Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tomasz Najduch wystartuje w K-1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_shorty
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory

Napisano Ponad rok temu

Tomasz Najduch wystartuje w K-1
Wywiad z Najduchem :


Najpopularniejszym obecnie stylem walki na świecie jest K-1 (sport łączący boks, karate i jujitsu). Pierwszymi Polakami, którzy spróbują w nim sił, będą Tomasz Najduch i Przemysław Saleta

Leszek Błażyński: Dlaczego zdecydował się Pan porzucić karate?

Tomasz Najduch: Osiągnąłem w karate wszystko, na co było mnie stać. Za swój największy sukces uważam zdobycie w 1993 r. Pucharu Świata. Życzenia składał mi wtedy sam Masutatsu Oyama [twórca karate kyokushinkai, posiadacz najwyższego stopnia wtajemniczenia - 10 dan - w karate - przyp. red.]. Byłem również pięciokrotnym mistrzem Europy i dziewięciokrotnym mistrzem Polski. K-1 to dla mnie kolejne wyzwanie. Bardzo ważny jest tutaj boks, dlatego też z trenerem Kleofasa Katowice Józefem Sadko będę ćwiczył ciosy bokserskie. Spotkam się również z Przemysławem Saletą, z którym wymienimy się doświadczeniami. Przemek pomoże mi w boksie, a ja mu w low-kicku [uderzenia nogami na dolne części ciała - przyp. red.]. K-1 to bardzo ciężki i niebezpieczny sport, ale mimo to chcę spróbować swoich sił.

Aby rywalizować w K-1, potrzebni są prężny menedżer i bogaty sponsor.

- Karate nie jest tanim sportem, gdyż na odżywki czy sprzęt wydaje się sporo pieniędzy, ale w K-1 bez sponsora i menedżera nie ma nawet szans na zakontraktowanie walki. Otrzymałem ostatnio kilka propozycji od osób, które zamierzają mi pomóc w debiucie w K-1. Muszę spokojnie się nad nimi zastanowić.

Kiedy zobaczymy Pana po raz pierwszy na ringu?

- W czasie listopadowych mistrzostw świata w karate, rozgrywanych w Tokio, zerwałem wiązadła krzyżowe w kolanie. Jeszcze przez kilka miesięcy będę odpoczywał, a potem zabiorę się solidnie do treningu. Wraz z Przemkiem Saletą będziemy pierwszymi Polakami, którzy zadebiutują w K-1. W mieszaninie stylów startowali już sportowcy urodzeni w naszym kraju, ale walczyli pod obcymi flagami. Mam nadzieję, że swoją pierwszą walkę stoczę w drugiej połowie roku.

Był Pan dobrze zapowiadającym się piłkarzem. Dzięki grze w piłkę nożną mógłby Pan nieźle się dorobić i przejść na sportową emeryturę, zamiast wciąż walczyć.

- Grałem w zespole juniorów Soła Oświęcim, wybrano mnie również do kadry województwa. W pewnym okresie ćwiczyłem równolegle karate i piłkę nożną. Byłem wyróżniającym się piłkarzem, ale wybrałem karate. Wychowałem się bez ojca, w domu brakowało twardej ręki, a trenerzy kyokushinkai w pewnym sensie zastępowali mi ojca. Natomiast szkoleniowcy Soły Oświęcim nie interesowali się tak bardzo trenowaniem młodzieży. Wiadomo, że karate nie jest sportem dochodowym, ale kyokushinkai nauczyło mnie, że nigdy nie można się poddawać. Należy walczyć z przeciwnościami losu i z szacunkiem podchodzić do ludzi.

Jest Pan szefem ochroniarzy w chorzowskiej dyskotece Piramida. Ma Pan tam wiele pracy?

- Z karate nie da się wyżyć. Moja żona prowadzi bar gastronomiczny, a ja od ponad pięciu lat pracuje w Piramidzie. Jako szef ochrony dobieram sobie ludzi inteligentnych, a nie napakowanych agresorów. W tej pracy trzeba być bardzo cierpliwym i przewidywalnym. Często dzięki temu, że mamy oczy dookoła głowy, udaje nam się działać profilaktycznie, tzn. nie dopuścić do bójki. Najważniejsze, aby ludzie przychodzący na imprezy organizowane w Piramidzie czuli się bezpiecznie i myślę, że tak właśnie jest. Czasami też osoby, wiedząc, z kim mają do czynienia, szybko się uspokajają. Niedawno dwóch wypitych mężczyzn chciało bić się ze mną, ale kiedy dowiedzieli się, że jestem karateką, od razu się uspokoili. Najbardziej denerwuje mnie wszechogarniająca znieczulica. Nawet kiedy ludzie widzą na ulicy bijących się małolatów, nie reagują.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1

- W czasie listopadowych mistrzostw świata w karate, rozgrywanych w Tokio, zerwałem wiązadła krzyżowe w kolanie. Jeszcze przez kilka miesięcy będę odpoczywał, a potem zabiorę się solidnie do treningu.


To juz w zasadzie przekresla szanse startu i sukcesu. Fajnie ze chce sprobowac, ale wyglada na to ze jest to juz poza nim. Jest juz inwalida :(
Co do Przemka Salety to raczej wyglada to na kolejny chwyt marketingowy, powrot na strony gazet i mediow. Malo powazna propozycja, Przemek Saleta wschodzaca gwiazda sportu ?! :wink: :D
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
Od kiedy po zerwaniu wiązadeł człwoiek staje sie inwalida .Ten co napisał to chyba jest chory psychicznie :)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
Akurat mialem taka kontuzje wiec mam jasny poglad na sprawe. Wiem na co czlowieka stac lub nie, w takim stanie. Daruj sobie uwagi o chorobie psychicznej bo obnazaja one tylko Twoja ignorancje.
Zreszta poczekamy zobaczymy, Tomasz Najduch planuje starty i sukcesy.
wiec obysmy jeszcze o nim uslyszeli, obym sie mylil :D
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
T. Najduch jest chyba jedyna osoba w KK czy w ogole w polskim kontaktowym karate , ktora ma szanse polwaczyc w K-1 i to nie tylko w refggionalnych turniejach , ale i tych głownych .Facet juz cwiczy boks od jakiegos czasu , ma odpowienie warunki psycho-fizyczne wiec trraz tylko musi posparowac jak najwiecej z rekoma na twraz bo tego w KK raczej nie uswiadcztsz... biiorac pod uwage fakt ze zawodnicy Matsuiego startuja w K-1, mam nadzieje ze Drewniak nie bedzie robił mu problemow .
Co do Salety ... to niech wystartuje , zobaczymy jak mu pojdzie ...

Sukcesow zycze .

Telex , troche wiecej optymizmu .
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
Zerwane więzadła to jeszcze nie taka tragedia. Można to ponoć zszyć i po sprawie. Wielu zjazdowców alpejskich miało pozrywane te więzadła i jakoś jeżdżą. Ja o Tomka Najducha raczej jestem spokojny i trzymam kciuki. Co do Salety to.... :) :) :) Do schow to on się i nadaje.
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1

T. Najduch jest chyba jedyna osoba w KK czy w ogole w polskim kontaktowym karate , ktora ma szanse polwaczyc w K-1 i to nie tylko w refggionalnych turniejach , ale i tych głownych

Zobaczymy, zobaczymy......
Karateka1 - pewnie wiesz kogo mam na mysli..... hehehe
  • 0

budo_lowkick
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
shorty, moglbys podac linka do tego wywiadu ? jesli oczywiscie jest w formie elektronicznej
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
Pozostaje tylko trzymać kciuki. Może ktoś wreszcie pokaże tej kickboxersko-muaythaiowej bandzie, że karatecy też potrafią walczyć :) :)
  • 0

budo_miszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
Po doswiadczeniach w dyskotece PIRAMIDA (na pewno jest co wspominac) pan Najduch powinien poradzic sobie z kazdym! Nawet z Hoostem "wzbogaconym" o noge od krzesla hi hi!

Trzymam kciuki!
Koniec z kibicowaniem tym narkomanom (yeah baby!) Holendrom i Ignashovowi (moj prywatny faworyt...)

POLSKA GOLA!
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
dyskoteka PIRAMIDA?!?!
jakieś bliższe szcegóły?!\zaciekawiłeś mnie!!?!
  • 0

budo_miszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
w zyciu nie bylem w chorzowie, ale nazwa PIRAMIDA nie wrozy nic dobrego... nie twierdze ze to Bronx po 22.00 i murzyni strzelaja do kazdego ale... w warszawie jest Quo vadis - piekna nazwa a w srodku bogate nawachane drechy z blond lalami przyklejonymi do baloniastych bicepsow...
generalnie pewnie pan najduch ma wiecej roboty niz ochrona w sopockim sfinxie czy warszawskiej utopii (duzo pedalow, nacpanych dzieciakow i ogolna, frywolna, prawie bez agresii atmosfera - ochrona sie nudzi!)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
rozumiem że był tam maały sparring pana najducha?!hmhmhm ...ciekawa sprawa-były KO?1czy tylko wazari:) ????
  • 0

budo_miszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
Byly byly...
Byly GazO i BatonO! i to w pierwszej rundzie
Bylo tez otoshi-kakato (to na parter)
tylko ryplejow nie dali!
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
A świstak siedział i zawijał w te sreberłka..................... :)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Najduch wystartuje w K-1
ech a pop corn dawali gratis...rozumiem...
spoksik
pozdrawiam all fighters family..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024