Skocz do zawartości


Zdjęcie

"leworęczne" foldery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

"leworęczne" foldery
macie jakiś pomysł na leworęczne EDC? pewnie wszystkie linerlocki odpadają?
mam nadzieje, że nie pozostaje mi tylko benchmade, bo ja jakoś nie moge sie przekonać do tego ochydnego guzika na rękojeści :)
a jeśli już bm, to który? myślałem o tseku...

chodzi mniej więcej o 3-3,5" nierdzewnej, albo pół-nierdzewnej (154CM absolutnie wystarczy) stali o wysokim szlifie, oprawionej w wygodną rękojeść z estetycznych materiałów. dodam jeszcze że wg mnie zytel nie jest nieestetyczny...
interesują mnie raczej te rozsądniejsze cenowo propozycje (leworęczna sebenza odpada :( ) , bo ja gubie i niszczę noże :)

byłym wdziędzny za odzew ;)

wesołych świąt
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
to ostrze to troche przesadziłem.... 3 cale to mogłoby być jednak odrobinke za mało. niech będzie mniej więcej równo 3,5"
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
BM ARES... papieros
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
czego ohydny :?: jesli tak to ktorys ze spydercow bo dziura jest uniwersalna :D i czesto uzywaja midle i back lockow co leworecznym nie przeszkadza
  • 0

budo_ld
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
Benchmade Griptilian

dlugos ostrz 3.4" wiec chyba ok cena tez niezla bo w pl mozna kupic za 469pln w 3miescie.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
Miałem podobne rozterki :(
Wychodzi na to, że naprawdę dwuręcznych noży jest mniej niż by się chciało.
Ze swojej strony mogę polecić BM Ares'a, całkowicie oburęczny. Super wygodny EDC. ostrze 3,6" stal 154CM. A nożyk jest malutki.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
spyderco... no tak. mam endure i w sumie sprawuje sie bez zarzutu, ale taka jedna mnie cały czas męczy, żebym jej nożyk oddał i chyba sie zgodze (a miałem ją sobie wavować :( ) . miałem w planie sprezentować jej Delice z CF, ale ona mi na to, że taki mały nożyk to ja sobie moge wsadzić gdzieś :D (ona to by chciała Maxx 5" albo lepiej 7" :) ). jakoś to chyba przeżyje bo i tak chciałem coś nowego, bo endurą sie już nacieszyłem i mnie tak nie kręci :)

Ares mnie od początku nęcił, ale ten flame patern zarówno bordowy jak i zielony jakoś mi nie podchodzi :| hmm, może jakbym na żywca obejrzał...
no i ten axis :P
aha, jeszcze jedno. czy wszystkie axisowe bm`y mają wycięcia ułatwiające dostęp do kołka po obu stronach rękojeści?
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
a co sądzicie o BM 720?
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
Mysle, ze wszystkie wymienione juz w tym topic'u foldery BM nadaja sie znakomicie na EDC. Dobrze by bylo gdybys mogl je po kolei wziac do reki i wybrac ten najlepszy dla Ciebie.
Zwroc uwage, ze najwiekszy wybor ksztaltow ostrza jest wsrod Griptilianow i badz swiadom faktu, ze stal 440C w nozach BM dla niektorych posiadaczy nie jest zauwazalnie gorsza od 154CM. Ja tez sie do takich posiadaczy zaliczam.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
mi tam wystarcza taka stal jak jest w victorinoxach. vg10 z endury to już dla mnie absolutny high-end. poza tym ja lubie ostrzyć noże :) zawsze sie wkurzam, że nie mam czego ostrzyć :) heh, tak jak obiecuje firma spyderco, jak tylko dostałem w swoje łapy triangla zaczałem szukać wszędzie czegoś do naostrzenia :)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
hmm... zastanawiam się teraz nad Almarem Eagle Ultralight.... ale coś czuje, że nikt mi za wiele o nim nie powie, prawda...?

Dołączona grafika

jest do dostania za jakieś 70$
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery

.... ale coś czuje, że nikt mi za wiele o nim nie powie, prawda...?

Dołączona grafika

jezeli juz to Piter ci cos naswietli :D
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery

hmm... zastanawiam się teraz nad Almarem Eagle Ultralight.... ale coś czuje, że nikt mi za wiele o nim nie powie, prawda...?

To prawdziwy utlralight. Nóż jest tak leciutki na swoje wymiary, że łatwo o nim zapomnieć. W sumie jest też dość delikatny. Ostrze wydaje się być bardzo cienkie (przy jego długości). Okładziny z Micarty ładnie wypolerowane, nóż dość estetycznie wykonany. Jedyny szczegół, do którego bym się przyczepił, to gwintowana tulejka do której przykręca się klips - po stronie klipsa jej nie widać, ale po drugiej oczywiście tak i jej kształt (lekko ścięta na krawędziach rurka) psuje nieco estetykę tej strony noża.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery

a co sądzicie o BM 720?


z tego co pamiętam, to oglądany przeze mnie bm720 ma nieprzekladalny na drugą stroną clip do paska - ale mogę się mylić.

Sam jestem mańkutem i boli mnie to, że część producentów zlewa równo 10-15% populacji, czyli leworęcznych. ehhh. Brak wersji lefty, lub wypuszczanie krótkich serii doprowadza do tego, że trzeba się przestawiać na otwieranie noża prawą ręką. Przykładem scyzoryki i multitoole (spróbuj otworzyc Victorinoxa czy Leathermana Wave'a lewą ręką). Inną sprawą jest dopasowanie pochwy dla fixed, tak by można ją było wygodnie nosić po prawej stronie.

Wracając do folderów.Teraz używam Ka-Bara Huntera Bob Dozier Design, który nie jest może rewelacyjny, ale łatwo go przestawić do lewej łapy.
Z innych mańkutofilnych noży które miałem okazję trzymać AFCK, Spyderco Native, CS Safekeepera i Al Mar Sere więc chyba nie jest jeszcze tak do końca żle ;)

a tak BTW to dużo tu leworęcznych na forum?
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
720 ma przekładalny klips (widać na zdjęciu w katalogu BM).
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
to zależy....

bo Mel popełnił conajmniej dwie wersje 720. W tej górnej klips jest przekładany, a na niżym zdjęciu widać, że nie koniecznie.

wcześniej widziałem wersję antymańkutową, ale nie wiem która była pierwsza to się nie wymądrzam.




Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery

a tak BTW to dużo tu leworęcznych na forum?

Ja jestem dwuręczny (znaczy - prawo i lewo :D )
Zdjąłem klipsa z Boa (i tak noszę go w kieszeni kurtki najczęściej) i przez SpeedSafe zrobił się cudownie dwuręczny też...
-wój-
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery

Zdjąłem klipsa z Boa (i tak noszę go w kieszeni kurtki najczęściej) i przez SpeedSafe zrobił się cudownie dwuręczny też...
-wój-


coś dla ciebie -wóju-
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
foldery specjalnie dla leworęcznych (Boa też)
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "leworęczne" foldery
Noooo - milutkie, tylko ceny nie cacy
:(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024