Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wielki Zawód - Sebenza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Wielki Zawód - Sebenza
8O

Tak była moja reakcja po pierwszym w życiu realnym spotkaniu z Sebenzą. Wszystko to dlatego, że natchnęło mnie i zaciągnąłem moją piękniejszą połowę do Świata Noży, gdzie zobaczyłem znajomą sylwetkę. WojoHunt, a jakże :) Chwilę pocieszyliśmy się mikrym Williamem Henrym (naprawdę mikrofolder), chyba UMS'em w damaskusie... a potem Wojo sięgnął do kieszeni i oczka mi się zaświeciły - SEBENZA! :) Z radością wyciągnąłem rękę żeby "pomacać" jak się w ręku układa obiekt westchnień i sennych marzeń większej części nożowników z VB, zacisnąłem rękę na tytanie... i czar prysł. Linia Sebenzy jest niezrównana, i jeśli chodzi o elegancką prostotę to ciężka jest do pobicia. Najpewniej jakość wykonania jest bez zarzutu... ale gdybym sobie sprowadził taki nóż "na ślepo", bez pomacania, to następnego dnia najpewniej z jego pomocą udałbym się na tamten świat. Nie skłamię pisząc, że mój świętej pamięci CRKT PointGuard leżał mi w ręku DUŻO lepiej.
W ciągu kilku sekund wyleczyłem się z Sebenzy.
Choćby była najlepiej wykonanym nożem na świecie, to nie jest nóż dla mnie.

Polecam takie doświadczenie wszystkim, którzy wychwalają pod niebiosa noże, które widzieli tylko na zdjęciach. Rezultat może być zaskakujący 8)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
i tak dobrze, że cie nie pogryzła jak mój buck..... :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
Powinieneś w takim razie "macnąć" wersję Classic 2000. Kilka osób miało to w rączce na spotkaniu w Łodzi... poza tym pomacać to jedno, a podziałać to co innego. Ale oczywiście (na szczęście!) każdy z nas jest inny jeśli chodzi o upodobania... :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
A co ma WojoHunt?? Bo ja powiem szczerze nie wiem... oprócz tego że na pewno Sebi, i miała niebieski kołek :)

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
Zapewniam Cię że po pierwszym cięciu czar pojawiłby się na nowo.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza

Zapewniam Cię że po pierwszym cięciu czar pojawiłby się na nowo.


Starolas, masz Sebenze ? jak dlugo ?
Bo wykonalem wiecej niz jedno ciecie i zadne czry sie nie pojawily :cry: moze zapomnialem powiedziec "hokus-pokus" ? :roll:
Wojtek
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
mam od miesiąca i i w szufladzie jak na razie leżą Amphibian i LCC.Z tymi czarami to może przesada ale S mi się podoba.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
Adam, jeśli ta którą trzymałeś miała rękojeść prostokątną i ząbki na blokującej dźwigni frame'a i wcięciu nad nią, to trzymałeś wersję regular...

Nie należę do wychwalających bez trzymania, miałem Sebenzę już w ręku ładnych parę razy, coś tam ciąłem i uważam, że jest bezkonkurencyjna... A przy tym faktycznie, kiedy wziąłem w rękę wersję Classic (bardziej ergonomiczna, wcięta rękojeść, smuklejsze ostrze) to w jednej chwili sie na nią nawróciłem, choć wcześniej mi się mniej podobała.

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
A JA TWIERDZE ZE TO KWESTIA MARKETINGU I S N O B I Z M U w minimu 70 %
a pozatym jest to tylko bardzo dobry nóż jakich jest troche na rynku ....

i mozna qpic lepsze za mniej $ !!!




:)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
A co to znaczy lepszy nóż? Znaczy w czym lepszy?
Ja twierdzę, że nie można kupić lepszego noża pod względem wykonania, materiałów, niezawodnej blokady. To raczej nie podlega dyskusji.
Z mojego punktu widzenia- również pod względem prostoty i elegancji designu, no i właściwości tnących, bo do tego służy...
Miałeś ten nóż w ręku i ciąłeś, uwak?
Już więcej się nie odzywam, bo dwa razy w miesiącu musi widać wypłynąć dyskusja usiłująca zdyskredytować Sebenzę... Naprawdę nie rozumiem po co? :wink: Jak się nie podoba, nie kupować, ot co.

Pozdrawiam
Mithr
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
o matko wy to jestescie szczesliwcy :) trzymaliscie w reku sebenze a ja moge o tym tylko pomarzyc :( bo poludnowa polska a konkretnie rzeszow to nozowe zadupie) i jeszcze duzo wody w wisle uplynie zanim to sie zmieni a poki co mam mnostwo obrazkow w necie i wasze NIEOCENIONE i jakze CENNE rady !!!
  • 0

budo_mic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
Witam to mój debiut na forum , więc proszę o wyrozumiałość.
Od jakiegoś czasu sam jestem zainteresowany kupnem Sebenzy i wszystko było pięknie dopuki nie przeczytałem pewnego postu na bladeforum. Był tam test 3 noży
BM 710 (M2 HS )
Sebenza ( BG-42 )
Spyderco Military ( CPM 440V ) z convexem , który facet zrobił sobie sam
W mojej opini test był napisany bardzo rzeczowo i co najważniejsze obiektywnie. A wnioski płyneły z niego takie że wszystkie 3 noże są ze sobą całkowicie porównywalne a jego ulubionym nożem na wypady w teren jest spyderco. Przy okazji tego testu pojawiła się również taka opinia że BG-42 w sebenzie jest gożej zachartowana niż BG-42 w Bucku 110.
Nie zmienia to faktu że Seb nadal mi się podoba więc zbieram dalej. :D

Pozdrawiam mic.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza

Przy okazji tego testu pojawiła się również taka opinia że BG-42 w sebenzie jest gożej zachartowana niż BG-42 w Bucku 110.
Nie zmienia to faktu że Seb nadal mi się podoba więc zbieram dalej. :D


Ciezko uwierzyc...badz tak dobry i podaj dokladnego linka. Wiesz, sa lepsze stale niz 14-4CrMo w moim Amphibianie ale mnie ona zaspokaja. O ksztalt i wykonanie tez chodzi nie tylko o stal (w przypadku folderow IMO)
  • 0

budo_mic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
Dagk Lord linka ci nie podam ponieważ jeśli dobże pamiętam to podawanie linków do innych for jest niezgodne z regulaminem ale właśnie wysłałem ci cały trekst na meila. Miłego czytania.
Pozdrawiam mic
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
a moze wklej tekst tutaj ? Wiekszosc pewnie by poczytala ...
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza

Ja twierdzę, że nie można kupić lepszego noża pod względem wykonania, materiałów, niezawodnej blokady. To raczej nie podlega dyskusji.


Zapedziles sie Mithrandir. Bo jesli odrzucasz kryterium ceny, to takich nozy znajdzie sie bardzo wiele. Nikt nie ma zamiaru dyskredytowac walorow Sebenzy jako noza, mysle raczej, ze chodzi tu o zachowanie pewnego realizmu w ocenie.
Wojtek
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
Hehe...

A wszystko stąd, że żaden nóż nie jest tym "idealnym i ostatecznym" rozwiązaniem dla wszystkich - bo dłonie mamy podobne, ale jednak na tyle różne, że nie da się ich wszystkich pogodzić w jednej rękojeści.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza

a moze wklej tekst tutaj ? Wiekszosc pewnie by poczytala ...


dzieki za tekst mic. Vince, jest niestety za dlugi by calosc tak po prostu tu wkleic, moge zapodac ten najciekawszy kawalek o 'zlym hartowaniu' sebenzy z bg-42...

Co do tekstu....

Generalnie koles probowal byc obiektywny w testach niemniej jednak nie uwazalbym tego co pisze za amen. Pomija niektore wazne kwestie jak taka ze Military baaardzo latwo zlamac przy jakimkolwiek podwazaniu, szczegolnie jak jest z 440V. Poza tym linerlock military bardzo mi sie nie podoba - cienkie to takie ze balbym sie uzywac...owszem jemu nic nie trzasnelo jednak wystarczy male gapiostwo w kontroli jakosci, niedohartowany liner ktory szybko sie zetrze i mamy po palcach. Gwoli scislosci - nie panikuje, uwazam ze Military tnie znakomicie jednak nie jest to kurde noz outdoor do ciezkich zadan...rabnie albo blokada albo czubek przy podwazaniu czegos. Juz szybciej wzialbym 710, osobiscie nie doswiadczylem problemow z axis lock - chyba ze wpadnie w bloto no to jest jasne ze przy zamykaniu bedzie zgrzytac. Tylko kto zamyka wtedy noz? Wystarczy wyplukac...Jednak jako noz tylko outdoor wybralbym sebenze. No i zaleta jej jest to ze z wyprawy do dzungli mozesz spokojnie ja wyczyscic i wziac do biura - elegancja + sila w jednym.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
I like the BG-42 blade on my Sebenza, but it has been somewhat of a disappointment on really tough cuts. I'd actually say that my Buck PCKS Buck110 has better BG-42 than my Seb, believe it or not. I even sent the knife in to Chris Reeve to have the blade examined, but it was found to be just as it should be. I've thought about upgrading it to S30V, but I think I'll wait until the jury is in on Chris Reeve's heat treatment.

I could shoot myself for not grabbing a flat ground Sebenza when I both had the cash and it was available. Stupid me!!!


co na to Piter :?:
  • 0

budo_wojohunt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielki Zawód - Sebenza
ja mialem podobny zgryz jak AdamD z LaGriffe
mi to malenstwo w lapie wcale nie lezy ale BearClow juz duzo lepiej
co do Sebenzy to dlugo sie zastanawialem ale jak ja dostalem do lapki to wiedzialem ze za dlugo na nia czekalem, co tu bede pisam dla mnie bomba pod wszystkim wzgledami, mozna dlugo sie zastanawiac czy inne sa porownywalne z Sebenza czy nie, dla mnie Sebenza jest jedna jedyna, niepowtarzalna i juz
mi bardziej podobalo sie porowanie wykonania malenstwa od WH z wykonaniem Sebenzy, po prostu nie bylo czego porownywac
jeszcze jedno damascus w wydaniu microtecha jest odjazdowy
trzeba zaczac zbierac kase
WojoHunt
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024