Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wada wzroku w AT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Sorge.
Bycie oficerem determinuje wyższe wykształcenie
Posiadanie wyższego wykształcenia NIE determinuje stopnia oficerskiego :-)
Ktoś kto ma wyższe nie musi być oficerem.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT

wyższe wykształcenie nie determinuje stopnia oficerskiego.


Właśnie, że determinuje. Bez magistra nie masz oficera. Szkoda , że takich podstaw o szkolnictwie wojskowym nie znasz.

I tak, mysle , ze 50% [ o ile nie więcej ] żołnierzy GROM-u to oficerowie.


no, wyręczył mnie puent- dzięki ;)

Sorge, myśleć- to sobie możesz.
Wyobrażasz sobie w ogóle funkcjonowanie jednostki, gdzie 50% to oficerowie??
daj spokój, pojęcia nie masz o czym gadasz, a GROM znasz tylko z książek królikowskiego i Rybaka.
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
1. Rozumiem, że te książki to bujda.
2. Rozumiem, że Ty wiesz lepiej ,ponieważ tam służyłeś / służysz.
3. W przeciwienstwie do niektorych , rozumiem, że można być na niższym stanowisku niż adekwatne do stopnia wojskowego.
4. A chcesz liczyc wszystkich? Policzymy zespoly wsparcia. Bo GROM to sami operatorzy nie są.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT

1. Rozumiem, że te książki to bujda.
2. Rozumiem, że Ty wiesz lepiej ,ponieważ tam służyłeś / służysz.
3. W przeciwienstwie do niektorych , rozumiem, że można być na niższym stanowisku niż adekwatne do stopnia wojskowego.
4. A chcesz liczyc wszystkich? Policzymy zespoly wsparcia. Bo GROM to sami operatorzy nie są.


Królikowskiego możesz sobie o kant dupy rozbić.
u Rybaka jest zajebista treść i forma dla ludu.
2.bo mam rozumek;)
3. to dobrze!
4. a ty chcesz liczyć?:) co to jest zespół wsparcia ?

stary, wrzuć sobie na luz....
ja nie wiem kurwa, jakimi argumentami mam przekonywać, że 50% jednostki to nie mogą być oficerowie. a więcej to już napewno nie. Skoro wcześniej z singlaubem nie dotarliśmy,
to czytaj sobie książeczki królikowskiego i masturbuj się stronami internetowymi....
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT

1. Rozumiem, że te książki to bujda.
2. Rozumiem, że Ty wiesz lepiej ,ponieważ tam służyłeś / służysz.
3. W przeciwienstwie do niektorych , rozumiem, że można być na niższym stanowisku niż adekwatne do stopnia wojskowego.
4. A chcesz liczyc wszystkich? Policzymy zespoly wsparcia. Bo GROM to sami operatorzy nie są.


Królikowskiego możesz sobie o kant dupy rozbić.
u Rybaka jest zajebista treść i forma dla ludu.
2.bo mam rozumek;)
3. to dobrze!
4. a ty chcesz liczyć?:) co to jest zespół wsparcia ?

stary, wrzuć sobie na luz....
ja nie wiem kurwa, jakimi argumentami mam przekonywać, że 50% jednostki to nie mogą być oficerowie. a więcej to już napewno nie. Skoro wcześniej z singlaubem nie dotarliśmy,
to czytaj sobie książeczki królikowskiego i masturbuj się stronami internetowymi....


1.Podaj jakieś argumenty , bo jak narazie twoja wypowiedz jest bez wartości.
2.Wątpię. Czyli NA PEWNO nie wiesz wiecej niż ja.
3.To wyciagnij sobie wnioski.
4.Żal

Ad. PS
Tym textem wystawiles sobie opinie.

PS. Idz moze zdaj mature i troche rozumu ci przybedzie
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
krótkie pytanie:

jesteś/byłeś żołnierzem?

Mój argument jest jasny. ŻADNA jednostka nie może funkcjonować mając 50 lub więcej etatów oficerskim na stanie osobowym. Poza tym, w SG to by w życiu nie pzreszło, a wiesz jakie są stosunki GROM- SG.

Naprawde, jeśli swoją wiedzę czerpiesz z książek i for militarnych, nie odzywaj się, prosze...
Nie mam zamiaru wdawać się w pyskówki czy obrażanie, ale głupio gadasz.
Pewne cechy determinują wyższe wykształcenie, to z kolei NIBY stopien oficerski. Ale np. W jednostce nie ma etatu dla 30 kapitanów. No bo kurwa jak?
jednostka o sile batalionu. o Sile, z mniejszą o wiele liczbą żołnierzy. To jest dajmy na to GROM.
A strukurę dowodzenia znajesz ty? A podział na drużyny/plutony/kompanie, takie pierdoły?
I gdzie tu dasz 30 kapitanów? A na misjach u zwykłych szwejasów to jak jest? Major czasem musi jechać na etacie chorążego. Bo reszta mu sie wjebała. Sierżant na plutasa, plutas na kaprala itp.
  • 0

budo_janek kowalski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Po pierwsze - na czas trwania misji zazwyczaj otrzymuje się stopień wyżej, np. plutek na sierściucha, porucznik na kapitana etc.; a przynajmniej tak było kilka lat temu.

Po drugie - o ile dobrze pamiętam, to kiedyś właśnie panowie z SG obruszali się, że nie to nie przystoi majorowi, aby wchodzić w skład grupy szturmowej i wyważać nogą drzwi.

Po trzecie - jednostki specjalne zazwyczaj tworzą własną strukturę organizacyjną i nie obowiązuje ich sztywny podział na drużyny/plutony/kompanie itd.

Po czwarte - osobiście wierzę, że udział procentowy oficerów w stosunku do nie-oficerów w grupach bojowych jest wyraźnie wyższy niż w innych jednostkach wojskowych i nie widzę powodu dlaczego nie miałby wynosić np. 50 %.

Kiedyś zresztą w mediach ktoś z 2305 wypowiadał się, że dowódcą 4-osobowego teamu jest oficer. Proszę również wziąć pod uwagę, że o przyjęcie do służby mogą ubiegać się tylko żołnierze w stopniu co najmniej plutonowego.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
sztywny podział to to nie jest.
Wciąż jednak, pewne struktury są zachowane.

Na misjach dostaje sie stopień wyżej? tak, zdaża się.
Ale to wszystko zalezy od etatu.
Jesli chodzi, o obecne kluczowe misje(Irak, Afganistan), często nie ma etatów wyższych, wiadomo dlaczego.

Poza tym, sam móisz o braku sztywności struktury, więc nie musi być regułą, aby oficer dowodził zespołem.
  • 0

budo_matias997
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Witam jestem w 1 klasie Liceum ,uczę się dobrze ,jestem bardzo wysportowany (bo trenowałem tenis ziemny)dlatego też mam bardzo silne(nie skoksowane ale silne)mięśnie brzucha,nóg,rąk i pleców,w testach na wytrzyamłość (test kupera) mam rekord szkoly ,także b.dobrze biegam sprinty .I bardzo mi zależy aby po maturze udać się na kierunek policji a potem do jednostki AT .Mam 178cm i 62kg. Jak oceniacie moje szanse do AT (jedyna wada to wada wzroku ) +6,5 +5,5 (ale na 21 urodziny mam miec opercaje laserową) to cos da ? :(
  • 0

budo_matias997
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Witam jestem w 1 klasie Liceum ,uczę się dobrze ,jestem bardzo wysportowany (bo trenowałem tenis ziemny)dlatego też mam bardzo silne(nie skoksowane ale silne)mięśnie brzucha,nóg,rąk i pleców,w testach na wytrzyamłość (test kupera) mam rekord szkoly ,także b.dobrze biegam sprinty .I bardzo mi zależy aby po maturze udać się na kierunek policji a potem do jednostki AT .Mam 178cm i 62kg. Jak oceniacie moje szanse do AT (jedyna wada to wada wzroku ) +6,5 +5,5 (ale na 21 urodziny mam miec opercaje laserową) to cos da ? :(
  • 0

budo_silmeor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Witkowo/Swarzędz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Z taką wadą nie wiem czy w ogóle dostaniesz się do policji. O AT raczej zapomnij ale jeśli masz mieć laserową korektę to raczej nie powinieneś mieć problemów z okulistą.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Prawie 7 dioptrii? Dużo.
Korekcje można wykonać jeśli wada jest ustabilizowana, nie powiększa się. Nie wiadomo w jakim stanie będą twoje oczy w wieku 21 lat. Może się okazać, że będziesz musiał czekać na korektę.
Poza tym, nie wiadomo czy taka wadę skorygują ci do zera. Prędzej zmniejszą o 3, 4 dioptrie. Ale to dalej nie ratuje sprawy.
Pozostaje ci cierpliwie czekać.
  • 0

budo_matias997
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
No ogólnie mój wzrok prowadzi pani Dr.Sildatke zna się na rzeczy kobieta i mówi że wada do 18-stki może mi się cofnąć nawet do 0 lecz nie jest to pewne ze względu na to że mój organizm się cały czas rozwija, więc jeszcze może nie wszystko stracone . ;-)
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
No i z tego co wiem plusowe wady wzroku są cięższe do korekcji od minusów. Ja na szczęście miałem minusy i wszystko poszło sprawnie.
  • 0

budo_matias997
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Plusy cięższe do wyleczenia ,dlaczego ,po operacji laserowej jakieś powikłania?
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
W tym sensie że minusy można korygować do zera tak jak było w moim wypadku a z plusami korekcja może nie być całkowita czyli masz +5 to po zabiegu masz np +1. Tak przynajmniej mówiła moja lekarka prowadząca.
  • 0

budo_matias997
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Obejrzcie ten film (0:54) facet w okularach zpewnoscia ma jakąś wade wzroku .


  • 0

budo_silmeor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Witkowo/Swarzędz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
Nie widzę dokładnie ale są dwie możliwości: ma okulary ochronne/antybalistyczne ewentualnie nabył wadę wzroku już w AT.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wada wzroku w AT
ALBO!!! To nie AT tylko grupa realizacyjna - takie prawie AT. Popatrzcie na szpej jaki ma na sobie.
N/B majac do dyspozycji dwóch kandydatów - jednego z wada drugiego bez - wybrał bym tego bez wad.
poza tym
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pyt 9
macie rozporządzenie i zapoznajcie się z nim. teoretycznie jakakolwiek wada wzroku eliminuje ze służby w At (i słusznie) i żadne soczewki itp nie ogarniają tematu bo jak popracujecie w gazie to zrozumiecie czemu. jest wiele innych ciekawych mozliwosci pracy w służbach, na AT nie kończy sie słuzba w Policji czy innych słuzbach, natomiast słuzba w AT wygląda trochę inaczej niż na filmach.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024