Skocz do zawartości


Zdjęcie

changchuan sportowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

changchuan sportowe
Mam pytanie. Zapewne na forum są przedstawiciele sportowego wushu. Chodzi mi o formę changuan, która jest 'obowiazkowa' i wykonywana na różnego rodzaju zawodach. Z tego co wiem to są dwie, chodzi mi o tą 'starszą' i chyba prostrzą (np. nie ma gwiazdy czy kombinacji butterfy, podcięcie).
Dlaczego każdy zawodnik robi ją nieco inaczej??? Znacie pewnie strone wushucentral.com - tam jest ona w wykonaniu wieeelu zawodników i można doliczyć się kilkudziesięciu różnic!!! Mam rozrysowaną tą formę i tam jest jeszcze inaczej wiele ruchów. Przykład - na końcu podcięcie do tyłu. połowa zaowdników wykonuje odepchnięcie z rąk na biodrach, połowa bezpośrednio z pozycji... i tak dalej i tak dalej... Przecież to jest forma obowiązkowa i chyba nie powinno być takich różnic. Ja uczyłem się jej od mistrza LiJuna i on tez uczył jej nieco inaczej... Jak to kurde jest?
I czy jest tutaj ktoś kto dobrze zna tą formę?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: changchuan sportowe
Eto banalnie proste jest.
Co pewien czas wprowadzane są różnice we wzorcowej formie, po to, żeby konkurencja nie zdążyła się nowej wersji nauczyć przed zawodami i żeby można było te parę setnych punktu urwać. Gdzieś czytałem na sieci, że jest to powszechna praktyka pekinskiego ośrodka wushu, żeby inne oddziały wypadały gorzej :)
Tak czy inaczej moi znajomi wushowcy jak się dorwą do każdej nowszej wersji, to obsesyjnie śledzą zmiany i potem ćwiczą zmodyfikowane, coby na bieżąco być. Ja bym się zachlasatał :)

K.
  • 0

budo_zeiram
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: changchuan sportowe
Ej, ale zgrywasz sie czy naprawde tak jest? 8O
Sprytki z tych pekinczykow :!:
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: changchuan sportowe
Coś w tym chyba jest, bo rzeczywiście na danych zawodach wszyscy robią formę identycznie, no z małymi różnicami, a podczas następnych już ręka idzie w lewo a nie w prawo ;-) ))))
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: changchuan sportowe
Ponawiam moje pytanie

Jeśli ktoś z obecnych na forum zna formę sportową changchuan to proszę o kontakt ze mną tutaj na forum bądź na priv'a. Chodzi mi o formę która zaczyna się tak:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Będę bardzo wdzieczny
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: changchuan sportowe
kontaktuje sie z Toba :wink: znam te forme (chyba dosc dobrze;) ) a wiec to jest tak ze masz jakas dowolnosc w formach sportowych (jest ogolenie zarysowana forma a reszta zalezy od Twojej interpretacji - moze latwiej by bylo sie spotkac i pokazac;)) i sa dowolne np 3 rozne kierunki tej samej pozycji a jak zrobisz... zalezy od Ciebie ale musisz wiedziec co i na ile mozesz zmienic a to naprawde latwiej pokazac... (jesli jestes z wawy to zapraszam na jakis trening Nama (np jutro ok 14 na raszynskiej bedziemy cwiczyc - juz do zawodow ale mozesz przyjsc pocwiczyc i pogadac;) - a to jak chinczycy robia to jest chyba calkiem inny temat;) jhak masz jakies konkretne pytania to pytaj;)
powodzenia;)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: changchuan sportowe

kontaktuje sie z Toba :wink: znam te forme (chyba dosc dobrze;) ) a wiec to jest tak ze masz jakas dowolnosc w formach sportowych (jest ogolenie zarysowana forma a reszta zalezy od Twojej interpretacji - moze latwiej by bylo sie spotkac i pokazac;)) i sa dowolne np 3 rozne kierunki tej samej pozycji a jak zrobisz... zalezy od Ciebie ale musisz wiedziec co i na ile mozesz zmienic a to naprawde latwiej pokazac... (jesli jestes z wawy to zapraszam na jakis trening Nama (np jutro ok 14 na raszynskiej bedziemy cwiczyc - juz do zawodow ale mozesz przyjsc pocwiczyc i pogadac;) - a to jak chinczycy robia to jest chyba calkiem inny temat;) jhak masz jakies konkretne pytania to pytaj;)
powodzenia;)


no nie wiem chlopaki ale rozmawialem w niedziele z trenerem z instutytu sportowego w pekinie i was cienko widze :) jako ze olimpaida chince planuja zmienic regulamin zawodow na krotki czas przed nia tak aby inne druzyny nie mialy czas ise przygotowac i powprowadzac elementy sportowo baletowe jak np skoki z obrotami o 360 stopni czy salta!!!!!!
oni sa tacy mili nieprawdaz :)
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: changchuan sportowe
no nie wiem chlopaki ale rozmawialem w niedziele z trenerem z instutytu sportowego w pekinie i was cienko widze :) jako ze olimpaida chince planuja zmienic regulamin zawodow na krotki czas przed nia tak aby inne druzyny nie mialy czas ise przygotowac i powprowadzac elementy sportowo baletowe jak np skoki z obrotami o 360 stopni czy salta!!!!!!
oni sa tacy mili nieprawdaz :) [/quote]


nom skoki z obrotami 360 i salta to oni juz od jakiegos czasu robia a i my zaczynamy - troche trudniej bedize z tymi 720 (co oni tez juz robia) no ale moze sie uda a salta nie sa takie trudne... moze jednak nie bedize tak zle na olimpiadzie i moze do tego czasu w polsce bedize jakis pozadny trener od sportu bo narazie nie ma nic ani trenera ani kontaktow:/ ale jak na samouczkow wydaje mis ie ze niezle sobie radzimy;)
pozdrawiam;)
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: changchuan sportowe

nom skoki z obrotami 360 i salta to oni juz od jakiegos czasu robia a i my zaczynamy - troche trudniej bedize z tymi 720 (co oni tez juz robia) no ale moze sie uda a salta nie sa takie trudne... moze jednak nie bedize tak zle na olimpiadzie i moze do tego czasu w polsce bedize jakis pozadny trener od sportu bo narazie nie ma nic ani trenera ani kontaktow:/ ale jak na samouczkow wydaje mis ie ze niezle sobie radzimy;)
pozdrawiam;)


mam nadzieje, ze to zmienisz Jedrku niebawem :D . na razie zycze powodzenia na zawodach!
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: changchuan sportowe

mam nadzieje, ze to zmienisz Jedrku niebawem :D . na razie zycze powodzenia na zawodach!




mam nadizeje ze sei zobaczymy na zawodach ktore sei zapowiadaja dosc ciezko...
a co do zmian... bede robil co tylko w mojej mocy;)
pozdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024