Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tsunami Power !!!!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Wlasnie przegladnalem sobie strone tsunami. Takiego steku bzdur i przeklaman dawno juz nie widzialem. To czysta szarlataneria co tam pisze. Ciekawe ze udaje mu sie robic naiwnym ludziom wode z mozgu. Mozna by cytowac wiele kretynskich tekstow ale mysle ze jesli ktos jest zainteresowany to niech zajzy. To juz nawet nie jest zabawne to po prostu jest obuzajace.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!

W 1999 roku (na IX festiwalu instruktorów dalekowschodnich sztuk walki w Warszawie) – wraz z trzema innymi polskimi mistrzami – otrzymał najwyższy stopień mistrzowski 10 dan.

kto to ci dwaj pozostali?

Za zasługi w rozwoju sztuk walki wręcz oraz za udział w przygotowaniu projektu ustawy o kulturze fizycznej – jako jedyny przedstawiciel sztuk walki – otrzymał w 1990 roku specjalne podziękowanie od najwyższego organu władzy w Polsce: Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

to to już jest qrwa skandal żeby takiego gamonia jako jedynego w kraju....
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!

kto to ci dwaj pozostali?


O ile pamiętam, to K. Kondratowicz i J. Brudny.

Gizmo
  • 0

budo_sheer terror
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańk

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
A nie wiesz czemu Kondratowicz wmieszał się w tą historię z 10 danami? Jako szczyl zaczytywałem się jego książeczkami o jiu jitsu . I wydawało mi się, że jest raczej normalny... A tu jakiś 10 dan... Czy odbiło mu na starość? Możesz coś więcej napisać? Pozdrowienia!
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Nie mam pojęcia. Z tego jednak, co mi się wydaje, pan Kondratowicz lubi róznego rodzaju tytuły, ordery i stopnie. Wystarczy popatrzeć na jego zdjęcia...

Zaznaczam, że powyższe to jedynie moja naoczna ocena, która nie ma nic wspólnego z oceną umiejętności pana Kondratowicza - tym bardziej, że na poważnie zajmował sie sztukami walki na długo przed tym, jak ja jeszcze z gazety na podłogę skakałem i mam duży szacunek dla tego, co człowiek w zyciu dokonał.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_piotrek0589
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z DOJO

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
To jak zakładamy nowy styl karate :D 10 DAN dla każdego z moderatorów a nam użytkownikom może tak po 1 DAN na zachęte ? :)
  • 0

budo_savage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Od niedawna mam dostęp do internetu i nigdy wcześniej nie słyszałem o żadnym karate tsunami. Wczoraj przeglądałem tę stronkę Murata(też wcześniej nie słyszałem) i byłem naprawdę przekonany, że ta stronka została zrobiona dla kawału (tak jak stronki o "wiejskim techno"etc. :D ). dzisiaj trafiłem na ten temat i po prostu 8O szcena mi opadła gdy dowiedziąem się, że to wszystko co znajduje się na tamtej stronce jest na poważnie. Przecież to co tam się znajduje jest tak śmieszne, że aż żałosne :cry: . Mam tylko nadzieję, że ten człowiek nie znajduje zbyt wielu naiwnych ludzi, którzy by uwierzyli w jego teorie. Boże Ty to widzisz i nie grzmisz... :(
  • 0

budo_czuczumaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalinogród

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Nie obrażając nikogo, ale pan Murat chyba zle sie czul i to bardzo podczas wymyslania "systemu walki dosotosowanego do samoobrony" (czyzby powiazania z A. Lepperem i reszta Wesołej Kompaniji :) )
Jednak walka przy uzyciu rodzimych sierpow robi na mnie wrazenie podobnie jak wbijanie jednego palca w oko przciwnika (zeby nie zrobic mu krzywdy), cios lopata tez jest dobry (kazdy ogrodnik go umie i nie tylko)
Moze ktos mi podpowie czy jest sekcja Karate Tsunami w Katowicach
A moze ktos z forumowiczow ja zalozy albo sam to zrobie :twisted:

Pozdrowienia
  • 0

budo_jamer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie z tej ziemi

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Spokojnie, spokojnie mościpanowie, Aha ! O ! I jak by komuś wpadło nie daj Boże do łba, od razów zmąconego, ażeby sekcję Tsunami Karate we szlachetnym Wrocławiu otwierać, to ja od razu mówię i grzecznie ostrzegam, że pierwszym to ja był wybrankiem Soke Murata, bo to do mnie pisma z tajemnego klasztoru ze stolicyji przyszły ! Więc starym obyczajem to me prawo pierwą szkołę karate tsunami na ziemiach wrocławskich odzyskanych zakładać ! Na tym i też kończę i pozdrawiam mościpanów ! :) (Wpisowe to 200 zydli, nad programem szkoleniowym to się jeszcz zastanawiam, narazie zbieram niezbędną broń, łopatę już mam, jeden taki co drogę przebudowuje się zapisał i przysiósł swoją, szukam adeptów z sierpami i ogromnymi, najlepiej takimi co się prawie nie da unieść drągami).
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
jamer, po ile ten kurs u ciebie, po 20 zika :-) bo ja się zapisuje tylko mi powiedz czy zapłata może uiszczana w piwach, które rzecz jasna wyżlopiemy wpólnie

Właśnie włączyłem tę ich strone, na razie mnie szokuje swoją wielkością, jeżeli chodzi o te szare kanji, łoł :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
chyba się nudzę :) oglądam właśnie te zdjęcia z niezłymi minami :) panów z tsunami, są tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ten jeden pan ma całkiem zielone zęby, a fe brzydalu :) techniki takie my tez robimy na treningu, ale bez takich głupich min, no i właśnie się dowiedziałem że takich technik nie wolno używać w walce sportowej i słuszniem jak mówią nie to nie! no i ten text z tym okiem, łoł

teraz cytat i pytanie o co w tym chodzi "gromne urozmaicenie technik, wykonywanych różnymi częściami ciała i stosowanych w zmasowany sposób w rozmaitych kombinacjach" bo nic mi to tłumaczy, niech się znajdzie ktoś tak dobry i wytłumaczy

faceci są debeściaki, uczą walki wszystkim - kama, tonfa, nóż, bo, pałka, nunczako, nogą, butelką, parasolką, łopatą, kluczami, teczka, ciekawe czy brwiami też uczą walczyć :) Warto przyjrzeć się jak maestre tej szkoły walczy bo (długim kijem), jak ktoś ma poczucie humoru :)

Dużo ich tam, cała sala, gdzie trenują, w wawie czy w jakimś patatajewie? :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
stopnie, to tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] są ciekawe, ażdwadzięścia stopni kyu, każdy z innym pasem, ale tam kolorowo, ja się chyba zapisuję.

Co do pytań Rosjan o nich to coś tam sie wyjaśnia, mają tam wielu przedstawicieli co widać na liście sensejów, dlatego tamten gość pytał o te całe tsunami.

Cytat "Z powodu popularności i atrakcyjności systemu tsunami zdarzają się czasem sytuacje, że niektóre osoby (zwykle z zaburzeniami umysłowymi) bezpodstawnie podają się za przedstawicieli systemu tsunami, a nawet za instruktorów i mistrzów tsunami.

Oficjalnie zatem (w imieniu Honbu tsunami oraz założyciela tego systemu soke Ryszarda Murata 10 dan) podajemy do wiadomości wszystkim zainteresowanym, że osoba, która nie widnieje na powyższej liście, a podaje się za mistrza tsunami, jest kłamcą i oszukuje innych, ponieważ nie jest mistrzem tsunami i z systemem tsunami nie ma nic wspólnego."

A to już Monty Pythonem trąca, niezłe, szczególnie z tymi zaburzeniami umysłowymi, faktycznie jak mnie cos odbije to powiem że jestem z tsunami, będzie weselej :)
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
chyba mam jakieś zaburzenia umysłu bo na w/w liście mnie nie ma a wg pisma samego SOKE to jestem szefem ośrodka tsunami w Krakowie :) no to jak jestem czy nie jestem?
chyba coś mi się burzy w umyśle...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
muisz z nim pogadać tylko nie ręcznie, bo cie miną przestraszy, hihihi :)
  • 0

budo_piotrek0589
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z DOJO

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
No ale pasów to mają dużo :D
ma ktoś może „Dankai” („Zbiór wymagań egzaminacyjnych na stopnie”), bo chciałbym się dowiedzieć jakie są wymagania na te kolorki :D
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
zobacz tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wesoło jest :)
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Tak się składa, że w wakacje ćwiczyłem trochę z przedstawicielem tsunami a'la Murat. Gościu ćwiczył shotokan, ale kazali mu startować w zawodach, to poszedł do tsunami. Z jego opowiadań wynikało jednoznacznie że Murat to twardy gościu i w ogóle super facet. Hmmm... ja też słyszałem mnóstwo złego o tym gościu, mimo iż zajmuje się kung fu, a karate tak troche tylko ćwicząc ze znajomym sempai.
Fakt, że ta Federacja Murata to widmo, nigdzie nie uświadczysz adresu ani telefonu.... A czy są dowody na to, że Murat stworzył ten styl nie posiadając żadnego "sensownego" stopnia w innym karate???
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
o ile dobrze pamiętam to R. Murat przed laty sam przyznawał się do 4 kyu w shotokan i do niczego więcej, potem nagle 3 dan w tsunami a potem skok na 10
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
Na świecie stopień 10 dan posiada około 150 osób.

W Polsce stopień 10 dan uzyskało czterech mistrzów (w porządku alfabetycznym):

*

Józef Brudny – pionier kung-fu w Polsce, założyciel Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki,
*

Tadeusz Kochanowski – założyciel i pierwszy prezes Polskiego Związku Judo,
*

Krzysztof Kondratowicz – pionier jiu-jitsu w Polsce, lider stylu goshin-ryu jiu-jitsu,
*

Ryszard Murat – lider karate w Polsce, założyciel stylu tsunami[/b]
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Tsunami Power !!!!
ten 10 dan to murat chyba sobie wyczarowal. Czarodziej sie znalazl :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024