Skocz do zawartości


Zdjęcie

6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_maly
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
Witajcie

Dzis odbylo sie seminarium z mjr Kups(em) tworca combat 56, pierwszy raz w Lublinie!

Powiem tak,nigdy nie widzialem wczesniej na zywo jak ktos uczy combatu i na czym do konca to polega no ale teraz mi sie udalo
Polega glownie na prostocie wykonywania wszystkich czynnosc na pewnych schematach i kolejnosci ( to tak z grubsza)

Z przeprowadzonej rozmowy z mjr Kupsem dowiedzialem sie ze On glownei w sytuacji zagrozenia bazuje tylko na kilku rzeczach i na niczym wiecej gdyz jak mowi walka na ulicy bo o niej mowa ( z kilkoma przeciwnikami) musi byc szybka i bezpieczna nie ma miejsca na duszenia i walke w parterze. Kilka tych szybkich elementow walki wywadzi sie z kung fu ( ja cwiczac do tej pory Kung fu modliszki zauwazylem sporo technik dokladnie lub prawie dokladnie takich samych lub polegajacych na tej samej motoryce). Reszta kombatu to glownie techniki interwencji dla ochroniarzy lub jakis grup specjalnych BOR itd.

Na takim seminarium mozna sie dowiedziec ile mamy czasu jesli koles przystawi nam klamke do klaty, plecow i wymierzy w nas z odleglosci np 1m, fajna sprawa niewiedzialem ze mozna wogole probowac cos robic i ta tak skutecznie. Jesli bedziecie mieli okazje zapisac sie na seminarium z kupsem to polecam napweno nie zmarnujecie czasu.
Duzo gadki o bezpieczenstwie wykonywania poszczegolnych zadan interwencyjnych dobra sprawa nie kazdy instruktor zwraca na to uwage. Pozatym pokazuje jak uczono trzymac strzelac kiedys i jak powinno sie to wykonywac teraz a takze jak np wykonywali to niemcy i inne kraje a jak robia teraz po nabytym doswiadczeniu. Combat stosuje mase zmiekczen, "szokerow", nic nie wykonujemy bez zmiekczenia przeciwnika.
Z tego co wsponie zauwazylismy to glownym problemem z jakim borykaja sie adepci combatu i sztuk walki to sztywnosc z jaka wykonuja cwiczenia i ta wlasnie sztywnosc uniemozliwia wykonanie prawidlowo wiekszosci technik. Aby byc szybkim trzeba byc rozuluznionym powinny dzialac tylko te miesnie ktore sa faktycznie potrzebne do wykonania dzialania. Najgorsze problemy maja koksiarze itd.

W niedziele ma byc duzo cwiczen z nozem, z tego co sie dowiedzialem bedzie to takze bazowac na tej samej motoryce co przy kontakcie z bronia palna.

jesli ktos uczestniczyl w takim seminarium z mjr Kups (em) niech cos opisze jak to przebiegalo u niego i czego sie dowiedzial ( bo z tego co wiem nie kazde sem. jest takie same)


pozdrawiam

P.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
1) Ehh - nie dodałeś że TEGO JEDNEGO combatu, 56- bo innych jest masa!

2) Gdzie?

Z przeprowadzonej rozmowy z mjr Kupsem dowiedzialem sie ze On glownei w sytuacji zagrozenia bazuje tylko na kilku rzeczach i na niczym wiecej gdyz jak mowi walka na ulicy bo o niej mowa ( z kilkoma przeciwnikami) musi byc szybka i bezpieczna nie ma miejsca na duszenia i walke w parterze


Z kilkoma, bezpieczna i szybka ??? Dołączona grafika 8O :lol:
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
:) a ile czasu mam jak koles przystawi mi bron?:)
i czemu tak pozno mowisz o tym seminarium?:)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
Mały, z tym strzelaniem pokazył mjr. czy Może Paweł Moszner? Bo to też niezłe ziółko. . .:-).
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
Widziałem pół godziny tego seminarium bo wskoczyli na moje zajęcia vale tudo i walki nożem, pal licho, ja też przecież mam od czasu do czasu seminaria.
Nudy jak flaki z olejem, podstawy z przedszkola, zresztą to chyba było seminarium dla uczniów szkoły ochikara, bo dziewczyn sporo no i te podstawy. Zero rozgrzewki, potem zabawa w wytrącaniu pistoletu rękoma. Zabawa i śmiech ćwiczących, cóż dodać.

Tak offtopic: na takim seminarium nie dowiesz się ile zostało ci czasu jak koleś przystawi ci gnata do klatki. To jest wielka niewiadoma.
Odnośnie tej walki w parterze z kilkoma, to dziwne podejście, toć wiadomo że to samobójstwo złazić na glebę z kilkoma, ale i szybko i bezpiecznie w stójce to też nie jest 8)

A z tym twórcą combat 56 to jak w końcu jest, Bryl czy Kups?
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin

W niedziele ma byc duzo cwiczen z nozem, z tego co sie dowiedzialem bedzie to takze bazowac na tej samej motoryce co przy kontakcie z bronia palna.


Będziecie się uczyć obrony przed nożem?

No tak, przed pistoletem już umiecie :wink:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
Obrona przed nożem saku a nie nożwonikiem - to różnica, jest szansa obrony przed leszczem który trzyma nóż i macha nim zza głowy lecąc z wrzaskiem z 2 metrów.

Nie sądzę aby kups uczył obrony przed nożownikiem.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
combat stworzył kups.
i bryl nigdy nie podpisywał sie pod tym tematem:))
zreszta moje doswiadczenia z kupsem wcale nie są najciekawsze:)
koles z charyzmą, ale// eh duzo gadac.
w kazdym razie powiem tak. przy jego opinii nie powinien pier... tylu głupot.
czasem mozna powiedzeic cos bezsensownego, ale ejzeli ktos sie przy tym upiera to nie swiadczy to o tym ze sie rozwija:).
obrona przed pistoletem:) a moze to było tsunami karate 2003:)
Fiodor: jezeli chodzi o czas miedzy przystawieniem pistoletu do łba a wystrzałem to nie masz racji.
mozna obliczyc czas. moze nei precyzyjnie.
starczy ze nacisniesz prawy klawisz myszki i włącza ci sie bullet time:) jezeli grales w maxa payne to wiesz o czy mowie:)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin

Fiodor: jezeli chodzi o czas miedzy przystawieniem pistoletu do łba a wystrzałem to nie masz racji.
mozna obliczyc czas. moze nei precyzyjnie.

Skąd wiesz że przed przystawieniem nie strzeli, skąd masz pewność że jeszcze wcześniej nie wystrzeli? skąd masz pewność że wogóle wystrzeli? twarz zasłonięta maską, po ruchach widać zdecydowanie, jesteś w stanie obliczyć czas? będziesz liczył setne sekundy?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
Dokładnie Fiodor. Nigdy nic nie wiadomo. Jakby było wiadomo, nie byłoby sensu niczego trenować... Zycie to nie czyste liczby i pewność, a głównie WARUNKI NIEPEWNOSCI.
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
Odnośnie Combat 56, to widziałem ostatnio program o tym systemie na TVP 2, i w ogóle jakoś głośno się robi... kolejny boom komercyjny, tak jak z Kravką...

Sam system chyba nie jest jakiś meeegaa zły, z tego co tam widziałem pare rzeczy było całkiem ok, ale i tak większość z tych rozwiązań to podstawowe zachowania których doświadczy się gdzie indziej, chociaż by w.w. Krav Maga, VietVoDao, czy coś innego - na pewno na "wyższych" szczeblach szkolenia mjr. Kups, zapewne obmyślił coś swojego..

Zastanawia mnie tylko jedno, - przynajmniej z tego co pamiętam, to w tym programie, kolesie w 80% jechali na jakieś dźwignie, chwyty itp.. - przecierz wiadomo że w realnej walce na ulicy nie ma czasu na dźwignie itp.. :lol: :lol: , nie wiem, może źle rozumuje ale....
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
Fiodor nie zebym sie przyp... ale zacytowales tylko kawalek mojej wypowiedzi, tworząc z ironicznego textu, bzdure ktorej bym w zyciu nie powiedział.
popraw to bo mnie wezmą za wiekszego debila niz jestem:)
thx :wink:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin

Fiodor nie zebym sie przyp... ale zacytowales tylko kawalek mojej wypowiedzi, tworząc z ironicznego textu, bzdure ktorej bym w zyciu nie powiedział.
popraw to bo mnie wezmą za wiekszego debila niz jestem:)
thx :wink:

Ach to była ironia, ok.
Ee ludzie to była ironia, więc nie brać shafta za idiotę!

pasi shaft?
  • 0

budo_maly
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
Hej!

Do Combat – walka z kilkoma przeciwnikami naraz jest z góry niebezpieczna dla tej broniącej się osoby ale można się tak wyszkolić, ze to niebezpieczeństwo można jakoś zniwelować potrzebny jest dobry instruktaż i ciężkie długotrwałe treningi.

A teraz z innej beczki.....

Z tego co udało mi się wynieść z seminarium z Kupsem dowiedziałem się, ze mamy około 1/6 sekundy na wykonanie manewru aby uniknąć postrzelania. Oczywiście na początku wydało mi się to śmieszne i nie do wykonania, jak później powiedziałem o tym kumplowi to i jego reakcja na to była taka sama, wiec nie dziwie się ze jest wielu niedowiarków.
Jeżeli chodzi o wykonywane techniki to one są banalnie proste i każdy może się tego nauczyć. Kups doskonale to wykłada i pokazuje co kiedy i w którym momencie.
Te techniki które przedstawia mjr Kups są skuteczne tylko wtedy kiedy to osoba napadnięta wykona ruch jako pierwsza. W przypadku kiedy napastnik ma nas zabić od razu na wejściu to nie ma szans na wykonanie czegokolwiek. Natomiast w przypadku kiedy mamy do czynienia z napadem takim, ze napastnik wymierza do nas z broni stojąc w jakiejś odległości do 1,5 metra i żąda czegoś od nas lub krzyczy, wtedy mamy odrobinę pewności, ze nie będzie od razu strzelał w takim wypadku technika która poznałem jest bardzo skuteczna i bezpieczna dla osoby napadniętej i innych osób dookoła.
Jeżeli ktoś uważa ze takie szkolenie to lipa bo dziecinne czy podstawy, ja osobiście uważa za dobre to co jest skuteczne i wykonalne w realnej walce i kilka rzeczy których uczy Kups jest naprawdę dobra no ale są też elementy które raczej nie da się zastosować w walce na ulicy ale z pewnością ułatwiają pracę w służbie mundurowej.

Sprawa Kups i Bryl to ich sprawa napisałem ze twórca systemu Combat 56 no bo oficjalnie tak jest. Nie da się ukryć ze wszystkie rzeczy których uczy Kups skądś się wzięły, jedne pochodzą z kung fu ( ale to w sumie jak prawie wszystkie sztuki walki) inne jiu jitsu, tai box itd. Obaj panowie kiedyś uczuli czegoś takiego jak BAS 3 i podobno jest tak ze Kups to podchwycił i sprzedaje jako Combat 56. Dokładnie tego nie wiem jak to było, być może ze tak ale to trzeba by go zapytać ja nie pytałem teraz bo mnie to nie interesuje skąd to jest czy od kogo aaaaa interesuje mnie co kto wie na temat sztuk walki jakimi technikami operuje i ważne jest czy jego interpretacja wszystkich technik jest sensowna i logiczna – po tym seminarium uważam ze jak najbardziej gość wie co mówi i nie tylko mówi, pomimo że ma już tę 50 to jest naprawdę szybki, sprawny i skuteczny.

Na tym seminarium Kups nie cwaniakował ze jego system jest najlepszy ani nie krytykował innych po prostu mówił ze u niego tak się uczy.

Oki to tyle

A tu jest jakas jego stronka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Pozdrawiam

P.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
Fiodor pasi.

"Z tego co udało mi się wynieść z seminarium z Kupsem dowiedziałem się, ze mamy około 1/6 sekundy na wykonanie manewru aby uniknąć postrzelania." cenna informacja, ale jak sam wiesz jest to informacja wzgledna:) dlatego chyba polemizowanie na ten temat do niczego nas nie doprowadzi.

"Te techniki które przedstawia mjr Kups są skuteczne tylko wtedy kiedy to osoba napadnięta wykona ruch jako pierwsza."
czyli osobva zaatakowana zaatakuje pierwsza mimo ze jest atakowana?:)
tez dzikie bo nie zawsze mamy mozliwosc zaatakowania jako pierwszy, czasem mamy cos takiego jak zaskoczenie. i co Kups nie pokazywał działan typu uwalnianie się z czegos itd itp??

jqa szanuje kupsa, bo wiadomo ile pracy kosztuje cos tam co osiągnął, ale jak już mówiłem Kups upiera sie przy dziwnych rzeczach. w kazdym razei upieral się długi czas:)poza tym napisałes ze te techniki nie sa moze szkuteczne na ulice ale pomoga słuzbą mundurowym.
i wydaje mi sie ze to troche podwaza ten system. Z tego co wiem od cwiczących u niego i pojawiających sie na jego zająciach, nie aktualizuje on swoich technik. nie zmienia ich od dawna juz, nie ewoluja.
jak mówie, słyszałęm, gdyż nie mnie oceniac, ale chetnie poznam opinie kogos kto takze jest regularnycm słuchaczem jego zajęc.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
mjr.Kups moze i upiera się przy dziwnych rzeczach, ale ma tę zaletę że jest w stanie to wykonać tak jak opisuje. Byłem na szkoleniu i widziałem. Nie wiem czy potrafi nauczyć innych, ale jak ktoś nie wierzy niech jedzie do niego na szkolenie i udowodni że jest inaczej. Miłej zabawy :-) .
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
Maly:
tak dla porządku i nie na temat: nie wszystkie sztuki walki pochodzą z Chin... pamiętaj o dziedzictwie Egiptu i Zachodu.
Zupełnie bez żartów.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
Jak tylko ktos na forum wspomni o obronie przed zagrozeniem pistoletem lub nozem, reakcja jest zawsze taka sama. Nie wydaje sie Wam, ze walczac ze starymi stereotypami o magicznych technikach odbierania broni mamy na oczach klapki innego rodzaju?

Wiele ciekawych doswiadczen innych ludzi jest z miejsca skreslanych jako niewykonalne i wysmiewanych. Kazdy wie, ze palec na spuscie jest szybszy od dowolnego ruchu osoby wykonujacej obrone, wiec nikogo nie interesuje np. czas reakcji, ktory sprawia, ze palec na spuscie nie jest w stanie wyprzedzic techniki ktora (wg teorii) nie powinna sie udac.

Slogan niemoznosci wygrania walki z nozownikiem sprawia, ze nie interesuje nas np. spojrzenie z drugiej strony - np. ze nie zawsze latwo szantazowac kogos nozem w jakis okreslony sposob i nie narazic sie na skuteczny kontratak. W realnym zyciu zdazalo sie, ze ktos broniac sie odebral bron napastnikowi - nie interesuje Was, jakie bledy moga doprowadzic do utraty broni? Co sprawia, ze niektorym udalo sie ja odebrac napastnikowi?

Moim zdaniem to pouczajace doswiadczenie miec za zadanie wykonac proste pchniecie nozem w odpowiedzi na DOWOLNY podejrzany ruch ze strony osoby, ktorej tym nozem "grozimy" i przekonac sie, ze mimo ze wiadomo co sie stanie nie da sie czasem wyprzedzic ruchu obroncy. Dlaczego obronca moze byc (w okreslonej sytuacji) praktycznie w 100% skuteczny?

Zamiast gasic ludkow na forum o wiele ciekawiej jest zglosic sie na ochotnika do demonstracji techniki albo podejsc do instruktora po treningu i wyrazic swoje watpliwosci. Moze zgodzi sie na bardziej dynamiczna prezentacje, gdzie bedziemy mieli szanse na udowodnienie swoich racji. Zajmujemy sie sztuka walki, tzn. zbieramy doswiadczenia i uczymy sie od innych - nawet jesli instruktor w praktyce nie dowiedzie sensownosci swoich technik, to doswiadczenie bedzie cenne. Zawsze warto miec otwarty umysl i chec zobaczenia czegos.

To tak a propos tego nabijania sie z technik obrony przed nozem.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin

Zamiast gasic ludkow na forum o wiele ciekawiej jest zglosic sie na ochotnika do demonstracji techniki albo podejsc do instruktora po treningu i wyrazic swoje watpliwosci. Moze zgodzi sie na bardziej dynamiczna prezentacje, gdzie bedziemy mieli szanse na udowodnienie swoich racji. Zajmujemy sie sztuka walki, tzn. zbieramy doswiadczenia i uczymy sie od innych - nawet jesli instruktor w praktyce nie dowiedzie sensownosci swoich technik, to doswiadczenie bedzie cenne. Zawsze warto miec otwarty umysl i chec zobaczenia czegos.


Seiken kiedyś próbował, wyrzucili go z seminarium jako "zabawopsuja" :)
Myślisz, że po to prowadzący kosi szmal (tyczy to zwłaszcza nie trenera, tylko jakiś staży, pokazówek, weekendowych kursów) , żeby potem jakiś niedouczony amator pokazał, że ta technika działa od czasu do czasu.

Rzecz w tym, że oni nie uczą zasad typu
-chroń to i to
-unikaj tego i tego
-możesz spróbować tego i tego, zwłaszcza gd przeciwnik .....
Tylko pokazują Ci rozbrojenie, albo inny filmowy trick.

P.S. Powyższe uwagi nie odnoszą się do trenerów na regularnych zajęciach. Oni swój autorytet budowali stopniowo, mają zaufanie uczniów i nie boją się "utraty twarzy" gdy coś nie wyjdzie 100 razy na 100.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: 6&7 grudna 2003 Seminarium z Kupsem Lublin
Ira tu się zgadzam.
robi sam to o czym mówi:)

a nie chodzi o gaszenie.
całkowicie się zgadzam, z ciekawosctakmi typu czas, impuls i z zagadnieniami psychologicznymi czy społecznymi ktore mają wpływa na przemoc, agresję itd.
tu nie chodzi wydaje mi sie o wysmiewanie, czy brak ciekawosci tylko raczej o ciągłe przestrzeganie sie w stylu "fajnie ze wiesz ze zanim cię zastrzeli minie 00.5sec- ale pamietaj ze to nawet za krotko zebys sobie to przypomniał":) i tyle.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024