Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wada wzroku w AT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Operacja 8O :?: Chłopie, każdy okulista ci to wybije z głowy :!: :!: :!:
Operuje się wadę wzroku przy+-8 i koryguje do jakiś 2,3 lub 4 dioptrii :!:
Jak dałeś plamę na komisji i powiedziałeś, że masz wadę wzroku to prawdopodobnie jest już po frytach :( AT? W jakim jesteś wieku że już myślisz o tak odpowiedzialnym zawodzie??? Nosząc okulary lub nie, bez plecaka nie dasz rady robić rzeczy ciekawych w wojsku lub policji.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT

Nosząc okulary lub nie, bez plecaka nie dasz rady robić rzeczy ciekawych w wojsku lub policji.

Bez przesadyzmow :wink:
U nas na slasku teraz to niezle ukrucili(ukrocili??)
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Skoro ukrócają tzn. że zjawisko takowe istnieje :( Ale przyznam że wszystko idzie w dobrym kierunku :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT

Operuje się wadę wzroku przy+-8 i koryguje do jakiś 2,3 lub 4 dioptrii :!:


Bzdura. Zakres korekty podaje się zazwyczaj od -15 dioptrii (czasami nawet -20) do mniej więcej +6, o ile dobrze pamiętam. I koryguje się do zera, przy czym praktyczna dokładność jest do około pół dioptrii. Zabieg można przprowadzać (o ile nie ma przeciwskazań) od momentu "ustabilizowania się" oka, zazwyczaj w literaturze jako wiek minimalny podaje się 21 lat.

K.
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT


Operuje się wadę wzroku przy+-8 i koryguje do jakiś 2,3 lub 4 dioptrii :!:


Bzdura. Zakres korekty podaje się zazwyczaj od -15 dioptrii (czasami nawet -20) do mniej więcej +6, o ile dobrze pamiętam. I koryguje się do zera, przy czym praktyczna dokładność jest do około pół dioptrii. Zabieg można przprowadzać (o ile nie ma przeciwskazań) od momentu "ustabilizowania się" oka, zazwyczaj w literaturze jako wiek minimalny podaje się 21 lat.

K.

Tak dokładnie to nie jestem w stanie powiedzieć do ilu, ale napewno nie da się skorygować do zera!!! 8O
  • 0

budo_sfx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
mam wystarczajaco zeby myslec co chcialbym robic i wystarczy do waszej wiedzy mowiac o operacji myslalem o metodzie lasik to koryguje tez wady jak moja czyli -1,00 plus astygmatyzm tak przynajmniej wyczytalem wiec czemu odradzacie to ??
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
ja ci nie bede odradzac, ani zachecac,ale juz kilku okulistow powiedzialo mi cos takiego (a ze od dzieciaka nosze okulary z calkiem spora wada,to troche sie po tych okulistach nalazilem i swojego czasu dosc mocno interesowal mnie lasik a wczesniej ta poprzednia,bardziej 'babrzaca sie" wersja): to nie jest zle,ale poczekaj jeszcze kilkalat i wtedy sie zobaczy,czy osoby robiace dzis zabigi nie beda mialy powiklan (chodzi tu m.in o blizny). jednym zdaniem-to jest nadal dosc pionierska metoda i fakt,ze w usa w kazdym nieco wiekszym zakladzie okulistycznym sie to robi jeszcze nic nie znaczy.
zreszta dopoki nie ma sie 21 lat to i tak zabiegu nie mozna przeprowadzic a i po21 trzeba wykonac sporo badan,ktore stweirdza,czy dana osoba sie nadaje.wiec troche zachodu jest.
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Ja mam -1,15 i astygmatyzm(od jakiś 4-5 lat i żyję :) )więc nie łam się-widzę lepiej niż nie jeden co ma zdrowe oczy :) . Nie łam się, jest dobrze a po operacji może być gorzej :(
  • 0

budo_17fezz17
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
cze mam pytanko czy jak na komisji wojskowej (ktora niedlugo bede mial) lekarz napisze ze mam jakies wady fizyczne np. slaby wzrok to czy to zawaza o moim pozniejszym (mam nadzieje) wstapieniu do policji
czy ten lekarz jakos szczegolowo bada ten wzrok czy tylko np. zapyta "czy wszystko ok">>??<<
POZDRO :-)
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
re up
To zalezy.....ja pamietam ze mnie zapytal kolo na komisji wojskowej czy mam slaby wzrok to odpowiedzialem ze tak.....i dostalem skierowanie do okulisty i musialem im doniesc. Zastanawialem sie czy jak bym sklamal wtedy to by sprawdzili na miejscu.....hmm watpie w to.....Do woja biora nawet tych z -5-6......
  • 0

budo_17fezz17
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Aha no to niezle :-)
tyle ze jak nie chce isc do woja!! mam zamiar isc na studia, chodzi mi o to ze chce dostac najlepsza kategorie dlatego ze w przyszlosci chcialbym wstapic do policji (moze nawet AT)

A z tego co tu slysze(a raczej czytam) to mozna sadzic ze w AT sa sami SUPER ludzie ktorzy nie maja zadnych wad fizycznych(idealny wzrok , idealna postawa) a tacy ludzie rodza sie przeciez raz na milion !!!!!!!!!

czy to znaczy ze jesli teraz mam 18 lat i chocby jedna wade(nieco slabszy wzrok lub troche krzywy kregoslup) to mam sobie od razu dac spokoj z policja a co dopiero z AT
???????????????????????????????????????????????????????????????????????
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
re up
Nie poddawaj sie.....musisz walczyc.....sam sprawdz czy cie wezma do policji/AT itd. A pytajac tutaj i zniechecajac sie to niczego chyba nie osiagniesz prawda?
Widzisz jak to jest.....napisali ci wczesniej o PLECACH i sie z tym w 100% zgadzam...szczegolnie dlatego ze mam kumpli ktorzy sie do policji nie podostawali a wszelkie testy fizyczne przechodzili bez zmruzenia oka :D
Problemy zaczynaja sie troche pozniej.....niestety tak to juz bywa ze trzeba miec wujka policjanta.....a jeszcze lepiej ojca pulkownika w wojsku. Wtedy nawet z garbem cie wezma do tego AT.
  • 0

budo_spongebob
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Jeśli będe po komandosach to czy łatwiej dostane sie do AT? Czy będe musiał kończyć Wyższą Szkołe Policyjną mając ukończony WAT?
  • 0

budo_redeax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Podstawowe pytanie: Po co konczyc WAT, jesli sie chce pracowac w AT?
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT

Podstawowe pytanie: Po co konczyc WAT, jesli sie chce pracowac w AT?


z taka postawa mozesz zapomniec nie tylko o Gromie ale i antyter
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT

Podstawowe pytanie: Po co konczyc WAT, jesli sie chce pracowac w AT?

Kolejne pytanie: Po co w ogóle kończyć studia jeśli się chce pracować w AT? Lepiej spędzić ten czas na bieżni i siłowni.
  • 0

budo_17fezz17
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
No dobra ale gdzie czeba isc (jakas specjalna jednostka wojskowa??) i co czeba zrobic (oprocz tego ze czeba miec dobre zdrowie, kondycje i psychike) aby zostac KOMANDOSEM:?: :?: :?: :?: :?: :?:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
OMG!!!! This is Delta oneoneoneone!!!!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl:


Synu.... najpierw czeba podstawowke skonczyc :) :) :)
  • 0

budo_17fezz17
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
aha no to nie masz szans!!! :lol: :P :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT

aha no to nie masz szans!!! :lol: :P :lol: :lol: :lol: :lol:

hehehehe
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024