Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podejście do treningu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Podejście do treningu.
Z jakim podejściem psychicznym należy ćwiczyć by osiągnąć wysoki poziom wtajemniczenia w tej sztuce walki :?: Na co trzeba zwracać uwagę ćwicząc aikido :?: Czy znacie jakieś własne indywidualne metody treningowe (ćwiczenia), które pomogły wam w osiągnięciu np. czarnego pasa :?: Jak radzicie :?:
Oto dlaczego poruszam ten temat:
1. Mistrz Tohej mówi, że osiągnął stan wtajemniczenia w aikido - nikt po za O-sensei nie mógł go rzucić - w 2 lata.
2. Są adepci aikido, którzy ćwiczą 20 lat a nie mają czarnego pasa.
Jaka jest najlepsza recepta na aikido :?:
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Podejście do treningu.

Oto dlaczego poruszam ten temat:
1. Mistrz Tohej mówi, że osiągnął stan wtajemniczenia w aikido - nikt po za O-sensei nie mógł go rzucić - w 2 lata.

:?
No jeśli sam mistrz tak mówi, to żeby nie narazić na szwank jego honoru zarzutem o kłamstwo trzeba będzie przyjąc, że poza Dziadkiem nikt inny nie próbował... :D
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Podejście do treningu.
Napisałem prawdę opierając się wywiad z Tohejem w Tatami. Tak twierdzi. Może to prawda, bo uważany jest za jednego z najlepszych uczniów Dziadka.
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: Podejście do treningu.
Stan wtajemniczenia brzmi jak czarna magia gdzie tez osiaga sie stan wtajemniczenia. Metoda jest prosta w sztukach walki nie ma stanow wtajemniczenia trzeba zapiepszac przez lata w pocie czola byc konsekwentnym i miec pasje wtedy osiagniesz wszystkie stany i stopnie. Obojetne jaka to sztuka walki. Wazne jest tez aby miec dobrego instruktora. Wydaje mi sie ze to wszystko
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Podejście do treningu.

Stan wtajemniczenia brzmi jak czarna magia gdzie tez osiaga sie stan wtajemniczenia. Metoda jest prosta w sztukach walki nie ma stanow wtajemniczenia trzeba zapiepszac przez lata w pocie czola byc konsekwentnym i miec pasje wtedy osiagniesz wszystkie stany i stopnie. Obojetne jaka to sztuka walki. Wazne jest tez aby miec dobrego instruktora. Wydaje mi sie ze to wszystko

Na szczęście podobnie jak w czarnej magii, niewielu osiąga stan, w którym mogliby się nauczyć na tyle, żeby być skutecznym. Nawet mimo dobrego nauczyciela i mnóstwa pracy, żeby coś osiągnąć, trzeba mieć do tego predyspozycje i łut szczęścia. :idea: :wink: :oops: 8)

Jak to dobrze, że nie każdy adept to ma, bo strach byłoby wyjść na ulicę pełną czarnoksiężników i mistrzów lania po ryjach. :twisted: :roll: :wink: :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Podejście do treningu.
Pozwolę sobie z kolegą Prorockiem nie zgodzić. Gdyby wszyscy byli mistrzami to by było właśnie fajnie. :D :D :D Z doświadzcenia wiem, że mistrzowie to raczej skorzy do bitki nie są. Najbardziej agresywne są leszczyki po czterech treningach co to im się wydaje, że już mistrzami a są tylko miszczami a i to słabymi.
Co do trenowania - predyspozycje i talent jak najbardziej. Dodatkowo myślę, że nie ma sensu koncentrować się na pasach, danach i innych belkach - najważniejsze jest skupienie, zrozumienie tego co się robi i ciężka praca. Połaczenie tego da kiedyś mistrza, który pewnie znajdzie swoich wyznawców i uczniów (oczywiście czy będzie on mistrzem wśród mistrzów to już inna sprawa).

Tako myślę

pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Podejście do treningu.

Z doświadczenia wiem, że mistrzowie to raczej skorzy do bitki nie są. Najbardziej agresywne są leszczyki po czterech treningach co to im się wydaje, że już mistrzami a są tylko miszczami a i to słabymi.

Z mistrzami różnie bywa, ja to nie lubię z nimi ćwiczyć, bo trudno ich rzucić. :roll: :twisted: :wink:

To według starej zasady działającej nie tylko w aikido:
Gdy łatwo poderwać to trudno rzucić, a gdy trudno poderwać, to łatwo rzucić. :oops: :) 8)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Podejście do treningu.

To według starej zasady działającej nie tylko w aikido:
Gdy łatwo poderwać to trudno rzucić, a gdy trudno poderwać, to łatwo rzucić. :oops: :) 8)


no nie wiem nie wiem - jak trudno poderwać, to jak się w końu uda to się bardziej docenia..... a może to chodzi o kobiety? Już mi się to Aikido z dziewczynami miesza :roll: :roll: :roll: :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024