Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szelki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Szelki
Witam!
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem skompletowania sobie jakiegoś systemu do noszenia noża na plecach lub pod pachą, no i jakiegoś sensownego noża do kompletu :) . Szukałem po necie dosyć długo, ale niewiele znalazłem poza ofertą firmy SurvivalSheath. Z ich oferty najbardziej przypadły mi do gustu szelki typu Single Shoulder Sheath Lite [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tak to mniej więcej wygląda:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co do noża to zastanawiam się jeszcze. Po głowie chodzą mi głównie MOD Razorback (mocny i przede wszystkim bardzo lekki, ale za to niezbyt praktyczny użytkowo i niestety dość drogi) oraż Fallkniven F1 (nóż-mini łom, bardzo mocny, w przystępnej cenie, użytkowo przyjazny, ale za to niezbyt lekki). Sam jeszcze nie wiem w którym kierunku pójść :roll: . Ale do rzeczy. Szelki te widziałem tylko na obrazkach i zanim się na na nie zdecyduję to postanowiłem zaczerpnąć informacji... Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z takimi wynalazkami "organoleptycznie"? Może znacie jakieś inne firmy, które robią podobne rzeczy? No i jak sądzicie czy lepiej pod pachę F1 czy Razorbacka, a może coś innego?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
Jak już chcesz wieszać na szelkach, to aż by się prosiło o coś większego niż Razorback... bo to maleństwo jest raczej :)

Szelek nie miałem okazji pomacać, póki co starczają mi kieszenie :) i pozioma pochewka na pasku.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki

Jak już chcesz wieszać na szelkach, to aż by się prosiło o coś większego niż Razorback...


Jak już mnie prowokujesz :wink: to przyznam się, że mi się marzy Cold Steel TaiPan, byłby idealny, gdyby nie ta cena... :cry:
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
Kiedyś mnie natchneło i na podstawie tego zdjęcia które załączyłeś Pieswidmo zakupiłem taśmę nylonową szerokości 2,5 cm trochę plastikowych elementów w sklepie ze sprzętem sportowym, dwa dni myślenia i 30 minut szycia. Koszt 15 zł.
dodałem 2 karabińczyki i przypinam do standartowej pochwy Gerbera Yari
Dodałem mała modyfikację pionowy element na plecach też ma regulację długości i przeciwna szelka ta bez noża rozłanczana.
  • 0

budo_tloluvin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
AdamD ma racje.
Razor i F1 to male noze - idealne do noszenia na pasku. jednak jesli decydujesz sie na szelki to pomysl nad czyms wiekszym, co wykorzysta ich mozliwosci. z moich typow:

1. Fallkniven S1
2. Al Mar Sere Operator
3. Camillus CQB

generalnie na szelkach widze cos 5-6".
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
Szelki bywają kłopotliwe.Kiedys nosiłem, teraz już nie.
A Razorek z tyłu na pasku sprawdza sie idealnie.
I nie koliduje z szelkami od Walthera :) (PPK,starej daty jestem) :wink:
Inna sprawa że coraz ostatnio nie chce mi sie targać klamki.
I tak mi się wydaje ze jeśli szelki tylko do noża to chyba nie warte zachodu
A często za ciepło bywa np.na koszulę do zamaskowania sprzętu.I zaczynają dziwnie patrzec na człowieka.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki

Kiedyś mnie natchneło i na podstawie tego zdjęcia które załączyłeś Pieswidmo zakupiłem taśmę nylonową szerokości 2,5 cm trochę plastikowych elementów w sklepie ze sprzętem sportowym, dwa dni myślenia i 30 minut szycia. Koszt 15 zł.


Też nad tym się zastanawiam. Największy problem mam tu w Suwałkach z elementami plastikowymi... Ale to naprawdę niezły pomysł i alternatywa dla cen Survival Sheath.

1. Fallkniven S1
2. Al Mar Sere Operator
3. Camillus CQB


No a CQB też mi się podoba, no i pochwa u niego przyzwoita bardzo. I cena nie zabija aż tak mocno...

CQB na szelkach... brzmi ciekawie, nawet bardzo :twisted: .
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki

Szelki bywają kłopotliwe.Kiedys nosiłem, teraz już nie.
A Razorek z tyłu na pasku sprawdza sie idealnie.


A możesz napisać jak dokładnie go nosisz na pasku (chodzi mi czy poziomo, czy pionowo, z której strony rączk, z której ostrze, itp...)?
No i jak Ci się taki Razorback w ogóle sprawuje. Czy to prawda, że to taki niepraktyczny nóż i do zabijania tylko się nadaje? :)
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
Poziomo.Czy posrodku to zależy m.inn. od szlufki w jeansach-z tyłu jedna czy dwie.Wybieram takie z dwoma.Jestem praworęczny.A co do praktyczności-do drobnych i precyzyjnych prac mam Delicę w prawej przedniej kieszeni.Taki, hmm, "komplecik" :D
fraktal0
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
Dzięki.
  • 0

budo_bullitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
Ja też mam taki plan. Zdecydowanie duży egzemplarz: CQB1, może nawet Col Moschin. Użyję raczej szelek do broni - po modyfikacji powinno być OK. Ważne, żeby podczepić wysoko, by nie wystawało spod marynarki. Niestety... właśnie sprawiłem sobie ślicznego Nikona F3 HP i w kasie pusto :( Tak to jest z zamiłowaniem do 'zabawek' :) Ale jak Wojtek premie wypłaci :twisted:
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
Można by było próbować zastosować szelki do kabur FOBUS:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
są b. wygodne i dają się idealnie dopasować.
Razorback faktycznie może być ciut za mały i to chyba z uwagi na konieczność uchwycenia rękojeści przy wyciąganiu noża z pochwy zawieszonej na szelkach. Chyba lepszym rozwiązaniem tego samego producenta byłby Mark-VI.
Tatoine
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
Przypomniało mi sie jak kiedyś dostałem pytanie od klienta który pytał czy Razorback posiada w komplecie kaburę do noszenia go na plecach. Mój rozmówca był wyraźnie zawiedziony :)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
Witajcie!
RazorBack moim zdaniem zdecydowanie za mały i za lekki do noszenia pod pachą, a ponadto nie widze sensu...
Survival Sheath piękna sprawa, ale z ich usług zdecyduję się skorzystać chyba dopiero jak kupię już custom Lightfoota... :) Znaczy nieprędko.
Póki co polecam zdecydowanie domową robotę, mnie to zajęło w przypadku szelek do MD ATAK jakąś godzinę (szycie + myślenie :) ) i sprawdza się znakomicie, choć miała być prowizorka... A to duży nóż.
W najbliższych dniach zrobię system do CQB1, tyle że trzeba pokombinowac z przyczenieniem pochwy jeszcze do paska, konieczne, żeby dobrze leżało jak dla mnie, jeśli nie ma specjalnie przystosowanej pochwy...
Zresztą wszystko zależy od inwencji...

Pozdrawiam serdecznie i życzę twórczej pracy...

Mithr
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
Wlasciwie po co nosic na codzien cos wiekszego niz Razorback?
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki

Wlasciwie po co nosic na codzien cos wiekszego niz Razorback?

No właśnie!?
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
Sam nie wiem po co :roll: . Mi tam zależy, żeby ten nóż o stałej głowni nie tyle był duży, co mocny i wytrzymały, no wiecie, taki "taktyczny" (jakie to magiczne słowo, każdy interpretuje je jak chce :!: :) ). No i żeby na codzień w ogóle go nie było widać dla niewtajemniczonych, że nóż to podstawa :) . Jednak ważnym kryterium jest dla mnie szybkość i łatwość dobycia, ale i pewność, że mi sam nie wypadnie. Razorback pasuje tu bardzo dobrze, ale nie za bardzo mi się widzi na pasku w pionie. W poziomie próbowałem nosić CQB2 (R.I.P. :cry: ) zamocowane mini tek-lokiem, ale nie było to dla mnie zbyt wygodne i nie pozwalało na szybkie wyciągnięcie noża. Jedyny sposób jaki na razie mi pasował to a pasku pionowo, z tyłu po prawej stronie rękojeścią w dół, i ostrzem do tyłu. Z takiego umiejscowienia noża wystarczy cofnąć rękę blisko ciała, podciągnąć leciutko do góry bluzę czy kurtkę i nóż jest już w ręce w reversie. Wada takiego noszenia pojawiła się podczas podróżowania środkami komunikacji miejskiej. Otóż gdy się jedzie autobusem i jest duży tłok i nie ma się za co czsem chwycić i trzeba się chwytać za rurki pod sufitem, wtedy kurtka idzie w górę razem z ręką i szerokiej publiczności ujawnia sięrękojeść. Ni od razu widać że to nóż, ale kto sprytny się domyśli... :twisted: No i w tym problem. Poza tym ciągle trzeba się oglądać, czy przypadkiem się kurtka nie zachyyliła i czy nie paraduje się z nożem na wierzchu....

Dlatego pomyślałem o szeleczkach :) .

Wracając jednak do samego noża. Szukam czegoś do codziennego noszenia, na tyle mocnego, żebym mógł bez obaw o swoje paluchy w razie potrzeby ciąć blachę, podważać okan i drzwi i przekuwać się przez ścianę. Taki nóż do wszystkiego tego do czego nóż nie powinien być używany. Najlepiej byłoby dla mnie gdyby to był jakiś supermocny folder. Ale supermocne foldery albo nie istnieją, albo są zbyt drogie jak na ich docelowe przeznaczenie. W grę wchodziłyby ER Nemesis, Strider AR, Buck Strider i to chyba wszystko. Strider AR odpada na starcie ze względu na cenę :cry: .

Co do stalaków to widzę w takiej roli F1 (miałem to malutkie bydle i spełnia kryteria poza trym że nie ma kydexu...), Razorback i.... nic mi więcej do głowy nie przychodzi.

Co Wy na to? :?
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
Strider AR byłby najlepszy :) jestem w nim absolutnie... I śni mi sie każdej nocy.
Z fixed uważam CQB1 za fajowe stałe ostrze po mieście, ale przez ściany to sie nie przekujesz.
A co sądzisz o Striderze MFS? To nie jest taka zabójcza cena, niewielki nożyk, chyba najmocniejszy w swojej klasie i wspaniele leży?

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki
A jesli nadejdzie niespodziewana potrzeba skarczowania 1ha lasu ? :)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki

A co sądzisz o Striderze MFS? To nie jest taka zabójcza cena, niewielki nożyk, chyba najmocniejszy w swojej klasie i wspaniele leży?


A o tym małym cwaniaku rzeczywiście zapomniałem :oops: . Faktycznie, to mogłoby być to. Dzięki za sugestję.

Zastanawia mnie jednak jak się ma wytrzyamość Razorbacka w stosunku do takiego np MFS'a. Bo MFS to jednak już nie waga piórkowa, natomiast RB ponoć nie czuje się że ma się go na sobie, a ja wolałbym jednak nie obwieszać się stalą ponad normy, bo duży nie jestem, a grawitacja u nas silna :) ...

A jesli nadejdzie niespodziewana potrzeba skarczowania 1ha lasu ?


Na taką ewentualność jestem już przygotowany. Do tego mam mojego Victorinoxa Trailmastera, z rewelacyjną ponad 8-centymetrową "piłą" do drewna :) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024