Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ewolucja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja
[quote name="budo_Wosiu"] bo nie za bardzo się tam biją na full między sobą...
Najwyżej jak który w milicji pracuje to może napierdalać przestępców...
[/quote]

Czasami się zdaża sam widziałem. Co do milicji też widziałem naprawdę imponujące widowisko. :) :) :)


[quote]Jest jednak jeszcze trochę starych mistrzów z nastawieniem na walkę i wielkimi umiejętnościami, jednak problem w tym, że to odchodząca generacja. W związku z restrykcjami w nauczaniu kung fu w najgorszym okresie komunizmu jest teraz duża luka pokoleniowa pomiędzy ludźmi w wieku +70 lat a młodszymi, mniej jest dobrze wyuczonych ludzi w wieku 40-60 lat, do tego, jak wielokrotnie zauważali koledzy którzy znają bezpośrednio tamtejsze warunki, obecnie młodzi wcale nie garną się do nauki pod kątem walki, jeżeli w ogóle, to bardziej są zainteresowani ćwiczeniem form... Ja to czarno widzę wszystko, za 20-30 lat może zostać tylko akrobatyczne wushu i sportowa sanda. Podobno jeszcze 15-20 lat temu w Korei żyli ostatni tamtejsi mistrzowie koreańskich stylów zbliżonych do kung fu. Niestety wymarli nie pozostawiając następców. Zostały tylko karatepochodne taekwondo i sztuczne hybrydy typu hapkido...[/quote]

Powiem więcej są nawet tacy co walczyli na lei tai (mam nadzieję że ten o którym myślę jeszcze żyje) i mają kilku gości na rozkładzie. Niestety przyszłość prawdziwego kung fu jest raczej czarna. My mamy tą pociechę że mistrz Yu Tiancheng ma "dopiero" 66 lat. :D :D :D

MW



Wosiu[/quote]
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja

przyszłość prawdziwego kung fu jest raczej czarna. My mamy tą pociechę że mistrz Yu Tiancheng ma "dopiero" 66 lat. :D :D :D



dopiero :?: :?: :?: nie ze Cie strasze ale w tym wieku to kazdy rok dla neigo jak 10 lat dla nas.... ja obserwujac 3 ostatnie lata mojego nauczyciela jestem czasami przerazony ronzica jaka zaszla w tym czasie....
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja
Teraz z każdym dniem będzie się u niego zmieniał sposób nauczania... no i pewnie techniki też się zmienią :)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja

Teraz z każdym dniem będzie się u niego zmieniał sposób nauczania... no i pewnie techniki też się zmienią :)



Wiesz co, Tsailifo? Z tym uśmieszkiem ten post jest mocno de classe...
Złośliwisz z zazdrości, że Tomek widzi się ze swoim nauczycielem prawie codziennie a Ty ze swoim raz na dwa lata, czy o co Ci chodzi? :evil:


Wosiu
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja

Wiesz co, Tsailifo? Z tym uśmieszkiem ten post jest mocno de classe...
Złośliwisz z zazdrości, że Tomek widzi się ze swoim nauczycielem prawie codziennie a Ty ze swoim raz na dwa lata, czy o co Ci chodzi? :evil:

Wosiu


1. Uśmieszek to na znak że im starszy nauczyciel tym subtelniejszych technik naucza.

2. Nie miałem na myśli nauczyciela Tomka tylko autora wcześniejszego posta.

3. Pojęcia nie masz jak często widzę się ze swoim nauczycielem więc nie trafiłeś :D
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja

przyszłość prawdziwego kung fu jest raczej czarna. My mamy tą pociechę że mistrz Yu Tiancheng ma "dopiero" 66 lat. :D :D :D



dopiero :?: :?: :?: nie ze Cie strasze ale w tym wieku to kazdy rok dla neigo jak 10 lat dla nas.... ja obserwujac 3 ostatnie lata mojego nauczyciela jestem czasami przerazony ronzica jaka zaszla w tym czasie....


Człowiek człowiekowi nierówny. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wiek robi swoje ale cieszymy się bo 66 lat to nie to samo co 86 a w tym wieku zmarł Lin Jingshan. Mamy więc jeszcze trochę czasu. Przy ostatniej wizycie w Yantai wyszło że mistrz raczej odmłodniał a nie postarzał się a to za sprawą nowej kobiety. :D :D :D
Tak więc nie musimy się martwić. Co do zmiany sposobu nauczania to od 1993 roku naucza tak samo więc chyba już się nic nie zmieni.
MW
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja

Przy ostatniej wizycie w Yantai wyszło że mistrz raczej odmłodniał a nie postarzał się a to za sprawą nowej kobiety. :D :D :D


to juz w ogole nie chce straszyc ale slawny mistrz bagua nizyjacy juz Li Ziming niedlugo potem jak se wzial nowa babe to o lasce zaczal chodzic a potem to juz bylo z gorki....
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja

Przy ostatniej wizycie w Yantai wyszło że mistrz raczej odmłodniał a nie postarzał się a to za sprawą nowej kobiety. :D :D :D


to juz w ogole nie chce straszyc ale slawny mistrz bagua nizyjacy juz Li Ziming niedlugo potem jak se wzial nowa babe to o lasce zaczal chodzic a potem to juz bylo z gorki....



E tam po pierwsze nie wziął sobie nowej baby tylko ma ją na boku i chyba mu to służy. My w Modliszce podchodzimy do tego trochę inaczej. :D

MW
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024