Skocz do zawartości


Zdjęcie

garda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_savage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stąd

Napisano Ponad rok temu

garda
od razu mówię że nie trenuję w żadnym klubie (z braku kasy ćwiczę sam), wiec się niespecjalnie znam. wiem, że ten temat był niejednokrotnie wałkowany tutaj, ale szczerze mówiąc nie znalazłem odpowiedzi na poniższe pytanie
interesuje mnie jaka jest różnica między gardą tzw. bokserską a taką z pięściami skierowanymi w przód jaką często widzę na walkach thai boxingu. zastanawiam się jaka garda jest lepsza pod kątem walki realnej (ulica :D ). i czy pięści lepiej trzymać blisko twarzy czy trochę rozsunięte.
i ostatnia sprawa lepiej stać bokiem do przeciwnika(kick bocxing) czy też przodem (jak w thai'u)
Z góry dziękuję za odpowiedzi
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
co do pozycji to troche teoretyczne pytanie bo staniesz tak jak staniesz ale staraj sie stanac przodem i co wazniejsze luzno i naturalnie, bez nadmiernego obciazania przedniej nogi (klasyczny blad - ideal na wycinke). co do gardy to ta taiske wedlug mnie troche glupia jest. no ale wane zeby pamietac o jednej podstawowej zasadzie: na ulicy nie masz rekawic. czyli piesc nie jest oslaniajaca twarz tarcza. a raczej prawie nie jest. dlatego warto pochylic lekko do przodu glowe. prosty trick a jak czesto piesc ktora przebija sie miedzy dwoma rekoma zatrzyma sie na ciemieniu. a jak to boli to chyba wie kazdy kto tak walnal :) z powodu braku oslony jaka na sparingach daja rekawice, ja preferuje unikanie dystansu bokserskiego. jak to mowia czlowiek bije Pan Bog piesci nosi :) dlatego lepiej jest sie wycofac i sprobowac uzyc broni (teleskop sie swietnie nadaje, ewentualnie jakas palka butelka cokolwiek) lub (co wole duzo bardziej) ominac garde, wejsc do poldystansu lub nawet klinczu i odpalic kolana+lokcie+banka. nie czyste ale bezpieczniejsze niz wylapac na dynke jakas przypadkowa petare i pasc :) no chyba ze ktos jest wogole bez przygotowania bokserskiego (co widac po pierwszej sekundzie).
  • 0

budo_savage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stąd

Napisano Ponad rok temu

Re: garda

czyli piesc nie jest oslaniajaca twarz tarcza. a raczej prawie nie jest. dlatego warto pochylic lekko do przodu glowe. prosty trick a jak czesto piesc ktora przebija sie miedzy dwoma rekoma zatrzyma sie na ciemieniu. a jak to boli to chyba wie kazdy kto tak walnal

mozesz mi to wytlumaczyć bo nie bardzo qmam ten fragment (chodzi o to że boli cię ta pięść i koleś będzie bał się tak uderzyć?)

co do reszty to ok , oczywiście sam unikam boksowania ale z racji tego że ćwiczyłem dotąd kicka to załatwiałbym kolesia kopnięciami bo to mi w miarę wychodzi a garda przy tym sie chyba przydaje. co do klinczu to dopiero niedawno dzięki forum zacząłem bardziej przykładać się do ćwiczenia tej "formy walki" bo chyba faktycznie na ulicy może być najskuteczniejsze.
teleskopa ani innych zabawek nie noszę :) , więc liczę jednak na moje ręce i nogi :D
pozdro


  • 0

budo_savage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stąd

Napisano Ponad rok temu

Re: garda

mozesz mi to wytlumaczyć bo nie bardzo qmam ten fragment (chodzi o to że boli cię ta pięść i koleś będzie bał się tak uderzyć?)

oczywiście chodzi mi o to że kolesia boli pięść :D
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Rekawica jest duza i latwej sie nia zaslonic, niz reka bez rekawicy. Poza tym chodzi raczej o to, ze jak uderzy cie w ciemie to tobie sie nic nie stanie a on sobie polamie palce.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
sam chodze na tajski i nikt mi nic nie mowi choc zawsze trzymam garde bardziej przypominajaca bokserska. to tylko tong po na filmie mila rece szeroko rozstawione i piesci do przodu :) . co do pochylenia glowy to sie zgodze ale nie nadmiernie( za nisko) dobrze jest schowac glowe w ramiona tzn. lewy bark kryje mniej wiecej lewa strone twarzy a prawa reke broni drugiej polowy i lokcie blisko siebie, ale oczywiscie ktos moze miec inne zdanie na ten temat
  • 0

budo_savage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stąd

Napisano Ponad rok temu

Re: garda

to tylko tong po na filmie mila rece szeroko rozstawione i piesci do przodu :)

na walkach thai'a które widziałem może faktycznie zawodnicy nie rozstawiali szeroko rąk ale pięści do przodu to ma praktycznie 80%zawodniików , więc nie rozumiem co cię tak cieszy :) . Dla mnie taka garda jest niewygodna, aczkolwiek ponoć jest z nią lepiej wejść w klincz.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
dokladnie chodzilo mi o to co sepulka mowi. ze latwo po prostu przyjac piesc na ciemie. tobie to wisi a przeciwnik jak mocno walnie to ma piesc z glowy. oczywiscie bez przesady z pochyleniem. patrzyc trzeba przed siebie :)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
jeśli chodzi o zasłanianie się rękoma (nie pięściami w tym wypadku) jak tarczą to polecam ci niezłą płytkę - Muay Thai Andre Zeitoun ... tam jest jasno, wyraźnie i na przykładach zastosowanie jego gardy. jakbym gdzieś znalazł to sam bym ci mógł podesłać płytkę
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
savage obejrzyj sobie film, ktorym mowie i zobaczysz, ze jego garda jest raczej bardziej filmowa niz garda, ktora moze przydac sie w walce na ulicy. :)
  • 0

budo_savage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stąd

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
kocyk domyślam się że się nie przyda, ale mozesz mi podać tytuł tego filmu też się pośmieję :) .
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Zapytaj sie Kenjiro on ostatnio bral udzial w stazu z Rodney The Chicko King a Rodney to ekspert od Street Boxingu
  • 0

budo_hakata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Garda uliczna powinna moim zdaniem spelniac nastepujące warunki:
1. pieści na wysokości oczu
2. cialo pochylone nieco w przod
3. lewa piesc przed prawą
4. w zależności od dystansu lokcie blisko ciala lub troche dalej.

I powinienes kojarzyć bloki z takiej gardy.
-Lokiec nieco w dol przeciw ciosowi na nerke
-lokiec do gory i pięść za ucho na obrone przed sierpem
-krotki, szybki ruch ku osi ciala i do przodu przeciw uderzeniu "hak"
-zbicie do środka lub na zewnątrz na uderzenie proste

Co ważne: WALKA NIE POWINNA TRWAC DLUZEJ NIZ TO KONIECZNE
Rozwal gościa i uciekaj!

Niekiedy lepiej walić z pozycji rozluźnienia bo gość ma lekki szoczek :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024