Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikidocy- ludzie na poziomie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?
Aikido jest dla wszystkich, bez względu na wiek, wykształcenie, hobby itp.
Jednak jakoś nie spotkałem w sekcji, w której trenuję, żeby na zajęcia kiedykolwiek przyszedł jakiś "napakowany łysy dresiarz". To nie dla nich, onie chyba nie uważają tej dyscypliny jako sztuki walki. Im chyba chodzi o typową nawalankę, znajdują to gdzie indziej.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?

Aikido jest dla wszystkich, bez względu na wiek, wykształcenie, hobby itp.
Jednak jakoś nie spotkałem w sekcji, w której trenuję, żeby na zajęcia kiedykolwiek przyszedł jakiś "napakowany łysy dresiarz". To nie dla nich, onie chyba nie uważają tej dyscypliny jako sztuki walki. Im chyba chodzi o typową nawalankę, znajdują to gdzie indziej.

U mnie czasem się pojawiają . Ostatnim razem jeden z mięsniaków zrobił sobie krzywdę przy padzie w tył . Potem już się nie pojawił.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?

U mnie czasem się pojawiają . Ostatnim razem jeden z mięsniaków zrobił sobie krzywdę przy padzie w tył . Potem już się nie pojawił.

Soma a co mówią o swoich motywacjach?? Czy jakies cwiczenia, rzuty robią na nich wrażenie. Ja pamiętam ten raz czy dwa to gosci mocno przekonywało nikkyo :P :wink:
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?


U mnie czasem się pojawiają . Ostatnim razem jeden z mięsniaków zrobił sobie krzywdę przy padzie w tył . Potem już się nie pojawił.

Soma a co mówią o swoich motywacjach?? Czy jakies cwiczenia, rzuty robią na nich wrażenie. Ja pamiętam ten raz czy dwa to gosci mocno przekonywało nikkyo :P :wink:

Nikkyo , kote gaeshi . Na "moich " mięśniakach spore wrażenie robi Ikkyo bo od razu lądują na ziemi z dzwignią na łokieć . A tego to nie lubią . :lol:
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?
Jusi: A tak dla orientacji... Co konkretnie miałaś na myśli przyznając rację Aiki-emu?
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?

Jusi: A tak dla orientacji... Co konkretnie miałaś na myśli przyznając rację Aiki-emu?


O to,że niektórych tematów nie powinno poruszać się na forum. :wink:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?
Mimo wszystko wiele ludzi jest tu długo i mają orjętacje co należy pisać a co nie.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?
a znacie jakiegos dresiarza, ktory prowadzi zajecia aikido??? jakiegoś instruktora nie na poziomie???
hehehhehe
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?
8O
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?

O to,że niektórych tematów nie powinno poruszać się na forum. :wink:


Moze sytuacja dojrzała do tego, żeby przyleić "indeks tematów zakazanych" Hmm... A ja Ciągle nie wiem, jaki konkretnie temat miałaś na myśli.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?

Jusi: A tak dla orientacji... Co konkretnie miałaś na myśli przyznając rację Aiki-emu?


O to,że niektórych tematów nie powinno poruszać się na forum. :wink:

Możesz podać taką listę . Będzie łatwiej tym co błądzą .
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?
MOze warto by zadac pytanie na jakim poziomie ? Poziomow jest wiele moga byc niskie i wysokie. Ja spotkalem na swojej drodze roznych aikidokow na roznym poziomie. Moim zdaniem to nie ma nic do rzeczy jak ktos trenuje aikido. Moze to byc rownie dobrze uliczny rzezimieszek jak i ksiadz. Aikido nie jest jakas elitarna sztuka walki lecz taka sama jak wiele innych i mowienie ze aikido cwicza tylko ludzie na wysokim poziomie uwazam za smieszne.
  • 0

budo_elmo-san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?
mi natomiast wydaje się, ze aikido ćwiczą osoby, które mają troszkę więcej cierpliwości, aby ogarnąć "to wszystko" - takiego zdania był też mój znajomy ćwiczący karate - ale czy miał rację?!
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?
Wlasnie czytam najnowsza ksiazke J.Wysockiego "Poznaj Aikido"
W rozdziale o historii aikido w Polsce pisze:

"Do aikido trafiali ludzie, ktorzy z reguly nie sprawdzili sie w innych sztukach walki, badz mistycy nastawieni do wszelkiego wysilku negatywnie, lub co gorsze, mistycy - teoretycy"

oraz w innym miejscu juz o czasach aktualnych:

"(...) 80% polskich aikidokow juz po 10 minutach intensywnych cwiczen nie daje znaku zycia. Zeby zademonstrowali chociaz wspaniala technike, ale to tez niestety sie nie zdaza. Po przeczytaniu ksiazek najwiekszych mistrzow, wysluchaniu naszych rodzimych teoretykow, w Polsce do Aikido trafiaja ludzie , ktorzy nigdzie sie nie sprawdzili (judo, karate - za ciezko) mysla, ze tu nic nie trzeba robic, tylko oddychac i sie usmiechac - sukces gwarantowany. Oswiadczam, ze aikido wymaga tyle samo, albo i wiecej pracy, niz inne sztuki walki. Nie toleruje bledow. Akceptuje tylko systematycznosc, duze zaangazowanie i ciezka prace, za co pozniej wynagradza."

Wbil niezla szpile... i trudno z tym dyskutowac, bo bylo nie bylo to autorytet w dziedzinie aikido.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?
Różnie to bywa. Owszem, są i tacy, chociaż "mistyków" ostatnio mniej i mniej. Ale czy to źle? I ciekawe co J.W robi, gdy do jego dojo trafia ktoś "średnio" uzdolniony ruchowo...
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikidocy- ludzie na poziomie?

I ciekawe co J.W robi, gdy do jego dojo trafia ktoś "średnio" uzdolniony ruchowo...


Nie bardzo rozumiem. Co ma robic i co to ma do rzeczy ? Jesli ten "srednio uzdolniony" trenuje uczciwie i z zaangazowaniem to chyba nie ma problemu ? Jesli sie myle to wal smialo :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024