Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rózne odmiany qigong


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Rózne odmiany qigong
Interesuja mnie Wasze opinie o różnych odmianach qigong,które mieliscie okazje poznać!!Chodzi mi o róznice i wspólne elementy różnych styli,zestawów ćwiczeń,których jest bardzo, bardzo dużo!!
  • 0

budo_yankee8
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rózne odmiany qigong
Włąśnie zacząłem szukać informacji na temat LUOHAN QIGONG,czy wie ktoś czym charakteryzuje się ta odmiana Qigong? Jakie ćwiczenia (formy) składają się na system Luohan Qigong? Czy to jest kompletny system (czytaj: zamknięty,nie ulegający przekształcaniu) czy może się nadal rozwija?

Pozdr
  • 0

budo_yankee8
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rózne odmiany qigong
Słyszał ktoś o CesamQ i ich mistrzu Marcus Bongart? Troche dziwne mają te odmiany Qigong! Może jest ktoś kto miał z tą organizacją kontakt,bo interesuje mnie czy te ćwiczone systemy to ich wymysły czy pochodzą z jakiegoś przekazu?

Pzdr
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rózne odmiany qigong
Prosiłbym osoby zorientowane w temacie o wypowiedzenie się na temat zawartości książki "KORZEŃ CHIŃŚKIEGO QIGONG" autorstwa dr. Yang Jwing-Ming'a. Chciałbym wiedzieć czy ćwiczeń podanych w tej książce można się samemu nauczyć na tyle by spokojnie bez oka instruktora je praktykować i czy będzie to przynosiło jakieś pozytywne efekty?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Rózne odmiany qigong
nie sadze zeby jakiekolwiek chi kungi nalezalo robic bez pomocy nauczyciela, chyba ze jakies wyjatkowo proste. ale np. kazdym w ktorym jest kontrola oddechu mozna sobie krzywde zrobic, tak samo jak np z joga oddechu itd.
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rózne odmiany qigong
Zgadzam się ,nie można nauczyć się qigong z książek lub kaset video,dvd itp. Oczywiście kasety ,ksiażki służą pomocą ale jako wiedza uzupełniająca!!
Pytanie czy "Luohan Qigong" jest systemem pełnym?? To słowo "system pełny" jest bardzo względnym pojęciem wszędzie(w każdej dziedzinie wiedzy)...
Ale np w/g Chen Yongfa "Luohan Qigong" składał się z:
- 18 Rak Luohana
- Małego Luohana
- Dużego Luohana
- Wu-Chi
Teraz słyszę,że doszły jeszcze 2 formy ,zatem ciężko mówić o "pełności" czy "zamknietości"
Pozdrawiam
  • 0

budo_yankee8
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rózne odmiany qigong
Czy ćwiczenia przygotowawcze (nie wiem jak je nazwać ,ale chodzi mi o ćwiczenia wykonywane przed formą) są częścią danej formy np. przed 18 Rękoma Luohan wykonuje się pewien rodzaj ćwiczeń a przed inną formą Qigong inne,czy może te ćwiczenia są identyczne dla róznych form.
  • 0

budo_mana kanabis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rózne odmiany qigong
ale pytanie ... :wink:
to JA nawet wiem że to suchar uczyś się z książki
teoria a praktyka.. ech
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rózne odmiany qigong

Czy ćwiczenia przygotowawcze (nie wiem jak je nazwać ,ale chodzi mi o ćwiczenia wykonywane przed formą) są częścią danej formy np. przed 18 Rękoma Luohan wykonuje się pewien rodzaj ćwiczeń a przed inną formą Qigong inne,czy może te ćwiczenia są identyczne dla róznych form.


Ćwiczeń przygotowawczych w qigong jest bardzo,bardzo wiele :-)
Oczywiście przed wykonaniem "18 Rąk Lohana",warto porobić trochę ćwiczeń rozciągających i rozgrzewających a gdy wykonuje się "Kawałki Brokatu" można "ruszyć od razu".Ale nie ma tu żelaznych reguł...
Najważniejsze to wyciszyć się psychicznie i mieć PRZYJEMNOŚĆ z ćwiczeń,czy sie robi formę czy kawałek formy itd. :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024