Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bujinkan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_toshio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Witam! Tak to seminarium jest dla wszystkich otwarte. Mój Shidoshi zaznaczył, że nawet osoby które nie są członkami Bujinkan mogą też wziąć udział. Tylko, że będzie to w okolicach trojmiasta. Pozatym będzie to w okolicach klifów i plaży no i lasu jeśli chodzi o trening w terenei bo mój Shidoshi strasznei się napalił na te bunkry niemieckie wsumie pozostałości z drugiej wojny światowej a jest ich tma dużo i pozatym to są moje rejony. Dziś z nim rozmawiałem ale jak narazie tylko o moim przyjeżdzie do niego. Ja tak w poniedziałek lece do niego więc za tydzień będe jeszcze coś wiedzieć na ten temat bo zależy też odemnie to kiedy będzie. O wszystkim dam znać jak będe wiedzieć. Jak narazie to Shidoshi cały czas mówi o tmy by mnie szybko usytować w polsce z tym i budować powoli polski Bujinkan. Więc jeśli ktoś myśli trenowaniu regularnie to jaknarazie będzie musiał jakiś czas poczekać bo to dopiero początek. Pod koniec czerwca będzie Tai Kai prowadzony przez Darena Horvatha 15 DAN z Australii, mieszkającego przez pół roku u siebie i przez kolejne pół w japonii. Tylko, że to będzie na Węgrzech. Dobra jak wróce od Shidoshiego to opowiem o dalszych wiadomościach. Niewykluczone, że niektóre plany mogą się na inny termin przesunąć. Więc pożyjemy to zobaczymy :) . Ok jak mówiłem zawiadomie o czymś nowym.
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
jestem z Wroclawia wiec chyba mi blizej do pana Pokornego do Pragii, ale kto wie, kto wie
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
albo zgorzelec...ale podobno teraz trningi tam sie nieodbywaja z powodu braku sali
  • 0

budo_toshio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Witam! Niestety na poludniu polski to przez dłuższy czas nie będzie seminariów. Bujinkan w Polsce będzie się rozbudowywał od pólnocy kraju. Na południu to dopiero póżniej będzie. Wszystko zacznie śię w Trójmieście. Podejrzewam, że pierwszym miastem na którym powstanie kolejna placówka Bujinkan nie licząc okolic trojmiasta bo to niedaleko, to będzie to Poznań. Ale jak narazie to w Gdyni się zacznie. Jak będą jakieś pytania do mnei albo coś nowego się dowiem to napisze.
  • 0

budo_toshio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
A co do Zgorzelca to masz racje chwilowo jest tam brak sali. Więc kto chce trenować musi zrobić sobie spacerek do niemieckiej cześci miasta. Choć to przecież nikomu nie przeszkadza jeśli przjedzie się na niemiecką część miasta. To tak jak przejść się do sąsiedniej dzielnicy miasta.
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Z tego co sie orientuje w Poznaniu dziala sekcja o nazwie TENGU scisle wspolpracujaca z BUJINKAN CZECH.Widzialem ich w akcji na I OGOLNOPOLSKIM FESTIWALU SZTUK WALKI WE WROCLAWIU.
  • 0

budo_toshio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Witam! Z tego co wiem nei są oficjalną organizacją. Shidoshi też to powiedział, że nie widział żadnej oficjalnej organizacji Bujinkan w Polsce. Shihan Pokorny miał być przedstawicielem na Polske dopóki ktoś nei zdobędzie uprawnień w Polsce. Zresztą trzeba sprawdzić czy mają uprawnienia. To proste wystarczy, że okaże legitymacje i dyplomy wydane przez Hombu Dojo w Japonii. W każdym razie ja z nimi niemam kontaktu. Zresztą w Japonii nikt w Hobu Dojo do żadnego Dojo w Polsce się nie przyznaje. Choć u nas jest kilka nieoficjalnmych klubów jedne z nich używają nazwy Bujinkan a jedne nie. Pozatym oprócz papieró uprawnień, można rozpoznać jak w jednym klubie w Polsce już nei będe mówić, którym było napisane, że współpracują z organizacją Bujinkan i Genbukan. A to już widać, że to nei może byćklub oficjalny gdyż obie organizacje mają ze sobą troche na pieńku i jakby jedna z nich dowiedziała się, że to Dojo współpracuje z drugą to by kontakty odrazu zerwała organizacja. Pozatym, ktoś kto należy do Bujinakan nie może być czlonkiem Genbukan i Jinekan. Nie do końca wiem czy każdą organizacją Ninjustsu ale przynjamneij te dwie. Za to wiem, że w przypadku Genbukan to oni z zupełnie żadną nei pozwalają. Jeśli chodizo organizacje Toshin-Do to jest ona członkiem Bujinkan tylko pod inną nazwą. Chodzi o to, że oni uczą w inny sposób filozofii w taki sposób, że osoba nie mająca wogóle pojęcia o kulturze Japońskiej odrazu zrozumie ( głównie w przypadku amerykan); pozatym mają okrojony materiał uczą głównei w treningu nowczesnym. Więc jeśli ktoś w tej organizacji chce się czegoś więćej nauczyć musi pójść do na trening bezpośrednio do Bujinkan.
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Toshio - prosze cie nie pisz o Bujinkan rzeczy typu "jak tu nalezysz to nie mozesz cwiczyc z tym czy tamtym" - po drugie ---> nie przedstawiaj siebie jako ambasadora Bujinkan w Polsce bo nie masz sam jeszcze ani uprawnien ani wiedzy...
Cwicze w Bujinkan od 9 lat - tutaj w Kanadzie a takze w Japonii - wiec wiem z pierwszej reki ze nic nie jest takie czarno-biale jak to starasz sie przedstawic na tym forum.
Jinenkanu szef Manaka jest wciaz czlonkiem bujinkan - to takze tyczy sie S. Hayesa --- takie rzeczy powinny byc zostawione Shihanom i samemu Soke ; a poki co zastosuj sie do zyczen Hatsumiego odnosnie Internetu i nie rozsiewaj plotek.

Tak zmieniajac temat - czytam twoje posty Toshio i zastanawiam sie - jestes Polakiem? Twoj jezyk polski brzmi jakbys sie go dopiero nauczyl (bez obrazy oczywiscie) - twoja skladnia zdania jest jakas taka przestawiona...
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Tengu - trening na poludnie od Wroclawia jest naprawde solidny - Bujinkan Czech i Bujinkan Slovakia maja wiele dojo - seminaria sa prowadzone co miesiac w innych miejscach. Polecam Pokornego - innych osobiscie nie znam...
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
a mam pytanie jest Bujinkan moze we wrocku?
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Bujinkanu samego nie ma - nie moze byc skoro nie ma go w Polsce - ale moga byc ludzie ktorzy cwiczyli w tej czy innej formie nin/taijutsu. Tengu jak to jest tam we Wrocku?
  • 0

budo_toshio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Witam! Jeśli chodzi o Pokornego to dobre treningi prowadzi. Jeśli ktoś meiszka we Wrocławiu to raczej niema problemu by pojechał do Pragi na seminarium. Jeśli chodzi o Słowacje to niektóre Dojo są pod patronatem Pokornego a niektóre pod patronatem mojego Shidoshiego. Tylko, że te które są wspierane przez mojego Shidoshiego to niemają obecnie na necie żadnej strony gdyż istnieją dopiero od stycznia, więc wszystkie które są na necie to należą do Pokornego. Jest we wrocławiu klub ninjutsu, który jest powiązany z klubem w Łodzi. Oni są jednak nieoficjalnym klubem Bujinkan. Cał czas ktoś się pyta czy jest jakiś oficjalny klub w Polsce Bujinkan. To powiem, że niema zresztą na tym forum na wcześniejszych stronach było już to omawiane więc wystarczy pojść kilka stron wstecz.
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Witam! Podobno we Wroclawiu probowano ostatnio stworzyc jakas sekcje ninitsu,ale to byla jedna wielka sciema! Jak potoczyly sie jej losy niemam pojecia,bo nie przywiazuje uwagi do nieistotnych dla mnie rzeczy......Kiedys istaniala tu sekcja ninjitsu hihi demura ryu prowadzil to ROmuald Sikora tez jedna wielka lipa..MOzna to bylo wywnioskowac z samej tresci ksiazki ktorej byl autorem...A do Pragi i tak sie wybieram bo tam jest firmowy sklep HAYASHI swietnie zaopatrzony i ceny sa przystepne...a co do seminarii u Pokornego to tez sa one dostepne dla kazdego?
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_toshio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Witam! jeśli chodzi o seminaria u Pokornego to będą też takie dla wszystkich dostępne. Są również też seminaria tylko dla członków i też takie dla członków o określonym stopniu. Ale to wszyscy senseie tak robią. Są też takie które są dla kokretnego Dojo lub grupy. Jeśli chodiz o sklep Hayashi to jest taki sam jak u mnie Budo Shop i Hokkaido z wyjątkiem tego, że to czeska firma pozatym sklepy tu obecne mają dobrej jakości. Ten pierwszy to opłaca się chodzić gdy ma się naprawde jakąs potrzebe bo jest 2 razy droższy ale wybór lepszy mają, bo można dostać też produkty importowane, nawet materiały od sztuk walki, których szkół niema w Polsce choć te produkty to bardziej na zamówienie. Drugi sklep to ma głównie produkty ich własnej roboty, która jest bardzo dobrze wykonana no i jest tańszy. Są też inne firmy u nas oferujące produkty ale ja znam te 2 najbardziej. Pozatym ja teraz sprzęt kupuje u Shidoshiego bo mi nic jak narazie nie jest potrzebne niż produkty Bujinkanu do tego są importowane z Japonii. U Pokornego też powinien być taki wybór mniejwięcej jak u mojego Shidoshiego, więc ja jakbym pojechał do Pragi to bym u Pokornego zrobił zakupy. Wracając do Wrocławia to jest podobno jakieś Dojo zrzeszone z tym z Łodzi. Jest także w Warszawie, Krakowie, Czerwionce i Trzebince. Lecz nie należą do Bujinkan. Jest też Dojo w Poznaniu niezwiązane z żadnym przedchwilą wymienionych ale raczje jest mu najbliżej do Bujinkan. Lecz też nie należą. A Zgorzelec jest obecnie nieczynny po polskiej stronie, pozatym to niemiecki oddział Bujinkan. A jeśli jakieś Dojo pisze, że współpracuje to powiem tak "wspołpracować nie znaczy należeć".
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Mysle ,ze powyzszy post TOSHIO powinien przynajmniej na jakis czas zamknac tamat istnienia BUJINKAN w Polsce.Niema co walkowac tego samego setki razy.....Remi mam taka prosbe...Czy bylbys w stanie przeslac mi swoja prace mailem? Interesuje mnie ten temat...Chetnie bym przeczytal.........Oczywiscie jesli istnieje taka mozliwosc....Bylo by milo gdyby pojawialy sie tu rzeczy o ktorych jeszcze nie bylo mowy...Ja mam pytanie do Was specjalistow...Chodzi mi o technike poruszania MOKUTONNOJUTSU.W jakim celu wymachuje sie w taki sposob rekoma????? Przyznam ,ze wyglada to strasznie komicznie,ale z pewnoscia na jakis cel.Ale jaki????
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Specjalistow tu niestety nie ma :( He he he - o ktora "prace" pytasz Tengu? Bo nie jestem pewien o czym mowisz - wyslij mi e-mail.
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Wybacz Remii, chodzilo mi o prace Szymona Charkiewicza.Cos mi sie pokrecilo....Ale jesli masz jakies ciekawe materialy i nie sprawialo by Ci problemu wyslanie mi to bylbym wdzieczny...ogolnie tematyka feudalnej Japonii ,ninjitsu nietylko Bujinkan i ogolnie bu jitsu... Jakies filmy szkoneniowe... Ja tez jakies szkoleniowki z MASAAKI HATSUMI w roli glownej mam i moge udostepnic zainteresowanym...Niestety czesc jest w jezyku japonskim....
  • 0

budo_t e n g u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
moj mail vica4@o2
  • 0

budo_toshio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bujinkan
Witam! Właśnie dziś, wróciłem z Budapesztu. Miałem pare treningów i były one bardzo dobre. Po pierwszym treningu poczułem jakąś zmiane w sobie. Shidoshi pokazał mi pare ciekawych rzeczy. Międzyinnymi, jak walczyć i zastosować taki rodzaj Taijutsu by osoby poboczne wogule nie zauważyły, że to sztuka walki, że wogule je nawet umiesz i tylko osoba z Bujinkanu to skuma. Wszystkeigo też nei moge opisywać gdyż jest wiele żeczy, które mogą wiedzieć tylko osoby z Bujinkan. W tym roku jak mówiłem jest Shinden Fudo Ryu; na treningach cały czas to trenowałem z wyjątkiem Sanshin no Kata. W każdym razie jestem współpracuje z Shidoshim i będzie mnie wspierać w tworzeniu Bujinkan Poland. Jak narazie jestem wspierany przez Shidoshiego i należe do osób współpracujących z nim. Za jakis czas poda mi jeszcze więcej szczegółów. Będe się teraz obecnie zajmował zbieraniem ludzi na semirium na Węgrzech i na seminaria w Polsce; będe otrzymywał w plikach AVI filmy szkoleniowe i treningi i bede sam ucyzl sie tego oprocz tego będe miał połączenie monitoringowe ale to potem, dzięki któremu będziemy się bezpośrednio się widzieć z nim i na ekaranach monitorow za pomoca kamer w pomieszczeniu albo za pomocą projektora na ścianie i też takei treninigi będą się w Polsce pojawiać a do tego sale znaleść w mieście; będe też jeżdzić do neigo jak to miało miejsce w tym tygodniu. Będe dawać informacje o seminriach jak narazie w chwili obecnej przez jakiś czas będą to takie treningi Bujinkan w Polsce. Jeśli ktoś jest chętny na seminaria w Polsce i na Węgrzech to niech się na tym portalu w tym temacie jak narazie zgłasza; potem może inne miejsce zgłoszenia się pojawi. W przeciągu kilku dni powinny sie kolejne informacje pojawić. Jak narazie mam nieoficjalne biuro oficjalnego Bujinkan :) . Żeby powstała grupka Bujinkan w Polsce to musze mieć conajmniej 10 osób chętnych a im więcej tym lepiej. Więc dopóki nie zgłósi się conajmniej 10 osób to do tego czasu niebędzie Dojo i seminriów jedynie biuro Bujinkan aż w końcu pojawi się dziesiąta osoba. Jak będą dodatkowe informacje to zapowiem, jeśli między czasie ktoś ma do mnie jakieś pytania to odpisze bo zwykle pisze to rzeczy ogólne najważniejsze więc jak ktoś ma jakieś pytanie co do moich wypowiedzi i może o coś innego czego nie napisałem a będe wstanie odpowiedzieć to napisze. Na koniec dodam, że przedwczoraj jak ostani raz gadałem ze swoim Shidoshi to powiedział mi, że oficjanlnie jest Bujinkan juz w Polsce co w przeciągu dni zapowie jak będzie mieć chwile wolnego czasu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024