Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stłuczenie nadgarstka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Stłuczenie nadgarstka.
Ponad dwa tygodnie temu na treningu dosyc potężnie upadłem na parkiet i podparłem sie przy tym dłonią. Skutek był taki że tamtego wieczoru nie mogłem utrzymać szczoteczki do zębów. Ból był ciągły i każdy ruch reką dodatkowo go wzmagał. Nie miałem przy tym żadnego spuchnięcia czy przebarwień skóry.
Byłem na pogotowiu na prześwietleniu - dignoza stłuczenie nadgarstka, robic okłady z Altacetu.
Przez pierwszy tydzień z dnia na dzień ból zanikał i odzyskiwałem coraz większą sprawność, ale do czasu. Od paru dni poziom bólu utrzymuje sie na stałym poziomie, tzn. ból pojawia sie tylko przy pewnych ruchach i nie widze poprawy.Nadal ciężko mi ustać na rękach albo podeprzec się jak np. wstaje.

W związku z tym wszystkim ma pare pytań. Może ktos będzie znał na nie odpowiedź.

1. Jaka jest fizjologia stłuczenia? Wiem tylko tyle że dochodzi do zmiażdżenia m.in naczyń włosowatych i wylewu krwi do otaczających tkanek. Jednakże absorpcja takiego krwiaka nie trwa chyba zbyt długo, więc z czego wynika ten ciagle utrzymujący sie ból np. przy podpieraniu dłonią ciała.
2. Czy może być tak że to stłuczone nerwy powoduja ten ból. W związku z tym moge to zignorować stosując jakieś leki przeciwbólowe i normalnie ćwiczyć ?
3. Może znacie jescze jakies dobre specyfiki na stłuczenia oprócz Arcalenu i Altacetu ?
4. Ile normalnie trwa rehabilitacja po stłuczeniach i jak długo utrzymuje sie ból ?
  • 0

budo_benefit
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie nadgarstka.
Ja kiedyś miałem podobną sytuację, tyle że przy grze w kosza. Chciałem zapakować piłkę, złapałem sie obręczy, nogi poleciały do przodu, a całe ciało w dół. No i uderzyłem lewym nadgrastkiem i prawym łokciem o ziemie. Efekt był taki, ze przez jakies 3 tygodnie nie mogłem ćwiczyć, mimo że też nie miałem żadnej opuchlizny. MIałem podobnie jak ty problemy z utrzymywaniem sie na rękach albo z robieniem pompki.
Tak więc nie matrw się, jeszcze z 2 tygodnie i napewno nie będzie śladu po tym wypadku. Aha nie wiem czy ci pomogę, ale ja potem nosiłem opaskę uciskową na lewym nadgarstku i trochę ułatwiało to ćwiczenia.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_pan3er
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraqf

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie nadgarstka.
Stluczenie bylo mocne wiec musisz dac czas swojemu organizmowi na regeneracje. Jesli bol jest do wytrzymania cwicz, ale mniej intensywniej ( ta reka ). Co do opaski uciskowej to mozesz ja nosic przez pewien czas np 2 tyg. ale nie za dlugo bo jesli bol po 2 tyg. nie przejdzie a Ty bedziesz cwiczyc z opaska to organizm przyzwyczai sie ze ma ochrone z zewnatrz ( opaska uciskowa ) i to spowoduje oslabienie nadgarstka, bedzie w tedy bardziej podatny na urazy !
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie nadgarstka.
Dzięki za odpowiedzi.
Poczekam jeszcze tydzień jak nie będzie widocznej poprawy zgłosze sie do lekarza.
Tylko jaki lekarz zajmuje się tego rodzaju urazami ? :?
  • 0

budo_sad72
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie nadgarstka.
A czy sprawdzili czy podczas tego urazu nie doszlo do naderwania prostownikow nadgarstka .lekarz ktory sie tym zajmuje to ortopeda badz chirurg
  • 0

wojta90
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stłuczenie nadgarstka.

Witam, i jak długo trwało dochodzenie do pełnej sprawności?

W połowie stycznia miałem wypadek na snowboardzie, dość poważnie upadłem na lewy nadgarstek. Opuchlizna, krwiak jak i ból były spore, jednak po prześwietleniu ortopeda uznał, że "na szczęście to tylko mocne stłuczenie" stosowałem altacet, ketonal żel, olejek żywokostu, okłady z nostrzyka ii stopniowo było coraz lepiej. Minęły już ponad 2 miesiące i nadal nie potrafię zrobić pompki czy podeprzeć się np jak wstaję. Zaczynam się martwić, że może jednak to coś więcej niż stłuczenie


Użytkownik wojta90 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024