Skocz do zawartości


Zdjęcie

Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników
Czy moglibyście podzielić się uwagami odnosnie tego noża?
Jak się sprawuje, czy konstrukcję należy uznać za trwała czy raczej nie do końca, wybierać ostrze combo czy plain, jak długo zachowuje ostrość etc.
Oglądałem ten folder w sklepie i spodobał mi się, teraz zastanawiam się nad zakupem. No właśnie może ktoś mógłby polecić jakieś miejsce (sieciowe lub w Warszawie) gdzie można y go było kupić najtaniej.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników
Na Allegro jeden sie pojawił...
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników
najtaniej w Wa-wie bedzie chyba w Kalibrze, adres tutaj
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jak do tej pory bralem cos u nich to dzwonilem i zawsze sprawdzali czy maja noz w jednym ze swoich punktow...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników

wybierać ostrze combo czy plain, jak długo zachowuje ostrość


Co prawda kaspera nie miałem, ale pewne doświadczenia z CRKT mam, i:

1) AUS6M to się nadaje na nóż do zabijania, ale na EDC to raczej nie bardzo, "trzymanie ostrza" nie jest dobrym terminem, raczej szybkość tępienia ;)
2) ząbki w wykonaniu CRKT "raczej mnie nie urzekły", choć tutaj moje zdanie należy brać z pewnym dystansem bo ja tam jestem fanem ostrzy plain.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników
coz... zgadzam sie z Adamem... mam dwa noze CRKT wlasnie z AUS6 i niestety, czasem odnosze wrazenie ze nawet jak ich nie uzywam to sie tepia.... :)
w kazdym razie wymagaja bardzo czestego ostrzenia....
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników
Mialem Kaspera przez pare tygodni... Nóż ogólnie duży, dosyć cięzki i raczej niezbyt wygodny do codziennego noszenia. Ale na upartego da się nosic. Plusem tego noża jest jego przeznaczenie - to składany nóż do zabijania :twisted: . Skaładany - czyli łatwiej go nosić na codzień. Profil ostrza dobry do wbijania i "chlastania", profil rękojeści skutecznie zabezpiecza przed zsunięciem się dłoni na ostrze przy pchnięciach. Wygodny w normalnym chwycie i w reversie. Blokada - liner lock, niezbyt solidny jak na mój gust, ale ze wspomaganiem - patent nazywa się LAWKS i po przesunięciu małej dźwigienki pod kciukiem (robi się to po poaru dniach zabawy instynktownie) zabezpiecza liner lock w pozycji blokowania ostrza. Jak dla mnie bardzo skuteczny patent :) . Otwieranie kołkiem - jak dla mnie niezbyt wygodne, choc po jakimś czasie dosyć szybko mi to szło.

Teraz to co mnie bolało w tym nozu. Po pierwsze - to duży nóż i niezbyt wygodny do celów uzytkowych. Głownia gruba, za gruba, szlif zbyt blisko krawędzi - dobry do zabijania (mocny) ale kiepski do użytku. No i najgorsze - AUS 6. CRKT powinni rozwiazać za to że w potencjalnie fajne noze ładują taka badziewną stal. Nie jestem stalofilem ale z tego co używałem noże z tej stali w wydaniu CRKT to ta stal faktycznie tępi się nie używana! Podastrzałem nóz do poziomu golenia włosów na przedramieniu, przez tydzień nóz noszony tylko w kieszeni przestawał golić! Może to norma dla tej stali, jak dla mnie wystarczajacy powód, żeby AUS 6 z firmy CRKT omijac szerokim łukiem. Stal wystarczająca do zabijania, ale niewystarczajaca do użytku. Jak dla mnie oczywiście... :)

Podsumowując: Dobrze zaprojektowany i całkiem nieźle wykonany nóż do zabijania i do zabawy w walkę na noże :) , niezbyt jednak ciekawy jesli szukasz noża do użytku codziennego...

Jak to mówią, co komu... :)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników
A na nóz do zabijania to bym brał plain...
  • 0

budo_stary
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników
Pewnym rozwiązaniem zgłaszanych powyżej problemów jest wybór tego samego noża w wersji professional. Ostrze wykonane ze stali AUS8 jest minimalnie lepsze, rękojeść alu z otworami ulżeniowymi, kształt rękojeści i ostrza identyczne, mniejsza waga - niestety wyższa cena. Noszę oba ale, co dziwne, wersja professional leży mi odrobinę mniej mimo obiektywnie lepszych parametrów :-)
Stary
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników

Czy moglibyście podzielić się uwagami odnosnie tego.

To typowy fajter, ogolnie ok. Stal olać bo ma wbijać się w człowieka nie w puszki. Miałem, używałem i jest ok.
Interesuje cię widzę walka więc polecam jeszcze:
crkt polkowski/companion (czywiście plain):

Dołączona grafika

Mam, używam i jest ok, nawet lepiej mi leży niż socom.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników
CRKT Polkowski - wyjątkowo udany nóż - żeby jeszcze to chociaż była AUS 8, to bym go w życiu sie nie pozbywał 8)
W sumie Bear clawa z ATS 34 bym wziął bez wahania też :wink:
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników
Fiodor z szacunkiem...mam C/K.....jak dla mnie na fightera troche za ciezki, a moze gdyby srodek ciezkosci mial troche na ostrze bardziej.. :?

a moze to moje preferencje....ale jak dla mnie to tak z 80g za duzo...jakos mi szybciej 'chodza' w lapie przy cieciach troche lzejsze noze....a te troche to tak w granicach 150g.....a moze to tez kwestia wywazenia

natomiast ergonomia jako fighter - bez zarzutu....tutaj projekt na medal...zastanowil bym sie nad jego wersja profesional.....AUS-8....aluminium zamisat zytelu....ciezar zszedl do 170g....a cena w sumie jakies 15 baksow wiecej....wiec chyba warto :wink:
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Crawford/Kasper folder- pytanie do użytkowników
Ja mam tego folderka tylko w wersji mniejszej [6782] - są dwie wielkości i to zdaje się wprowadzać rozbieżności w ocenie różnych użytkowników.
Odkąd mam BM710, CRKT poszedł w odstawkę [czy Wy sprzedajecie stare, gorsze, niepotrzebne noże? bo zysk ze sprzedania raczej mały i na microtecha nie starczy ;) ]

tu jest trochę zdjęc i komentarzy [raczej negatywnych dla CRKT]http://www.forum-kulturystyka.pl/index.php?showtopic=60189&highlight=

ostrze-lepiej plain, struganie może być naprawdę wkurzające jeśli przy rękojeści są ząbki a przy czubku grzbiet ma grubość kartki papieru, ząbków właściwie nie używałem

ostrość traci szybko, nie można zaprzeczyć , może naostrzenie pod katem przewidywanych zastosowań da pewną poprawę [czyli nie na brzytwę płaskim szlifem tylko może convex , może też mikroząbki]

to nóż do wbijania, ma kształt włóczni
na EDC może i dobry ale mniej na EDU [Every Day Use ;) ]

jest mały [pamietajcie że to mniejsza wersja] ale niezbyt lekki - porównywalny wagowo z BM710, właściwie 3 palce na rękojeści a 4 już poza ale chwyt wygodny
otwieranie i zamykanie bez problemów ale zamykanie wygodne tylko dla proworęcznego [ew. leworęcznego] - to wada liner i frame locka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024