Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tsunami Power !!!!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
No tak... ale te dany... przecież ktoś mu je nadawał! Jest jakaś dokumentacja, certyfikat itd.
A jak wygląda jego poziom techniczny? Ale praktycznie a nie z opowiadań?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Tak, jest - 10 dan nadano R. Muratowi decyzją zebrania bodaj zarządu Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk Walki, której prezesem był (i chyba dalej jest) nie kto inny, jak R. Murat :D

Gizmo
  • 0

budo_jamer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie z tej ziemi

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
I to w Rychu właśnie lubię najbardziej !!!!! :P
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
A czy tak mając 4 kyu można sobie nowy styl założyć???
  • 0

budo_piotrek0589
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z DOJO

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Każdy może sobie założyć styl :P Jeżeli oczywiście chcesz ;]
Oczywiście trudniej dostać się do jakieś związku tak jak to PZK, ale nie chodzi przecież o to tylko o 10 DAN :)

P.S.
lider karate w Polsce :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Każdy ma takie prawo i co raz więcej z tego prawa korzysta. :)
Ale Karate pozbawione korzeni z Japonii i wsparcia organizacji ,która wywyodzi się z tego kraju to jest puste i mało wartościowe ! :(
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
A jak technicznie wygląda sprawa u Murata? Potrafi coś?
  • 0

budo_czuczumaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalinogród

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Spójrz na zdjęcia :) na jego stronce
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
"Inne style, na przykład judo, aikido czy zapasy, nastawione są przede wszystkim na walkę w zwarciu, a więc po uchwyceniu przeciwnika, a przecież wiele walk ulicznych odbywa się tylko na odległość, to jest przy użyciu uderzeń i kopnięć. Z kolei jeszcze inny styl, znany pod nazwą brazylijskie jiu-jitsu (gracie jiu-jitsu), ukierunkowany jest na walkę w parterze (leżeniu), choć przecież walka na ulicy najczęściej prowadzona jest na stojąco"

Mi sie ten kawalek z ich strony podoba. Musze go chlopakom z BJJ pokazac hehe
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
ile rycho ma lat, bo jak już ma dziesiątego dana to niebawem będzie miał jedenastego potem nastepne, miejmy nadzieję, że do dwudziestego dana dojdzie, zanim zejdzie do aniołków :-)
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
na ja nie wiem, czy go w niebie na bramie przepuszcza :D
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Mam fane cytaty :

"Do walki z kilkoma bandytami może dojść, gdy ci napadną nas z przyczyn rabunkowych albo wręcz rozrywkowych. Łatwo stracić możemy wówczas zdrowie, a nawet życie. Uprawianie sztuki walki tsunami pozwoli nam skutecznie obronić się w takich sytuacjach."

Efekty, uzyskiwane na drodze doskonalenia się w tsunami, są oficjalnie potwierdzane coraz wyższymi stopniami wtajemniczenia, które zdobyć może każdy członek tsunami.


Ponadto soke Ryszard Murat zaleca, aby w każdej sytuacji koniecznego starcia ograniczać rozmiary szkód, wyrządzanych napastnikowi. Stąd też zaleca on trafianie bandytę tylko w jedno oko (wbiciem ippon-nukite-zuki – fotografia 1), gdyż wskutek tego powstrzymamy jego napaść. Negatywną stroną takiej sytuacji jest jednak fakt, że bandyta może ponowić napaść. Takie przypadki nawet Ryszard Murat przeżył kilkakrotnie.
Wynika zatem z tego, że – wbrew pozorom – system tsunami uczy swoich członków wyjątkowego szacunku dla życia i zdrowia innych osób, nawet brutalnych napastników


Dobrze wyszkolona w posługiwaniu się sierpem osoba jest niezwykle skuteczna w walce i może obronić się przed atakiem nawet wielu napastników.
Od prawej: shihan Włodzimierz Parfieniuk 6 dan i soke Ryszard Murat 10 dan demonstrują jeden z przykładów ataku i obrony z użyciem własnych, rodzimych sierpów.


Sensei Robert Czajkowski 1 dan (pierwszy od prawej) w rozmowie z prezydentem USA Billem Clintonem podczas jego wizyty w Polsce w 1994 roku. Pierwsza od lewej – żona prezydenta Hillary Clinton. Na pierwszym planie – odwrócony tyłem: Michael Schudrich (rabin Warszawy i Łodzi

Taki podręcznik jest niezwykle potrzebny.
Jestem dumny, że jego autorem jest mój dawny uczeń w judo – Ryszard Murat.
Tadeusz Kochanowski 10 dan


Egzaminy na stopnie mistrzowskie (dan) w tsunami przeprowadza wyłącznie założyciel tego systemu – soke Ryszard Murat 10 dan.
Wyjątkowo – do przeprowadzania egzaminów na stopnie mistrzowskie w odległych krajach, na przykład Ameryce, Azji czy Afryce upoważnienie takie otrzymują od niego najwybitniejsi instruktorzy tsunami (każdorazowo jednak soke Ryszard Murat zatwierdza uzyskany w ten sposób stopień).
Rozwiązanie to zapobiega uzyskiwaniu stopni mistrzowskich przez osoby przypadkowe, które mogłyby kompromitować system tsunami (w przeszłości takie przypadki miały miejsce).


Niestety, dość często - zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie - występuje zjawisko fałszywego powoływania się przez różne osoby na stopnie (zwłaszcza mistrzowskie), rzekomo posiadane w danym stylu. Jest to zjawisko bardzo szkodliwe, ponieważ osoby te oszukują innych i kompromitują dany styl. Zwykle nie tylko nie posiadają umiejętności, wymaganych na dany stopień, ale nierzadko nawet elementarnej wiedzy o aktualnym obliczu danego stylu.


10 dan czerwony taishi
taishi (wym. tajśi) - jap. ‘największy mistrz, patriarcha’


Nie komentuje. :twisted:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Bez komentarza pan porucznik komunistycznej słyzby bezpieczeństwa przeszedł sam siebie !! :)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Ale teksty no niemoge...po kiego grzyba mam sie uczyc walki "rodzimymi sierpami", jak nie bede mial gdzie schować tej "niezwykle potężnej broni" idąc na ulicy. :rofl:
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Rozwiązanie to zapobiega uzyskiwaniu stopni mistrzowskich przez osoby przypadkowe, które mogłyby kompromitować system tsunami (w przeszłości takie przypadki miały miejsce).


tego systemu juz chyba nie da sie bardziej skompromitowac :?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!

Mam fane cytaty :

Ponadto soke Ryszard Murat zaleca, aby w każdej sytuacji koniecznego starcia ograniczać rozmiary szkód, wyrządzanych napastnikowi. Stąd też zaleca on trafianie bandytę tylko w jedno oko (wbiciem ippon-nukite-zuki – fotografia 1), gdyż wskutek tego powstrzymamy jego napaść. Negatywną stroną takiej sytuacji jest jednak fakt, że bandyta może ponowić napaść. Takie przypadki nawet Ryszard Murat przeżył kilkakrotnie.


Przerażające, atak, soke wybija oko, napastnik ponawia, soke wybija drugie oko, napastnik ponawia, soke mu...
Nie to straszne przestraszony
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
[b] Egzaminy na stopnie mistrzowskie (dan) w tsunami przeprowadza wyłącznie założyciel tego systemu – soke Ryszard Murat 10 dan.

T juz nie bodhidarma założył system? coś się pozmieniało chyba ostatnio :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Historię stylu rodem z Polski zmienia się w zalezności od okoliczności niebawem dowiem się ,że Tsunami stworzyła działająca od czasów komuni paria samoobrony z Andrzejem leprem na czele. :)
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Wiecie co? Tak czytam te posty i czytam i doszedłem do wniosku, że Rysio jeden cel osiągnął... wszyscy o jego rewelacyjnym systemie mówią a to też jakaś reklama,nie? :)

Sepulka
na niebie to go chyba przepuszczą. Po takim nawiedzeniu jakie prezentuje Soke Murat :) :rofl:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Niedziel, to może ja się przyłącze do Tsunami (po pijaku :-) ) i nadal tobie jakis stopień, zrobimy im konkurencję. Bedziemy uczyć walki i obrony ławką z parku, no bo w koncu może byc ich kilku. :-) :D Ktoś mi ostanio mówił, że kazdy kto do nich przychodzi, np. z 3 kyu, dostaje któregoś tam dana, tacy goście podobno są.

A drugiej strony to co nas to wszystkivch obchodzi, fajne jest tylko to że jest wesoło, ale chyba się nimi i ich głupota dowartościowujemy, ja także :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024