Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
>> Kenjiro zgadzam sie w 100%.

>> Szczepan: od momentu rozpoczecia ataku do kontaktu fizycznego,
potrzeba czasu tak krutkiego, ze nie zdazysz nawet pomyslec "Co jest?"

>> telex: nie wysmiewa, tylko mowi, ze cwiczac "martwe" techniki sie nie obronisz. Ja tam zadnego wysmiewania nie dopatrzylem sie. :?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
a dla to nic rewolucyjnego, gość gada i gada, mało z nudów nie zdechłem, co do walki na ulicy to jest z tym różnie i coś o ty wiem (niestety :( )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).

Szczepan, to ze zaczynaja z poldystansu czy jak kto woli dystansu trappingu to po prostu pokazanie podejscia w 90 procentach szkol JKD bioracych dystans zwarcia wprost z WCH do tego co sie dzieje w prawdziwej walce.


Z mojej strony to nie byl zarzut, tylko stwierdzenie faktu. Dla mnie osobisci taki poldystans jest zbyt niebezpieczny zebym mogl pozwolic komus wejsc w niego, chocby z powodu uderzen nogami. Po drugie, to --- jak Niedzie stwierdzil -- jest zbyt malo czasu na reakcje.
Dlatego nigdy nie pozwole komus zaczynac ataku z takiej odleglosci.

potrzeba czasu tak krutkiego, ze nie zdazysz nawet pomyslec "Co jest?"

Nie Niedziel, to nie jest zadna magia. To tylko kwestia zachowania odpowiedniego dystansu w momencie rozpoczecia ataku i faktu, czy treningujesz pod tym katem. Jak odpowiednio cwiczysz, to wyksztalcasz wiele mechanizmow w swoim ciele ktore sie wlaczaja podczas ataku, a poza tym rozwijasz cala game narzedzi do kontrolowania dystansu inicjalnego. Od przyjacielskich , do wojennych. Prosta kwestia specjalizacji. Jak bjj w parterze :lol:

ps co do samego konceptu aliveness to sie zgadzam w 100%. Wiekszosc ludzi, jesli w danej SW nie ma sparringow, to spi w najlepsze podczas cwiczenia. Ja osobiscie, rozwiazuje to poprzez kontrataki, co powoduje ze goscie natychmiast sie najezaja i za wszelka cene chca skonczyc technike. No i wtedy zaczyna sie wesole cwiczenie :lol:
Wiec niby oficjalnie sparringu nie ma, ale w rzeczywistosci..... :wink: 8)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).

ps co do samego konceptu aliveness to sie zgadzam w 100%. Wiekszosc ludzi, jesli w danej SW nie ma sparringow, to spi w najlepsze podczas cwiczenia.


Kazdy kto troche pocwiczyl i mysli nad tym co robi sie z tym zgodzi, dlatego pisalem ze nie odkryl ameryki, mowil oczywiste rzeczy.
Martial Arts to nie sporty zespolowe i nie ma co sie ogladac na wiekszosc. Wszystko zalezy od czlowieka i jego podejscia a nie stylu SW

Wiec niby oficjalnie sparringu nie ma, ale w rzeczywistosci....


prawda, ze tak ? :wink: :D
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).

Kazdy kto troche pocwiczyl i mysli nad tym co robi sie z tym zgodzi, dlatego pisalem ze nie odkryl ameryki, mowil oczywiste rzeczy.Martial Arts to nie sporty zespolowe i nie ma co sie ogladac na wiekszosc. Wszystko zalezy od czlowieka i jego podejscia a nie stylu SW


zgadzam się Tobą w 100 procentach, nareszcie ktoś powiedział cos mądrego. :-)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
Telex, ciesze sie ze dla Ciebie to sa oczywiste rzeczy. Jednak, wierz mi, dla wiekszosci ludzi cwiczacych rozne dziwne style - nie. Wiele ludzi wierzy w magiczne ruchy i w tajemne techniki malego palca. Znam takie sekcje i pewnie Ty tez znasz...
Ten wstep do serii szkoleniowej, gdzie jest naprawde dobry material z boksu, thaja, zapasow i BJJ, jest skierowany wlasnie do tych, ktorzy nie mieli szczescia znalezc odpowiednich instruktorow i mloca do dzis powietrze i bawia sie w rezyserowane drille.
Zobacz jak przez ostatnie 5 lat zmienilo sie rozumowanie ludzi o MA. My tu na tym forum wiemy co to VT, BJJ trening przekrojowy itd. Znam jednak takich ludzi, ktorzy nie widzieli albo nie chca widziec i utrzymuja "dawne" tezy np. o utrzymaniu na dystans kopnieciami czy tez o wygraniu walki jednym uderzeniem tajemnym ciosem DiMak czy jak to sie tam zwie...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
to już ich sprawa i niech sobie robią co chcą, też znam różnych ludzi ale szanuje ich poglądy, nie nawracam ich na żadne MMa czy co innego, każdy robi to co chce, każdy styl może być skuteczny, nie mówię tu rzecz jasna o jakiejś magii czy cyrkowych sztuczkach.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
co do szachów-kiedyś byłem 4 w polsce i wies zmi timing jest tam bardzo ważbny..
a co MA-sam trenuje ju-jitsu :) :)
pozdrawiam all
niedziela tesh :?
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nie wiem czy nie podawany juz link, jesli tak to sorry. ale bardzo, bardzo duzo ciekawego materialu z roznych ma, dlatego podpialem na cross.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024