Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podciaganie problem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_nitek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Podciaganie problem.
Witam wszystkich !!
Mam nastepujace pytanie jakie cwiczenia najlepiej robic abym mogl sie w miare swobodnie podciagac .Obecnie moge sie podciagnac max 2 razy :X . Najgorsze jest to ,ze nie wiem kompletnie jakie miesnie sa potrzebne do podciagania i jak mam je cwiczyc . Nie jest to tak ,ze jestem jakis super slaby choc ostatnio nie cwiczylem ,ale w wakacje moglem zrobic 40-50 pompek ,podciaganie zas w ogole mi nie wychodzi .Moze jakies porady jak cwiczyc i jesli juz chodzi o same podciaganie jak rozlozyc nogi, rece na drazku .Jak wysoko powinien byc uchwyt jesli mierze 195 cm i waze 95 kg (ale chce schudnac tak do 87-88)
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
Podciagaj sie tak zeby ci bylo wygodnie. A podciaganie samo w sobie jest cwiczeniem a ty chcesz cwiczenia zeby robic cwiczenie ? Z logicznego pynktu widzenia to jest nielogiczne. Rob czesc po te dwa podciagniecia i sie wyrobisz.
  • 0

budo_nitek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.

Podciagaj sie tak zeby ci bylo wygodnie. A podciaganie samo w sobie jest cwiczeniem a ty chcesz cwiczenia zeby robic cwiczenie ? Z logicznego pynktu widzenia to jest nielogiczne. Rob czesc po te dwa podciagniecia i sie wyrobisz.

Brzmi to nielogicznie ale jest logiczne (no moze nie calkiem :P ) Chce cwiczyc takie miesnie zeby latwiej mi bylo sie podciagac ot cala filozofia :D
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
Skoro chcesz sie latwiej podciagac to sie podciagaj i jak bedziesz sie duzo podciagal to wyrobisz te miesnie, ktore sluza do podciagania. Nastepny !!! :P :)
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
Na silownie plecy i biseps cwiczyc to moze sie nauczysz podciagac choc to troche dziwne ze nie mozesz wiecej niz 2 razy sie podciagnac
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.

ale chce schudnac tak do 87-8


...to sie nie podciągaj, ale biegaj, pływaj etc. I NIE JEDZ TYLE!!! :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
Jak wyrobic miesnie do drazka ?? :lol:
Podciagajac sie 8O
Po prostu. Zrob te 2 podciagniecia, potem sproboj to 3'cie.
I tak 4-5 razy dziennie. Po jakims czasie zrobisz 3 itd.
Ja zaczynalem od 4'ch a teraz, znaczy po okolo 7 miechach robie kolo 12.
To wymaga czasu. Powodzenia i samozaparcia zycze :)
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
Ja jak zdawałem do szkoły aspirantów to w trzy miechy z 10 podciagnięć doszedłem do 23 .:-)
Trenowałem co drugi dzień. W ciagu jednego treningu robiłem średnio trzy serie, w każdej podciągając się ile moge. Powtórzenia starałem się robić w miare powoli i dokładnie. Kiedy juz nie mialem sił wykonywałem jeszcze jedna serie podbijając się lekko na nogach i próbując jak najwolniej sie opuszczać.
Jeżeli zależy ci na liczbie podciagnięć to wazna jest też praca nóg.( trzeba je zsynchronizować i odpowiednio podciągać ugiete do brzucha)

Łatwiejszą technika jest podchwyt - graja tu role głównie bicepsy.
Trudniejszą technika jest nadchwyt - tutaj głowna role grają mięśnie grzbietu.

To tyle z mojej wiedzy :D
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
Ja robie max 15 a zeby dojsc do 20 cwicze tak 4 x 5 podciagniec przerwy 20 sek i wmiare postepow krutsze jestem przy 10 sec po jakims miesiacu. Zaczynalem miesiac temu robiac 12. Cwicze roznie ale kilka razy w tygodniu
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.

Ja robie max 15 a zeby dojsc do 20 cwicze tak 4 x 5 podciagniec przerwy 20 sek i wmiare postepow krutsze jestem przy 10 sec po jakims miesiacu. Zaczynalem miesiac temu robiac 12. Cwicze roznie ale kilka razy w tygodniu

Autor topicu zapytal co zrobic aby zwiększyc ilosc podciągnięć, nie prosil o wypisywanie ile kto robi i jak. :wink: :wink:
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
Ja proponuje nie robic codziennie. Co drugi dzien czy co dwa dni. Do 7 serii powiedzmy ile wlezie. Pomysl mosquita z odbijaniem sie nogami i bardzo powolnym opuszczaniem jest jak najbardziej trafiony i tak tez proponuje robic :)
  • 0

budo_nitek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
Dziekuje wszystkim za wskazowki bardzo mi pomogliscie :D
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
Ja mam jeszcze takie małe pytanko dotyczące podciągania się. Czy jest spora różnica jeśli wykonuję podciągnięcia na grubszym drążku, takim że nie mogę go w pełni objąć? Bo wydaje mi się, że na chudszym jest ciut łatwiej..jak to jest?
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
Jeżeli drążek jest tak gruby że nie możesz go w pełni objąc to oczywistą sprawą jest że gorzej się na nim podciaga. Nie ma dobrego uchwytu, jest niewygodnie i bardziej męcza sie mięśnie przedramienia.
Mnie najlepiej podciaga sie na takim około 2 cm srednicy na którym moge dobrze zapleś palce (tzn. przy zacisku palec wskazujący moze dotknąc podstawy kciuka ), dodatkowo obwijam sobie dłonie bandażami i wtedy mozna komfortowo trenowac. :D
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
czesc,

jesli podciagasz sie tylko 2 razy to lepiej bedzie jesli przez pierwsze kilka dni/tygodni bedziesz cwiczyl "z pomoca"

zwisasz na drazku, cale cialo proste, nogi uginasz (tylko!!!) w kolanach (profil: tak jakbys kleczal ), pomocnik stojacy z tylu lapie Cie za buty a ty sie podciagasz, jak juz nie mozesz to pomagasz sobie wypychajac sie leko nogami, mam nadzieje ze po ptym opisie bedziesz wiedzial co i jak ;)

dzieki temu lepiej "zmeczysz" miesnie, cwiczenie bedziesz wykonywal bardziej technicznie (bo bedziesz mogl sie skupic na prawidlowym podciagnieciu a nie na podrygach jak wisielec zeby tylko jeszcze raz lekko podejsc do gory) ta metoda czesto cwicza poczatkujacy na silowni,oraz zaawansowani jesli chca "dobic" miesnie,
a z cwiczen wspomagajacych - jesli masz dostep do zelastwa to mozesz wzmocnic miesnie grzbietu cwiczeniami na maszynie polegajacymi na sciaganiu drazka do klatki i grzbietu ... i to na tyle ;)

powodzenia w podciaganiu
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
ja sobie zawiesilem drazek w przedpokoju i sobie postanowilem ze za kazdym razem jak bede wchodzil do pokoju to sie raz podciagne .....z biegiem czasu postanowiena odnosnie liczby ruchow sie zwiekszyly teraz na luzie moge sie podciagnac 10 razy (a nie chwalac sie chodze po chacie czesto bo mieszkam w kawalerce :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.

ja sobie zawiesilem drazek w przedpokoju i sobie postanowilem ze za kazdym razem jak bede wchodzil do pokoju to sie raz podciagne .....z biegiem czasu postanowiena odnosnie liczby ruchow sie zwiekszyly teraz na luzie moge sie podciagnac 10 razy (a nie chwalac sie chodze po chacie czesto bo mieszkam w kawalerce :lol: :lol: :lol:


A ja to samo, z tym ze sam sobie wlaki krece, czyli:
ide i mysle " No to sie podciagne 5 razy" a potem robie wiecej :twisted:

Co do wielkosci drazka to na duzym jest trudniej poniewaz nie ma dobrej stabilnosci i trzeba jeszcze sily uzywac, zeby sie nie bujac na nim w przud i tyl.

Pozdrowki i podciagniec :wink:
Niedziel
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
niedziel ty bys widzial jakie ja mialem wkretki jak sie nie moglem podciagnac myslalem ze na leb dostane ale stalem caly dzien przy tym drazku i pod koniec dnia udalo misie raz podciagnac .............ale pozniej 3 dni zdychalem :) :) :) :) :) :) :) z zakwasow


a z podciaganiem na drazku to jest roznie bo to jakby nie bylo nie jest proporcionalne do sily moj kuzyn powiedzmy ze jest duzy tudziez napakowany i podciagnie sie 10 na maksa dodam tylko ze wyciskal w cholere duzo i wazyl jakies 90 a ja przy mojej wadze 70 kg latam na drazku jak malpa i to bez silowni :) :) :) :)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
a znacie poza podciąganiem jakieś inne dobre ćwiczenia na drążku?
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podciaganie problem.
drazek w swoim zalozeniu jest po to by sie podciagac ........mozesz go wykorzystac do spania tak robil batman :) :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024