Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak szybko ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

(...)do Beribazi czy do Grupo Magia (...) Czy kluby te znacząco różnią się w podejściu do Capoeira :?:

tak, roznia sie bardzo znaczaco.
  • 0

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

tak, roznia sie bardzo znaczaco.

Może jakieś bliższe informacje bo ja się na tym wogóle nie znam.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
w internecie mozna wypisywac rozne rzeczy.

najlepiej bedzie jak przejdziesz sie na trening jednej i grugiej grupy, obejrzysz, pogadasz z ludzmi i zobaczysz co ci bardziej odpowiada.

z mojej strony moge cie zaprosic na trening calej grupy Beribazu (a nie zi)
w piatki na godz. 17:30 do LO im.M.Cervantesa, ul.Zakrzewska 24
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
pochodź popytaj sie style zaleza nie tylko od grupy ale też od metodyki trenera....
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
Jeżeli chodzi o poznanie (co nie znaczy: prawidłowe wykonywanie) podstawowych technik to moim zdaniem przy 3-4 treningach tygodniowo i zalozeniu, ze cwiczymy z poswieceniem, powinno absolutnym minimum byc pol roku, chociaz to zadna regula. Jezeli są nowi ludzie na treningach i pytają "kiedy bede wymiatal", to mowie, ze 6 miesiecy to czas, po ktorym sie powinno mniej wiecej kumac te absolutne podstawy.

Co do rozciągnięcia; na treningach capoeira nie poświęca się aż tak bardzo uwagi na naciąg - można to praktykować samemu w domu, naciąg na treningach ma charakter bardziej rozgrzewki, czasem cięższej przy treningu wyższych kopnięć. Swoją drogą mestre Bimba powiadał, że capoeirista wcale nie musi być dobrze rozciągnięty, czasem nawet lepiej, gdy rzeczywiscie nie jest.

Troche w tym chyba prawdy. Średnio rozciagniety czlowiek (troche wiecej niz przecietny sportowiec, bo typowy szarak dzisiejszych czasow zlamie sobie kregoslup probujac dotknac palcami rąk ziemi ;) ) jest dynamiczniejszy i bardziej sprężysty niż "szpagaciarz". Na mój gust. Ale ja i tak muszę się trochę rozciągnąć :)
  • 0

budo_beleza
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
co do szybkosci to chyba zalezy to od naturalnych predyspozycji, a i ja mozesz poprawic treningiem, ale jest tak ze bedziesz wysoko kopal jesli bedziesz regularnie cwiczyl, i jesli bedziesz wkladal w kopniecie sile i szybkosc, natomiast chcac cwiczyc technike, np poprzez kopanie powoli, to bez rozciagniecia bedziesz kopal armade na wysokosci pasa najwyzej
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

Sądzę, że gdybyś skupił się na podstawach, tylko, to w ciągu pół roku powinieneś je w zadowalającym stopniu opanować :-)


Napisałem, że gdyby się skupić TYLKO na podstawach. Przy dwóch treningach tygodniowo i robieniu TYLKO podstawowych technik (ile ich tam jest? 10, 15?) to powinno się w ZADOWALAJĄCYM stopniu je opanować przy przykładaniu się do treningów :) Takie jest moje zdanie. Choć to wszystko jest oczywiście względne i zależy od 1000 różnych rzeczy ;) Tak średnio mówię.

A co do nauki gingi to to jest też bardzo płynne, jak sama ginga ;P . Trudno określić kiedy ktoś potrafi robić prawidłowo ginga. A dlaczego? Bo każdy robi inaczej! ;P no prawie.
Ginga to jest bardzo indywidualna sprawa, zależna od gabarytów, rozciągnięcia, charakteru (ważne), sposobu gry, aktualnych potrzeb grania (wiadomo, że przy ostrzej grze inaczej się gra niż podczas pokazówy :) ), stylu w grupie (a szczególnie od gingi trenera, bo w końcu to zwykle się go naśladuje), itp.
A prawidłowa ginga powinna być na pewno płynna. Osoba dobrze wykonująca ją powinna w każdym jej momencie potrafić przejść do innych technik ataku/obrony, powinna też umieć dostosować ją do potrzeb gry aktualnej, powinna umieć robić tak gingę by w niej się nie męczyć, a odpoczywać, tak by robienie przez 10 minut gingi średnioszybkiej bez przerwy nie sprawiało, że się pada. Ginga powinna być zwodnicza i balansująca i kolejny raz ważne jest tu dostosowanie jej do gry, by NP. umieć robiąc z prawej bazy do lewej bazy, tak ruszyć biodrami i ciałem by wyglądało, że zmieniamy kierunek i chcemy spowrotem wrócić do prawej bazy... a tu zonk ;) i strzał ;D hehehe. Dobra ginga (ogólnie poruszanie się na nogach w rodzie) to duża część sukcesu by zamotać partnera ;) , dlatego się mówi, że powinno się ją ćwiczyć i ćwiczyć i ciągle się uczy. Ale tu wcale nie chodzi o to by robić: prawa baza, paralel, lewa baza, paralel...... Tu chodzi o to by zwodniczo tańczyć na nogach po całej rodzie, tak by partner myślał, że zaraz kopniemy i robi unik a my hop kołu niego już jesteśmy i montujemu mu nożyce na nogi ;)
Jak chcecie to sobie róbcie sam ruch prawa - lewa bazy, ale tu nie o to chodzi ;P Wg mnie przynajmniej.
Ginga zresztą to nie tylko sam podstawowy ruch, to też wszelkie przyruchy i zwody, choć tu można by się kłucić w sumie - czy to ginga czy nie ginga ;P

Ja tu gadu gadu o żindze, ale nie o tym jest topic :P hehehe
W każdym razie podtrzymuję swoje zacytowane zdanie ;)
A co do podstaw jeszcze to możnaby przedyskutować to "co to wg was są wogóle podstawy?" :) Jak ktoś chce to niech założy nowy topic o tym ;)
Pozdroowka :)
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

Gwiazda bez rąk i salto absolutnie nie należą do podstaw. Tego się nie nauczysz w 3 miesiące :P


A tu sie nie zgodze :) Bo wiem ze jesli ktos zaczalby trenowac i nie obchodziloby go nic innego tylko kwiatuszki to w 3 miechy jest sie w stanie tego nauczyc :) Trzeba cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc tak jak wszystkie inne elementy :)
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
No ale same floreiros to juz nie capoeira, tylko akrobatyka artystyczna ;] Czy cus w ten desen.
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
Ale koles ktory przychodzi na treningi capoeiry to bedzie twierdzil ciagle ze uczy sie capo :) "Zioooom, przeciez na Only The Strong koles zrobil salto i to juz jest CAPOEIRA!!!"... Smutna rzeczywistosc :P
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
floreios sa czescia regional. niedlugo bo niedlugo, ale au trzeba umiec i tyla. a poza tym floreios sa takze ruchami ofensywnymi i taktycznymi o czym juz byla dyskusja na tym forum. zawsze mozemy zaczac ja od poczatku.

do wykonywania czesci floreios nie jest zretszta potrzebna jakas malpia zrecznosc, wiec powinien poradzic sobie z nia 27 latek ;) wystarcza troche treningu.
  • 0

budo_coxinha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
yo :-) tak sobie wpadlem tylko na momencik zeby zapytac z czystej ciekawosci kiedy to floreios sa ruchami ofensywnymi i taktycznymi?
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
Jakby się uprzeć to możnaby czasami zrobić folha secę na kogoś (atak?), albo au sem mao w bok by uciec (taktyka?) :wink: . Ale ja bym mimo wszystko tego nie zaliczał ani do podstawowych technik, ani do ofensywnych.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
Albo jestem dziwny, albo po prostu nie wyobrazam sobie zabijania kogos za pomoca mortal chutado 8O
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
Ja znam takiego co mu się udało... przez przypadek ;)

Skutki? Podejrzenie odklejenia siatkówki czy czego tam i równiez podejrzenie, że chłopak nie będzie widział. Następnym razem będzie uważał, gdzie się chodzi (wlazł ot tak sobie pod osobe, która robiła Mortal Chutado) - tylko czy nie za wysoka cena?
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

yo :-) tak sobie wpadlem tylko na momencik zeby zapytac z czystej ciekawosci kiedy to floreios sa ruchami ofensywnymi i taktycznymi?


na przyklad:
robie au, bardzo otwarte, chcac zmusic drugiego gracza aby, wykonal cabecade, abym mogl go skontrowac chapeu de couro.

oczywiscie chodzi mi o gre capoeira - bo mam na dzieje, ze o to chodzilo, a nie o walke na smierc i zycie ;)
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
albo - robie macaco i z macaco dwoma nogami kopie w przeciwnika = atak

albo - obejrzyj sobie coxinha film twojego kolegi z grupy - Uirapuru robi macaco zamykajac drugiego gracza na samym poczatku gry = taktyka

albo - robie queda de rhins na przeciwnika. ostatnio dostalem z czegos takeigo (inna nazwa - compasso de angola)

albo - mam dalej wymieniac?

generalnie wcale nie chodzilo mi o to ze floreios to absolutne podstawy, ktore kazy musi znac (choc ejst tak mouim zdaniem w przypadku au), tylko o to ze MOZNA je wykrzystac inaczej niz tylko ozdobnik

pozdrawiam
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

albo - robie macaco i z macaco dwoma nogami kopie w przeciwnika = atak

Ten ruch nazywa się Esporao. I z tego co pamiętam to oznacza "płaszczka". Bo te ryby (płaszczki) mają z tyłu taki ogon, którym się bronią/atakują i stąd wzięła się nazwa dla tej techniki. To technika bardziej odpychająca niż uderzająca. Grupa Profesora Fuampy nazywa się właśnie Esporao i to się bierze od tej techniki. :D
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

albo - obejrzyj sobie coxinha film twojego kolegi z grupy - Uirapuru robi macaco zamykajac drugiego gracza na samym poczatku gry = taktyka


Uirapuru nie jest przykładem, a już na pewno nie dla Coxinha :oops:
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
seroslaw - jak zwal tak zwal. jest to ruch akrobatyczny z ktorego wyprowadzany jest atak. ze zwyklego macaco tez mozna przykopac
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024