Skocz do zawartości


Zdjęcie

szukam SZTUKI walki dla siebie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
Uprzedzę go 8)

Buaaa chaaaa chaa cha cha :)

Ale przyznam w tajemnicy, że wybór wydaje się być całkiem rozsądny na oko przynajmniej moje niewprawne 8)

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
Adam, ale wcale nie o Ciebie chodziło :P

Ale widać jest Was, zazdrośników więcej 8)

K.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
Może jach chcesz coś spokojnego to idź na kung-fu ...Mój kumpel chodzi, z szalonego wojownika- napaleńca, zmienil się w zawsze spokojnego, rozważnego wojownika :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

A poza tym jesteśmy bardzo sympatyczni oraz (to napiszę, bo taki jeden z froum kf na pewno to przeczyta i potem mnie wyśmieje) niezwykle inteligentni :D


I skromni :lol:
Napisz jeszcze, że przystojni, fotogeniczni i laski lecą na yiquan. Jak uwierzy tylko w połowę to i tak przyjdzie
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
czego spodziewając się właśnie napisałem o tym uprzedzaniu... w sensie wepchnięcia się przed :)

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
Wot i dałem przykład tej nieprzeciętnej inteligencji ;)

[quote]Napisz jeszcze, że przystojni, fotogeniczni i laski lecą na yiquan. Jak uwierzy tylko w połowę to i tak przyjdzie[/quote]

Że przystojni i fotogeniczni, to można zobaczyć po spojrzeniu na stronę :) . A te laski... well... 8)

K.
[/quote]
  • 0

budo_grzesiekw
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

Że przystojni i fotogeniczni, to można zobaczyć po spojrzeniu na stronę :) .

K.


no i nieludzko sprawni :)
gw.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
wracając do tematu, możesz spróbować tradycyjnego jiu-jitsu, w wawie bedzie hakko ryu, daito ryu, tam bedzie to czego potrzebujesz, w kolana nikt Cię raczej nie kopnie, łba nie ukręci, po za tym możesz cwiczyć równie dobrze co innego (karate, kung fu) - wystarczy, że powiesz chłopakom, co z Tobą jest grane, jak będą ludzie w porządku to będziesz mógł ćwiczyć na normalnych zasadach. Odpadają dla Ciebie sekcje nastawione na sport, zawsze ktoś zapomni i będzie krzyk. :!:
  • 0

budo_konrad01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
ha, wielkie dzieki za odzew. pozostaje mi tylko kilka wypraw, aby przyjrzec sie treningom (bez wychodzenia w polowie po waznym telefonie, bo jeszcze zostane bohaterem jednego z goracych ostatnio na forum watkow;)
jj, kung fu, kyokushin, aikido, ten trudny chinski wyraz na "y"... doigralem sie:) ale i tak wiekszosc sekcji pewnie robi nabor w lutym (jesli nie dopiero w pazdzierniku 04), wiec cos do tej pory znajde.
szkoda tylko, ze nikt zwiazany z kendo sie nie odezwal, ale moze sprobuje cos popytac na ich podforum...
jeszcze raz dzieki.
k
  • 0

budo_konrad01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
i jeszce bym chetnie do napisal maila do ciebie Szczepan, ale nie mam takiej mozliwosci technicznej. wiec jesli mozesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] skrobnac... dziek
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

wracając do tematu, możesz spróbować tradycyjnego jiu-jitsu, w wawie bedzie hakko ryu, daito ryu,


Tak off-topic: gdzie w Warszawie jest daito-ryu?... 8O
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
patrzaj na strone iaido.mds.pl to powinna być ta stronka, sekcja warszawskiego iaido.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
sorry :) :-) :D pomyliłem adres [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_>zak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
Moim zdaniem niezłe jest Kung Fu - rozwija wewnętrznie, są sparingi, wycisza itd. Jedynym problemem mogą być kolana. Kung Fu ćwiczy się w bardzo niskich pozycjach w których nacisk na stawy nieźle daje się we znaki. Jednak według mnie byłoby to niezłe rozwiązanie. Jest ono także dynamiczne oraz bogate w rozwój wewnętrzny.
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

sorry pomyliłem adres [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Dzieki, obejrzalem - ale jesli oni maja po 3h treningow w tygodniu, w tym "glownie iaido", a daito-ryu i jodo dodatkowo... to ja jednak zostane przy aikido i bede pracowal na swoj ewentualny wyjazd do Japonii za pare lat, i tam sie na DR zapisze :)
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

moze sprobuj jakos podleczyc stawy

teraz kolana m dzialaja, choc poskrzypuja z lekka. co nie przeszkadza mi grac 2xtydzien w pilke na hali i jezdzic zima na desce. konkluzja: nie chcialbym trenowac czegos, co maksymalnie obciaza kolana. i jeszcze drugie zastrzezenie medyczne: bez maksymalnej rozwalki miesni karku, bo i z tym miewalem problemy;)

ok, moze to zbyt dramatycznie przedstawilem, ale jeszcze tak zle nie jest. tzn. szukam czegos, co mi kolan nie zmasakruje (vide: padajac w judo zawsze starasz sie ladowac "twarza w dol", czyli na kolanach, bo plecy to game over. wiec te stawy mocno cierpia), ale bez przegiec - jeszcze bez balkonicha pomykam;)


moim zdaniem piłka nożna dużo bardziej obciąża kolana niż jaki kolwiek sport walki biegasz hamujesz wtedy na kolano wywierany jest ogromny nacisk a ponieważ grasz na hali to masz jeszcze gorzej bo na dworze przynajmniej trawa i ziemia lekko amortyzują
deska snowbordowa też bardzo obciąża kolana

a co do judo to nie obciąża ono kolan tak jak piłka tylko stwarza możliwość kontuzji po upadku a to co innego i można temu dość łatwo zapobiec stosując ochraniacze siatkarskie
mnie na początku treningów bjj kolana bardzo bolały od upadków i klęczenia a od czasu kiedy kupiłem ochraniacze jest wszystko ok

chyba jedynym sportem gdzie kark jest naprawde mocno obciążony są zapasy
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

pozostaje mi tylko kilka wypraw, aby przyjrzec sie treningom (bez wychodzenia w polowie po waznym telefonie,

Pozostawianie telefonu w domu to już jest wielki krok w strone osiągnięcia wewnętrznego spokoju i dystansu do reality ;)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

. Kung Fu ćwiczy się w bardzo niskich pozycjach w których nacisk na stawy nieźle daje się we znaki.


Gwoli sprostowania - u nas nie ma w systemie żadnej pozycji, która mogła by być określona jako "niska". Wszystko wysoko i naturalnie.

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024