Skocz do zawartości


Zdjęcie

0 blade play


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

0 blade play
W tym temacie proponuję wpisywać foldery, które po ciężkiej pracy ani troszkę się nie rozklekotały. Często folder przychodzi już z lekko ruszającym się ostrzem. A czy macie takie, które po dłuższym czasie używania nadal zachowują się jakby to nie był folder?

Może zacznę...

1. Sebenza
2. MT LCC
....
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play
mój nieszczęsny CQC7 :D - żyje nadal i sie ma dobrze, a go nie oszczędzam - no ale też nie podważam niczego :wink:
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play
Może to dziwnie zabrzmi, ale delikatny Avalanche po ponad roku pracy jest dlej jak nowy.
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play

mój nieszczęsny CQC7 :D - żyje nadal i sie ma dobrze, a go nie oszczędzam - no ale też nie podważam niczego :wink:


Hehe Emersony maja srubke ktora mozna nawet po silnym rozklekotaniu sobie palcem dokrecic ....
Moj SpecWar czasami sie rozklekotuje ale wlasnie owa srubke sobie dokrece palcem i gra..
  • 0

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play

W tym temacie proponuję wpisywać foldery, które po ciężkiej pracy ani troszkę się nie rozklekotały.


Spectra, Fallkniven mod. P, Ti-Lite, Spyderco Police, wszystkie "manual"
Microtech-a, prawie wszystkie Benchmade`y...
Tak sobie właśnie myślę, że o wiele łatwiej znaleźść te które się rozklekotały :)

A czy macie takie, które po dłuższym czasie używania nadal zachowują się jakby to nie był folder?


Strider/Buck mod. 880 :twisted:
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play

Hehe Emersony maja srubke ktora mozna nawet po silnym rozklekotaniu sobie palcem dokrecic ....
Moj SpecWar czasami sie rozklekotuje ale wlasnie owa srubke sobie dokrece palcem i gra..

W którymś poście pojawił sie ten problem i nieoceniony PiterM rzucil cos o tasmie teflonowej owinietej na tym gwincie - zrobiłem tak i działa, nic się juz nie chce odkręcać :)

Strider/Buck mod. 880 :twisted:

Potwierdzam, nie do zajechania - ale to nie jest przeciez folder :wink:
  • 0

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play
[quote name="budo_SWIAT NOZY"]
Strider/Buck mod. 880 :twisted:
[/quote]
Potwierdzam, nie do zajechania - ale to nie jest przeciez folder :wink: [/quote]

Jak to nie folder? Chyba masz na myśli mod 888 :?:
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play
[quote name="budo_SWIAT NOZY"][quote name="budo_SWIAT NOZY"]
Strider/Buck mod. 880 :twisted:
[/quote]
Potwierdzam, nie do zajechania - ale to nie jest przeciez folder :wink: [/quote]

Jak to nie folder? Chyba masz na myśli mod 888 :?: [/quote]
Ja tak zażartowałem sobie :oops: , bo to bydlę(880SP) w ręku nie sprawia wrażenia czegoś składanego :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play

W tym temacie proponuję wpisywać foldery, które po ciężkiej pracy ani troszkę się nie rozklekotały.


Spectra, Fallkniven mod. P, Ti-Lite, Spyderco Police, wszystkie "manual"
Microtech-a, prawie wszystkie Benchmade`y...
Tak sobie właśnie myślę, że o wiele łatwiej znaleźść te które się rozklekotały :)

A czy macie takie, które po dłuższym czasie używania nadal zachowują się jakby to nie był folder?


Strider/Buck mod. 880 :twisted:


Sorry ale tu sie nie zgadzam. Miałem na myśli 0 BLADE PLAY a nie brak rozklekotania. Mój manualny MT (MSE) ma bardzo minimalne drgania poprzeczne. Większość MT ma blade play (nawet na microholics.org jest teraz o tym wątek). Większość benchmadów (poza axisami) niestety przychodzi nawet z fabryki z luzami. W emersonach też się wyrabia blokada. Co do strider buck 880 to chyba go nie używałeś. Na półce to trudno aby coś się wyrobiło. Nóż robi wrażenie maksymalnie trwałego, ale niestety blokada się szybko wyrabia. Widziałem to w praktyce jak również widziałem testy w sieci.

Proszę aby przed dopisaniem tu noża zrobić jeden prosty test. Wziąć gałąź i zestrugać sęka o grubości np. 1 cm. Potem wziąć rozłożony nóż do ręki . Jedną ręką złapać za trzonek w okolicy piwota a drugą w dwa palce za sam czubek. I poruszać ostrzem. Jeśli wyczujesz chociażby najmniejsze drganie w jakimkolwiek kierunku to niestety ale to nie jest 0 BLADE PLAY.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play
Aby nie być gołosłownym oto tekst o Buck strider 880 :

However after significant use (about 250 applications of heavy push cuts 50 - 150 lbs) the folder started to display a slight amount of play in both the vertical and horizontal. The cause was wear or deformation of the liner which was causing it not to meet flush with the tang of the blade

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play
temat "naukowych" testów Cliff'a Stampa był tam gdzieś :wink: szeroko omawiany(perełka:wkładanie otwartego foldera ostrzem w imadło i badanie wytrzymałości na zginanie :) )do ...nie traktowałbym ich zbytnio serio :? , swoją drogą facet musi miec kupe kasy na noże :roll:
Pozdrawiam
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play

temat "naukowych" testów Cliff'a Stampa był tam gdzieś :wink: szeroko omawiany(perełka:wkładanie otwartego foldera ostrzem w imadło i badanie wytrzymałości na zginanie :) )do ...nie traktowałbym ich zbytnio serio :? , swoją drogą facet musi miec kupe kasy na noże :roll:
Pozdrawiam


Gosc tym razem nie rabał betonu tylko oddał 250 cięć, po których w nożu pojawiły się luzy...
  • 0

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play

Sorry ale tu sie nie zgadzam. Miałem na myśli 0 BLADE PLAY a nie brak rozklekotania.


:oops: W takim razie zwracam honor. Tak czy inaczej opierałem się
na doświadczeniach moich klientów, a nie na własnych.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play
OK...
na szczęście moje cudeńko nie wykazuje żadnych tendencji do "blade play", czego i Twoim nożom z całego serca życzę...
Pozdrawiam
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play

Może to dziwnie zabrzmi, ale delikatny Avalanche.

a czego tam zaraz delikatny ?
moj tez ma kolo roku i dziala jak nowy :-) z CPM440V jesttylko jeden problem !
nie mozna nia niczego wywazac :( a poza tym moj avalanche robi wszystko :D
nawet znalazlem sposob na odkapslowywanie butelek bez wiekszego uszczerbku
no jest moze troche porysowany ale przez to ladniejszy :peace:
a moze tak jak SWIAT NOZY zasugerowal szybciej mozna by bylo znalezc te ktore
po krotkim uzywani lataja jak stara dupa :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play
Wlasnie przed chwila sprawdzilem chyba ze 20 folderow i tylko 2 zgodnie z norma Mapeta mialy "0" blade play, wiec dalem sobie spokoj i reszty juz nie ruszalem.
Oczywiscie przy wiekszosci normalny zdrowy czlowiek nie zauwazyl by nic zlego i generalnie blade play u nich nie bylo nawet 1/10 tego co przy nowym CQC8.
Odpadly miedzy innymi :
Sebenza, Strider AR , , M-Tech Elite ,M-tech- Mini ,M-tech KEstrel ( ten akurat sie ciezko napracowal)Buck-Strider , BM Pinnacle,Spyderco Police ( 12 uzywania),emerson Specwar,Mission MPF1,andre de Villires Monolith......itd

Co zostalo moj dobity 1997 SOCOM , i dwa nie za duzo uzywane Elite Brend i Lightfoot FCF.
Czy to znaczy ze podane wyzej noze sa do dupy , absolutnie nie to ze AR prawie niezauwazalnie sie kiwa nic nie znaczy i ciagle mam pewnosc ze jest nie do zajechania.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play
Nie twierdzę, iż noże, w których ostrze sie troszke kiwa są złe. Ja uwielbiam BM pinnacle, w którym frame lock nieźle się juz wyrobił. Twierdzę, iz noże w których jest 0 blade play załuguja na uwagę i szczególny szacunek.

Seiken, ta twoja sebenza to się kiwa na boki czy przód tył? Bo moja ani drgnie...
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play
gora dol to raczej niemozliwe ,ale na boki jasne ...nie ma takiego noza(foldera) ktory by sie nie poluzowal na boki ...przeciez srubke mozna dokrecic ;)
nawet Twoja sebenza kiedys zacznie...roznica miedzy folderami moze byc tylko czas ,po ktorym sie zaczna luzowac ;)

Seiken moglbys przyblizyc poluzowanie sie twojego Police?
12 uzywan ? to byly ciezkie prace?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play
mapet masz Sebenze, a na avatarku "tylko" native ?:)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: 0 blade play
Buck Strider 880 to świetny nóż ,moze piekny to on nie jest(ale ja go i tak lubię :) , ale nie oto chodzi wtego typu nożach.One muszą byc nie zawodne i mocne. Ja nim gwozdzie wbijałem i wyrywałem i nic nie z nim nie działo. A to prawda ze czasami ma blade play ,ale jak jest to dokręcam i jest po problemie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024