Skocz do zawartości


Zdjęcie

kenjitsu - techniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kenjitsu - techniki
hej
teraz mam swiateczna przerwe w treningach jj. czasem mamy kenjitsu na zajeciach (czasem seminaria z blaszkiewiczem i toschimichi takeuczi - z miecza).. znam zaledwie kilka technik kenjitsu..
chcialbym cos pomachac bokenem.. subri juz mnie troche nudza... moze jakies kata? znacie jakies stronki? najlepiej do cwiczen bez partnera, albo z partnerem i bede sobie kogos wyobrazal... ach te swieta..
macie cos? nudno tak nic nie robic..
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tu jest cos fajnego
to chyba nie kenjitsu tylko iaido - jak zwal tak zwal.. mi sie podoba - rozne sposoby chowania miecza - calkiem ladne.
polecam link
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
łuf .... mi się nie podoba takie iai-jutsu. Powiem po skrócie : brak jakiejkolwiek finezji, czy też wysublimowanie. Chlast ciecie za plecow. juz dalej się miecza nie da cofnąć i przy okazji bardziej odsłonić:)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
Azver, pokaz lepsza finazje, wrzuc swoje video, popatrzymy, pouczymy sie 8)
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
Dajcie mi kamerę :D naprawde wam sie to podobało ??
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
Nie no paskudne, ten japonczyk napewno robiony przez chirurguf plastycznych, katana na 100% ze sklepu z pamiotkami formy wymyslone na poczekaniu i film stylizowany na stary i wszystko to i tak triki ! Szkoda sluw.

A tak na marginesie super stronka! dzieki wielkie!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki

Dajcie mi kamerę :D naprawde wam sie to podobało ??

Nie szukaj tanich wymowek. Jak takis mistrz i sie odwazasz krytykowac innych, pozycz kamere od kolesi i pokaz nam swoje mistrzostwo 8)
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
iaijutsu można robić tak jak ten japończyk ful wypas krew sie leje siekierezada a mozna tez z tego zrobic cos bardziej ambitnego a nie faight. rózni ludzie rózne rzeczy robia z iaijutsu. nie podoba mi sie taka siekierezada. Kazdy lubi co mu sie podoba.

co za róznica jakim mieczem macha i czy jest starym czy mlodym japoncem?? równie dobrze moglby to byc młody murzyn z bokenem w sceneri matrixa. :D
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
Widzisz problem chyba na tym polega rze nie kazdy ma wystarczajaco durzo wrazliwosci by dostrzec to co trzeba. Dlamnie te formy byly subtelne i bardzo wyrafinowane i cale ich piekno polega wlasnie na prostocie kazde udziwnienie popsulo by je.
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
a mi tam sie te filmiki podobaja.. co prawda na poczatku podobaly mi sie bardziej, ale dalej sa OK.
wole trening z partnerem... ale na bezrybiu i rak ryba..
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
:) Filmiki sa rzeczywiscie niezle. Na mnie robia one zdecydowane wrazenie. Nie ma watpliwosci to jest iaijutsu nie kenjutsu, ale i tak warto zobaczyczyc :D Jak ktos ma podobne namiary to prosze podac.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
Troche dziwne to iaijutsu za duzo tu czarowania,za malo praktyczne...Bardziej na pokaz niz faktycznie cos praktycznego...i czemu
nie ma tutaj iaigoshi...tylko facet siedzi...perzeciez jak ktos go bedzie ciac
to zanim sie zbierze to juz bedzie w kawalkach..za wolne to troche
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
Benkei wszystko jest w seiza bo to sytuacje majace miejsce w palacu, a w palacu jak wiadomo siedzial sobie szogun, daymio czy inny wladca siadziala jego swita siediala jego ochrona to i ewentualny napastnik tesz siedzial. A muwisz wolne hmm no trzeba pamietac o 2 rzeczach: po pierwsze jest to jusz dzis sama sztuka dla sztuki muwiac delikatnie a po drugie w calym ruchu jest jusz takze zawarta akcja atakujacego a to co widzimy to jedynie reakcja broniacego czyli widzimy jedynie polowe czyli przezto wrazenie powolnosci. Choc musze ci przyznac racje isz niekture elementy rzeczywiscie i mi wydaja sie jakby czysto symboliczne a nie praktyczne.
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
GrafRamolo ma moim zdaniem racje. Takie techniki juz dawno wyewoluowaly do czystej formy i nie maja juz sluzyc (jak kiedys) zabijaniu. Teraz to raczej popisy zrecznoci, opanowania i sztuki jaka jest iaido. Jesli chodzi o seiza to wiele technik iaijutsu bylo cwiczonych w tej pozycji, bo mialy one sluzyc zaskoczeniu przeciwnika w pomieszczeniu a nie na polu bitwy. Chodzilo o niespodziewane zadanie ciosu w sytuacji pozornego spokoju. Tak zginelo wielu samorajow - nie zwrocili uwagi na ukryte zagrozenie.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
Zwrodzcie uwage na jedna rzecz..Sprobojcie siasc w seiza i niech ktos z tylu tnie..ile czasu zajmie samo wygramolenie sie z tej pozycji?A co do uzytecznosci,iaigoshi jest duzo praktyczniejsze i szybsze,pozatym brakuje mi tu zwyklej obrony kiedy ide..przeciez nie siedzieli goscie ciagle w palacu...Ataku mozna sie bylo wszedzie spodziewac dlatego wydaje mi sie
ze iaijutsu powinno przygotowywac doobrony w kazdej sytuacji.Faktem jest ze wiele szkol cwiczacych iaijutsu robi to dla sztuki...bez zglebiania
praktycznego zastosowania...szkoda...mysle ze kazdy wolalby wiedziec czemu dany ruch sluzy
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki

iaijutsu powinno przygotowywac doobrony w kazdej sytuacji


Zgoda, a wiec rowniez w pozycji seiza :) :) :)
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
Zgoda..w seiza tez tylko jest jedno ale.Po pierwsze facet siedzi w seiza
z dlonia na rekojesci...Nie ma czegos takiego,zawsze prawa dlon masz swobodnie,wlasnie cala sztuka polega na tym ze trzeba szybko chwycic i dobyc miecz..a po drugie to od kiedy to samuraj siedzacy w palacu mial przy sobie miecz??
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
W palacu mogl miec wakizashi.
Poza tym mogl siedziec nie tylko w palacu, nie? :wink: Juz nie mowie o tym,ze trening seiza rozwija nieslychanie roznorodne umiejetnosci techniczne, stabilizuje biodra, wzmacnia nogi...itd. Jesli umiesz cos robic w seiza, zrobienie tego samego stojac to fraszka. Ale odwrotnie -- to nie taka prosta sprawa.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
Ale wakizashi to nie katana i troche inaczej sie nim walczy...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: kenjitsu - techniki
Ale inne korzysci dobrze uzasadniaja istnienie technik z seiza, nie? :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024