopniec powyzej pasa (ktorych jest o niebo wiecej niz tych ponizej) i ktore sa czescia karate
pozdro
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)

u nas sie nie sparinguje w rekawicach tylko w ochraniaczach na golenie i kopie sie powyzej pasa czy na glowe, po to by wyeleminowac przeciwnika (rozbicie wargi,ogluszenie)


sparuje sparuje ;) a kopie sie na uda tez...
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)
sorx blad :D co wy sie tak czepiliscie tych lowkickow :D szczerze mowiac to na mnie one wiekszego wrazenia nie robia :-) :wink: juz nie raz walczylem z wiekszymi ktorzy mi sadzili potezne lowkicki i jakos tego tak nie odczuwalem (moze zle je kopali albo nie wiem:D :D )no moze poza jednym razem kiedy gosc 30 kg ciezszy zaladowal mi lowkicka ze prawie zmiotl mi nogi, ale na szczescie sie utrzymalem 8) :D
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)

sorx blad :D co wy sie tak czepiliscie tych lowkickow :D szczerze mowiac to na mnie one wiekszego wrazenia nie robia :-) :wink: juz nie raz walczylem z wiekszymi ktorzy mi sadzili potezne lowkicki i jakos tego tak nie odczuwalem (moze zle je kopali albo nie wiem:D :D )no moze poza jednym razem kiedy gosc 30 kg ciezszy zaladowal mi lowkicka ze prawie zmiotl mi nogi, ale na szczescie sie utrzymalem 8) :D


Dlugo juz trenujesz? Jesli low kicki na tobie nie robia wrazenie to Ci szczerze gratuluje i zazdroszcze.

M.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)
jakies 5-6 lat :)
  • 0

budo_andrzej tylenda
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:strefa zimna

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)
karate ćwiczone przez ludzi w wieku powyżej "pewnego" wieku, moim zdaniem powinno byc dostosowane juz do warunków osobistych, u mnie w klubie jako początkujacy ćwiczą osoby w wieku około 40 lat i nikt nie wymaga od nich rzeczy których wymaga się od dzieciaków. poza tym trzeba traktować karate także jako sposób na poprawe zdrowia, odreagowanie po szefie, poprawę spokojności umysłu :lol:
poza tym osoby z pewnym doświadczeniem życiowym inaczej podchodzą do treningu, potrafią pewne rzeczy zweryfikować i inaczej się z nimi rozmawia niż z 18 latkiem
jestem całkowicie za aktywniością po 40
leprze to niż telewizor+idiotyczny serial
polecam wszystkie dobre sekcje niezależnie od stylu 8)
  • 0

budo_miszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)
poznalem ostatnio na treningu ojca swojego senseia... pan ma 66 lat i 1 dan w Jiu-jitsu, przyszedl zeby nas troche padow rzutow i duszen nauczyc (zajebista sprawa)
ale do rzeczy: ow pan zaczal trenowac jiu-jitsu 6 lat temu! zaczynal od bialego paska i po szesciu latach 1 dan!
wierzcie mi jest dosc sprawny a technicznie bardzo dobry... zamiatal nami podloge w parterze - az milo bylo popatrzec...
owszem trenowal kiedys judo ale tylko 4 lata!
Nie kazdy bedzie w takiej formie pod 70-tke ale najwyrazniej widac ze to mozliwe!
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)

Nie kazdy bedzie w takiej formie pod 70-tke ale najwyrazniej widac ze to mozliwe!


:) To mało jeszcze widziałeś... Parę lat temu, za namową przyjaciela brałem udział w treningach a później kąpieli prowadzonych przez gdański Klub Morsów na plaży w Jelitkowie. Generalnie najpierw była rozgrzewka (rozciąganie, pompki, podskoki, różne takie) trwająca około 30 - 60 min :!: , potem kto chciał to grał ok. 1 h w piłkę nozną na plaży (ja nigdy w nogę nie lubiłem grać, toteż zajmowałem się bieganiem :) w ogóle się nie chwalę, ale parę km się biegało 8) :) ). No i przychodzili tam rozmaici ludzie...
Jeden gość - w wieku okolo 60 lat, jak sam twierdził zaczął ćwiczyć "niedawno, kilka lat temu" czyli po 50-tce 8O Krępy mały staruszek, ze wspaniałą rzeźbą, jakiej nie powstydziłby się żaden sznujący się kulturysta. Facet np. wskakiwał na drążek z nachwytem, podciągał nogi w "scyzoryk" (kąt prosty z tułowiem) i w takiej (niezmienionej !) pozycji podźwigał się okolo 30-tu 8O :!: razy. Następnie zeskakiwał na ziemię, gdzie wykonywał około 100 :!: 8O 8O pompek, potem znów na drążek, tym razem w podchwycie, obowiązkowy "scyzoryk" i machał znów jakieś 30 x podciągając się... Wszystko w jednej serii ! 8O No ja nie miałem więcej pytań do tego pana... :)
Inny z kolei gość - jak się dowiedziałem 74 lata :!: przychodzil codziennie :!: na plażę, biegł z Jelitkowa do Gdyni i z powrotem ! (to razem może jakieś 20 km brzegiem) a następnie bez względu na pogodę i porę roku pławił się w morzu. No panowie... Czy ktoś z Was da więcej.. ? Facet biegał we wszystkich maratonach jakie pojawiały się w kraju :)
Z jeszcze innym dziadkiem 68 lat, emerytowany kapitan służb specjalnych :) przerzucaliśmy żelastwo (sztangi, hantelki, ogólnie siłówka) które podówczas było dostępne w klubowym domku. Taka mini-siłowienka. No panowie: jakieś tam gabaryty mam, do najmniejszych ludzi nie należe, parę kilo też potrafię szarpnąć do góry.. Ale ćwicząc z Leonem (taki na imię miał, poważnie :) ) to ja musiałem ciężar odejmować... Gwoli ciekawostki: Leon miał długofalowe okresy chlania wódy, czyli znikał na parę tygodni - potem wracał, odbudowywał formę, nic nie pił - a po paru tygodniach treningów znów "dawał w kanał" :) :drinking: :) Oczywiście to akurat nie było jego chwalebną cechą charakteru.. :roll:
Tacy goście tam ćwiczyli... :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)
nightwolf
ja mam 30tkę na karku i jakoś sobie radzę z technikami na jodan... Dlatego wcale nie zamierzam dać sobie spokoju z karate.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)
na pewno nie przebiję mismana w tym temacie, ale dodam coś i ja.
przyszedł facet do nas 49 lat. ostatnio dopytywał się który szpagat robi się łatwiej, bo jemu "sznurek", po czym zademonstrował. brakowało mu jakieś 10-15 cm. facet nie trenował nigdy MA, a 2-3 miesiące ładnie się rozciągnął i na jodan kopie. jak widzisz giro jeszcze 20 latek przed Tobą
pozdrawiam
artur
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)
giro ja pisalem o gosciach 40-60 lat :) ty jestes w sile wieku :D a jakie karate cwiczysz? 8)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)
Shorin_Ryu
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: karate dla ludzi w kwiecie wieku:-)
Nightwolf napisał jasne na treningu karate beda zamiast kleczec w zazen stac i sie gapic niewiadomo na co, a i na kyokushin na spraingu nie beda kopac powyzej pasa chlopie zastanow sie co piszesz, my tu mowimy o zwyklym treningu.....

Młodzieńcze pamietej ze ty tez i to nie za długo bedziesz mial 40 dychy na karku i co nie bedziesz juz cwiczyl?zastanów sie co piszesz ,chyba ze starszego brata prosisz zeby za ciebie napisal?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024