Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bujinkan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Powodzenia - i dawaj znac czasami jak ci idzie :idea:
  • 0

budo_toshio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Witam! No jak narazie to idzie OK, choć mam troche zakwasów po treningu zwłaszcza po rozgrzewce bo była ostra ale to bylo na drugim treningu. No jak mówiłem to tworzy mi się dopiero biuro u mnie w mieszkaniu, choć jak narazie nie zajmuej się sprawami administracyjnymi tylko zbieraniem materiałów szkoleniowych i innych przedmiotów. Grunt, że to biuro Bujinkan i moja praca dla Bujinkan jest oficjalna i że wspiera budowaniem Bujinkan w Polsce jest to jakby pod jego nadzorem i że nikt nie może się mnie czepiać, że to nie jest prawdziwy Bujinkan; o to co mi na koniec rozmowy powiedział. Lecz jak ja to zauważyłem i co Shidoshi powiedział, że jest to początek dopiero i jeszcze jakaś droga pozostała. Ważną żecz jaką mi powiedział to to, że pojawia się od iluś lat niedługo po tym jak się rozprzestrzenił poza granice i powstały odłamy to jest to problem polityki i go najbardziej to drażni. Otrzymałem też od niego informacje o monopolu ponieważ poruszyłem wypowiedź, która kiedyś sie na forum pojawiła, że Shihan Pokorny miał być głównym przywódcą na Polske, więc wytłumaczył mi, że niema czegoś taskiego jak głowny przywódca jakiegoś kraju w Bujinkan, nikt neima monopolu na Bujinkan poza Hatsumim. Pozatym są jeszcze kolejne nowe informacje, mianowcie jak jakis czas temu wypowiadałem się, że jedynie ktoś kto należy do Bujinkan to poza Bujinkanem może jedynie z Toshindo Stevena Hayesa. Jednak okazało się ostatnio jak był w Japonii to Hatsumi mu powiedział, żeby z nim nei współpracował ponieważ niewiadomo co się z nim dzieje. Podejrzewam, że tak jak miał być osobą która propagującą Bujinkan pod inną nazwą i z innym CV zdawania od stopni KYU do YONDAN to, że jednak się odłączył i woli mieć swoją własną i niezależną szkołę lecz to jest tylko moja ocena biorąc pod uwage jak to było z większością szkół z jakeigo powodu się odłaczyli; a Steven Hayes był kiedyś jednym z głównych amerykanów jeśli chodzi o Bujinkan, jednak w każdym razie Hatsumi powiedział by z nim nei współpracować. No ja jak narazie to czkema na zgłoszenia osób chętnych trenować Bujinkan oficjalnie tak jak to naucza Soke Hatsumi.
  • 0

budo_toshio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Remi, Tengu do tego forum co mi podaliście to ktore okienko w Ninjutsu mam wpisać to? Są tam dwa okienak a oba jak sie otworzy do każde z nich ma wiele okienek, więc zanim znajde właściwe to troche potrwa. A wy tam chyab jesteście stałymi bywalcami więc znacie dokładnei konci kodpowiedni to wpisanai mojego ogłoszenia.
  • 0

budo_zdanboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Witam!

Czytam i czytam i nie mogę wyjść z podziwu dla wiedzy niektórych z tu obecnych - jestem pod wielkim wrażeniem...

Jako, że wyleczyłem już kontuzję a i na studiach mi zelżało (cholerna anglistyka) to myślałem, o zajęciu się czymś nowym....

A ponieważ Shadows Club ma swój oddział w Warszawie mógłby ktoś powiedzieć coś więcej o prowadzącym tzn. panie Lisowskim? Ma on tytuły Shidoshi i Shihan (tak przynajmniej na stronie) - wiadomo kto mu je nadał? Poza tym czego on czy to jakiś wymysł autorski czy ma to coś wspólnego z "prawdziwym" Tai Jutsu i BuJutsu? Ktoś był na jego treningach?

Sorry za te wszystkie pytania :wink: Ale wolę się dowiedzieć a dopiero potem pakować się na minę :wink:
  • 0

budo_zdanboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
W sumie dlatego, że nie ma gdzie o to spytać :wink: Zresztą sam Remi pisałeś, że M. Lisowski czerpie część technik z Bujinkanu część z Shadows Club S. Hayesa - więc stwierdziłem, że tu będzie najwygodniej...

Szkoda, że w Polsce nie ma legalnego klubu Bujikan Polska - ja i pewnie nie tylko ja, chętnie bym poćwiczył w czymś takim - to jak obcowanie z wielkowiekową tradycją - a ja po ostatniej styczności z MMA mam ochotę na coś tradycyjnego...

Co do PW to wyślę a jakże, może się czegoś dowiem...
:wink:
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Super seminar w Pradze sie szykuje - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Shihan Pokorny jest swietnym nauczycielem
  • 0

budo_rogin
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Zapraszam wszystkich chętnych na treningi prawdziwego Ninjitsu w Kęszyscy koło Międzyrzecza, woj Lubuskie.
Moim nauczycielem jets Remi Borda 3 Dan, posiada on certyfikaty z Niemiec i z Japoni, trenował on z samym dr. Massaki Hatsumi, wiec nie ma obawy ze uczy on jakiejs sciemy.
Zainteresowanych prosze o kontakt gg 6271757 lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024