Skocz do zawartości


Zdjęcie

O gadulstwie aikidockim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim


Widzisz szanowny MrSmailu, rozumiem twoje niezrozumienie :) Ty masz podejscie ludyczne do aikido, nic dziwnego ze mnie nie rozumiesz. Ale zawsze jest nadzieja, ludzie ewoluuja... :wink:


mysle jednak ze nie rozumiesz...
moze kiedys przy nastepnym przyjacieklskim spotkaniu Ci wyjasnie czy to na macie czy na blacie (jerzykowego np stolu) :)

jedngo jestem pewien - w aikido nie chodzi o to zeby bolalo.
jesli boli to przy okazji, bol jest tylko srodkiem, nie celem.

ale coz ja za male doswiadczenie am coby przekonywac...

buziaki for @ll


poklon
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim

jedngo jestem pewien - w aikido nie chodzi o to zeby bolalo.
jesli boli to przy okazji, bol jest tylko srodkiem, nie celem.


Dobrze gada. Dac mu piwa.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim

jedngo jestem pewien - w aikido nie chodzi o to zeby bolalo.
jesli boli to przy okazji, bol jest tylko srodkiem, nie celem.

ale coz ja za male doswiadczenie am coby przekonywac...

buziaki for @ll

Tez tak kiedys myslalem jak ty teraz. Nie chodzi o za male doswiadczenie, ale ze nie widzisz konsekwencji takiego zalozenia.
Konsekwencje sa roznorodne i niszczace dla samei idei aikido.
Bezposrednia konsekwencja to ciagle, nieznosne gadanie - Oj, zabolalo mnie, zle robisz technike. To nie tak, ja ci pokaze jak to nalezy robic...
Inna konsekwencja; - brak akceptacji bolu jako jednego z normalnych narzedzi uczenia sie SW.
Kolejna konsekwencja - brak zahartowania ciala oraz DUSZY.
Kolejna konsekwencja: zanik aspektu "wojennosci" aikido, na rzecz klubu socjalnego.
Kolejna konsekwencja: uke sie rozbestwia, bo jest calkowicie przekonany o bezpieczenstwie technik. No i nie rozwija odpowiedniego "ukemi"*
Kolejna konsekwencja: zubozenie repertuaru technik a co najgorsze, brak respektowania kilku podstawowych zasad aikido.
....
itd...itd....


*rodzaj zachowania sie przy odbieraniu techniki
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim
drogie misie...
mam wrażanie , że po prostu obaj macie racje dlatego że bronicie światów z których ochodzicie i ktore kompletnie nie sa kompatybilne. teorie aikido w polszcze było i jest wykształcone przez mix pojęć związane z potajemnie kserwanym tohejem z wczesnych lat 80-tych, terminologii oazowo - harcerskiej i pogadanek nauczycieli, którzy przyjeżdzali do nas jeno raz do roku albo rzadziej. i tego wszystkiego nie zmienimy w starszym pokoleniu bo to oprogramowanie.
jak ćwiczyc sztuke walki jeśli unikasz bólu - przeciez to praca z ciałem. jak kształtowac ciało bez wysłku... zmęczenia. droga do miszczostwa bez harówy nie istnieje - takie jest oje zdanie.
Do Łabędzia - to nie kwestia czasu i miejsca takie dojo istnieją i tak sie ćwiczy. ten temat wraca i wraca a ja mam wątpliwośc czy da o nim internetowo teoretyzować...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim
panowie, ale Wy nie rozumiecie Smaila nic a nic...

gdzie ja powiedzialem ze u mnie nie boli?
zapytajcie uczniow.

czytajcie czasmi tesc, nie slowa
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim

Bezposrednia konsekwencja to ciagle, nieznosne gadanie - Oj, zabolalo mnie, zle robisz technike. To nie tak, ja ci pokaze jak to nalezy robic...


Ale jeżeli ćwiczy się z kimś kto zna daną technikę dużo lepiej, a ja ją papram to przecież nie o to mi chodzi, żeby ten ktoś zaciskał zęby i męczył się przez cały trening tylko po to, żeby nie gadać. Jeżeli prowadzący ćwiczenia nie ma najmniejszego zamiaru nikogo poprawiać to kto inny może być dla mnie źródłem informacji jak nie ten ktoś z kim ćwiczę?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim

Ale jeżeli ćwiczy się z kimś kto zna daną technikę dużo lepiej, a ja ją papram to przecież nie o to mi chodzi, żeby ten ktoś zaciskał zęby i męczył się przez cały trening tylko po to, żeby nie gadać. Jeżeli prowadzący ćwiczenia nie ma najmniejszego zamiaru nikogo poprawiać to kto inny może być dla mnie źródłem informacji jak nie ten ktoś z kim ćwiczę?

Thaala!!!!!!!!.....oczywiscie ze mozna kogos poprawic, ale nie gadajac! Wiesz co takiego zmysl obserwacji? Wiesz co to takiego "body language"? Bez tych dwoch elementow rozwinietych NADZWYCZAJNIE nie masz co szukac na wyzszym poziomie aikido. A gadajac nie rozwijasz tych elementow.
Kolejna sprawa to wrazliwosc na reakcje ciala wspolcwiczacego. JAk chcesz rozwinac ta wrazliwosc przy okropnym halasie niekonczacego sie gadania? Bez tej NADZWYCZAJNEJ wrazliwosci cielesnej, nie masz czego szukac na wyzszym poziomie aikido.

Czyli poprawiac - tak, poprawiac gadajac - NIE! Uzywaj reakcji wlasnego ciala do poprawiania kogos kto wykonuje zle technike. Z drugiej strony sluchaj reakcji ciala kogos kto ja wykonuje lepiej niz ty.

Oczywiscie u ciebie w dojo moze to byc kompletnie niemozliwe do wykonania, biorac pod uwage metodologie stosowana przez JW. Ale to nie zmienia faktow :wink:
  • 0

budo_sanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim

Na ostatnim treningu robilismy sankyo z mune tori, robie technike a tu koles "aaa!" i dawaj narzekac, jakie to okrutne to moje aikido. a aikido, mein Herr, to sztuka milosci, tralala, sieben Prinzipien, tak jak sieben Falten na hakamie. Generalnie z tego belkotu wynikalo, ze mam tak robic sankyo, zeby kolesia nie bolalo. I cala dyskusja zaraz wyniknela nt. relaksu, oporowania etc.

Zdarza sie to i u was?


Witam.

Od razu sorki ze przerywam dyskusje, ale nie moglem sie powstrzymac.
Mialem podobny przypadek w sekcji, cwicze kung-fu. Otoz na treningu cwiczylismy kopniecia typu mawashi na wysokosc barkow ewentualnie glowy. Moj partner akurat kopal. Po drugim kopnieciu sie skrzywil, po przecim przestal i z pretencjami do mnie abym tak blokowal aby jego to nie bolalo 8O . Sory ale to przeciez ja blokuje aby MNIE nie bolalo.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim

Oczywiscie u ciebie w dojo moze to byc kompletnie niemozliwe do wykonania, biorac pod uwage metodologie stosowana przez JW. Ale to nie zmienia faktow :wink:


Szczepan, Tobie taki tekst nie przystoi...
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim
Wracając do tematu, to często widać jak np. osoby uczęszczające kilka miesięcy na treningi potrafią przegadać z połowę treningu na instruowanie nowych. Ale taka sytuacja zdarza się nie tylko im, bardziej zaawansowanym.
Więcej ćwiczyć a mniej gadać 8O
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim
chlopy ale co was wzielo na to gadanie...
  • 0

budo_maya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim

panowie, ale Wy nie rozumiecie Smaila nic a nic...(...) czytajcie czasmi treść, nie slowa

hm, chyba muszę się pod tym podpisać. widzę, że to prawda, że tylko znikomy % Polaków rozumie znaczenie pisanego i mówionego tekstu przestraszony

gdzie ja powiedzialem że u mnie nie boli?
zapytajcie uczniow.

no ja potwierdzam jak najbardziej i w sumie człowiek wie, że na trening idąc nie zazna raczej masażu relaksującego. :roll: :? ból zadaje i bólu zaznaje, ale

(...)w aikido nie chodzi o to żeby bolalo.
jeśli boli to przy okazji, ból jest tylko środkiem, nie celem.

no ale w końcu ja jestem tylko uważnym słuchaczem i obserwatorem a nie ekspertem...
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim

panowie, ale Wy nie rozumiecie Smaila nic a nic...

gdzie ja powiedzialem ze u mnie nie boli?
zapytajcie uczniow.

czytajcie czasmi tesc, nie slowa


boli,Smail to sadysta :twisted: ,troche litosciwy,mowi;" wyluzuj sie ,bedzie mniej bolalo",albo " pomysl , co zrobic by tak nie bolalo" :twisted: itd.
( i caly czas sie zyczliwie usmiecha :twisted: ) :)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim

Mialem podobny przypadek w sekcji, cwicze kung-fu. Otoz na treningu cwiczylismy kopniecia typu mawashi na wysokosc barkow ewentualnie glowy. Moj partner akurat kopal. Po drugim kopnieciu sie skrzywil, po przecim przestal i z pretencjami do mnie abym tak blokowal aby jego to nie bolalo . Sory ale to przeciez ja blokuje aby MNIE nie bolalo.


Sorry ale to tylko cwiczenie, ustalony atak o ktorym wiesz Ty i on, dodatkowo on nie moze go dowolnie zmienic i dla zmylki kopnac gdzie indziej :D
Zadna sztuka zablokowac bolesnie taki atak. Wystarczy wystawiac lokiec na jego piszczel i po trzech kopnieciach mamy reakcje opisana przez Ciebie. Jednym slowem chlop mial racje. Jak chesz cos udowadniac to rob to na wolnym sparingu a nie zadaniowym cwiczeniu. A w ogole jak cwiczycie full kontaktowo to uzywajcie tarcz, ochraniaczy itp juz to wymyslono na swiecie i nie trzeba wywazac otwartych drzwi.
:wink:
  • 0

budo_maya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim
:lol: a to fakt, człowiek zaczyna się czuć jak histeryk i panikarz, gdy wali ręką o matę i słyszy:

wyluzuj sie ,bedzie mniej bolalo",albo " pomysl , co zrobic by tak nie bolalo" :twisted: itd.
( i caly czas sie zyczliwie usmiecha :twisted: ) :)

nie pozostaje nic innego jak powtarzać sobie: "ból to fikcja, ból to fikcja" :)
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim
There is no spoon.
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim
Histeryk??? Panikarz??? 8O

Smail, ty SADYSTO... :wink:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim
no przeciez jak z Toba cwiczylem to sie jak moglem staralem coby byc mily :-)
  • 0

budo_maya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim

no przeciez jak z Toba cwiczylem to sie jak moglem staralem coby byc mily :-)

absolutnie jest to Twoja wrodzona naturalnie cecha i wychodzi Ci znakomicie :) i nikt, absolutnie nikt :) :twisted: :wink: nie wątpi, że to dla naszego dobra a nie dla zaspokojenia własnych sadystycznych zapędów :rofl: :wink: poklon
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: O gadulstwie aikidockim

no przeciez jak z Toba cwiczylem to sie jak moglem staralem coby byc mily :-)


Przecież nawet nie śmiem narzekać (no... niech bym tylko spróbowała... :wink: :) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024