Skocz do zawartości


Zdjęcie

chce kupic folder, ale...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

chce kupic folder, ale...
hej
tak sie naczytalem o folderach.. i zastanawiam sie czy czasem sobie nie kupic.. skoro tak sie wszystkim przydaje, to moze i mnie bedzie mogl wspierac..
tylko czy jest sens kupowac takowy w cenie okolo 100 zl? widzialem herbertze po 100zl.

mozecie cos doradzic? moze lepiej opczekac i kupic cos za 200 zl... czy ile tam..

macie jakies linki do sklepow z takimi artykulami?

bede wdzieczny

pozdrawiam
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
herbertza to se mozesz kupic jak ci potrzebny tepy noz ;) ktore moze zastrugac patyk i wkrecac sruby (predzej sie wygnie niz polamie) ...ogolnie pozbieraj na jakiegos foldera za 250-300 starczy ci na dluzej i bedzie wiernym kompanem zacznij od czegos malego ....najlepiej spyderco....a jak chcesz jakies linki to geeez poszukaj na forum nawet nie mosisz za duzo stron przegladac ;) ...np. przyklejony z linkami ;)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
idą święta, na pewno uda ci sie dozbierać...
timberline valloton, to poniżej 300zł worden tactical, crkt m1, S&W framelock, to odrobinke powyżej... herbertz po miesiącu wyląduje w szufladzie, a któryś z wymienionych może sie do czegoś przydać nawet...(napewno sie przyda)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
ah no i jak mogłem zapomnieć o CUDA EDC... to też troszke ponad 300 zł
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
tez jestem zatym - lepiej poczekac tak do 300-350zł i kupic cos lepszego :wink: Cuda EDC , Spyderco jak Delica Native czy Endura ... lub cos od CRKT (wybor nadzwyczaj spory) :)

o herbertzie nie ma co nawet gadac :lol:
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
panowie przesadzacie troszkie

Herbertz ogolnie to ciulata firma ale da sie trafic na dobry model (chocby ten [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) - moze nie w cenie do 100PLN ale troche ponad - i niekoniecznie musi to byc sprzet ktory po miesiacu wyladuje w szufladzie.
A mysle ze jak na pierwszy noz Herbertz (jesli trafisz na taki ze stali conajmniej 420) bedzie nawet dobrym wyborem - wtedy pewnei zalapiesz bakcyla i zaczniesz kupowac nastepne lepsze oczwiscie

Pozdrawiam

KKamiLL
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
Gacman_c napisal

herbertza to se mozesz kupic jak ci potrzebny tepy noz


moze fabrycznie nie jest zbyt ostry chociaz moj golil wlosy na przedramieniu. A jak sie stepi to mozna podostrzyc. I tylko kwestia stali jak dlugo znowu pozostanie ostry.

Nie zebym bronil herbertza, ale mysle ze podobnie jak u Mueli sa noze wykonane ze stali - jak mi to koles w sklepie powiedzial - "hiszpanskiej" i sa z lepszych czyli np. 440. Tak samo w przypadku herbertza - sa ze stali (nie bardzo wiadomo jakiej) i sa ze stali np. 420.

Co prawda nie jest to dobra stal i szybko sie tepi, ale mozna ja latwo podostrzyc, wiec jeszcze raz mowie ze na pierwszy noz przy ograniczonym budzecie powinien wystarczyc.

KKamiLL
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
KKamiLL: wiem bo sam dostrzylem motylka herbertza z 420 do poziomu golenia (nawet szybko to zrobilem) chwala im za to ze ta 420 to naprawde 420 ;) ale to tyle pozatym nie lubie stali , ktora sie gnie i szybko tepi ;)


pozdrawiam
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
no i mrhole: jesli odrazu chcesz wystartowac z czyms solidnym zastanow sie nad Delica,Endura,Cuda EDC(naprawde swietny maly zawodnik ;) )
jesli nie czujesz sie na silach zeby kupowac noz za tyle/nie miales do czynienia z takimi nozami to tak jak KKamiLL napisal herbertz na bank pomoze ci zalapac bakcyla ...najwazniejsze zeby tobie sie podobal no i spisal sie w tym w czym ci jest potrzebny

pozdrawiam
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
Nie przesadzajcie z tymi cenami...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - ok 140zł
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
sklepy: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
Gacman_c napisal

nie lubie stali , ktora sie gnie i szybko tepi


ja tez nie lubie i chociaz moj sie jeszcze nie zgial to i tak kupuje nowego folderka (prawdopodobnie CUDA EDC) bo tez mnie wkurza to ze sie szybko tepi.

Ale zeby znowu tak herbertza nie ganic to powiem ze trafilem na dobry model i jestem z niego (pomimo wad jakie ma) zadowolony i nadal polecam kazdemu na pierwszy sprzet taki noz. Bo nie sadze ze ktos, kto bedize mial jeden noz, bedzie go tak katowal zeby od razu go pogiac itd.

KKamiLL
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
no wlasnie

na pierwszy noz herbert'z moze byc.. bo jakbym wydal 300 zl i wlozyl noz do szuflady to troszke bym sie wkurzyl...

folder to odlegla przyszlosc

dzieki za odpowiedzi

wiadomo, ze apetyt rosnie w miare jedzenia... (glodny suchym chlebem sie najada - do kawioru startuje jak sie juz naje... -sam to teraz wymyslilem)

pozdro
  • 0

budo_john_y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
Herbertz to najgorsza rzecz jaka moze Cie spotkac, mialem kiedys ten "wspaniały" nóz :blus:
Po tygodni odpadły "wspaniałe" gumowe okładziny, a po miesiacu ułamało sie ostrze, a ostryc musilem go co kilka dni (sporo cial wtedy kartonow, workow i kabli)
Jak dlamnie herbertz jest do....... :dupa: :dupa: :dupa:
Po nim nie było długo nic az pojawił sie Gerber EZ-Out ATS-34 noz ktory mam do dzisiaj i ktory robił w ówczsnym czasie to samo co :blus: herbertz, ale nie tepił sie, i nie złamał sie do dzis chociaz zaliczył sporo upaków na beton ( w taki sposó ulamalo sie ostrze w :blus: herbertie)
Nie wiem jaka byla by na dzis cena EZOuta ale moim zdaniem na :blus: herbertza szkoda Twoich pieniedzy
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
john_y,
jaki to byl herbertz??
z jakiej stali ostrze??
i z czego dokladniej okladziny rekojesci?? (tzn co oprocz gumy?)


Jak juz mowilem herbertz to firma do d... ale niektore egzemplarze nozy maja nawet OK. NIE WSZYSTKIE!!! Wiec podejrzewam ze trafiles najakis kijowy model. Ja ze swojego jestem zadwolony a nie powiem zebym go oszczedzal. I poraz kolejny powatrzam - nie bronie herbertza - mowie o modelu ktroy sam posiadam

KKamiLL
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
Gacman nasapal:

Cuda EDC(naprawde swietny maly zawodnik :wink: )


Dokladnie :)
Ale szczerze dolaczam sie tez do spydercow-delica,endura,native z cuda edc tworza najlepsze co sobie mozesz kupic za ok 300zl

A kupujac Herbertza za 100-to bedziesz 100pln w plecy :)
  • 0

budo_john_y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
KKamiLL nie pamietam jaki to był model herbertza, nie wiem z jakiej stali.
Ja nie chce znowu opluwac :blus: biebnego herbertza, ale ciezko mi obecnie zmienic zdanie bedac w posiadaniu paru Microtechow :oops: i majac w reku kilka innych duzo lepszych nozy (dzieki łodzkim spotkaniom nozowników :wink: ). Dla mnie kupno herbertza to niestety wyzucanie kasy w błoto
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
john_y OK. Jesli CIe stac na Microtecha to przeciez to jest proste i oczywiste ze nie kupisz herbertza. Ale sam mowisz ze kiedys miales go. Miales albo dlatego ze Cie nie bylo stac na Mtecha, albo to byl Twoj pierwszy noz.

A tu gosc wyraznie pisze ze nie chce wydawac wiecej niz 100 czy 200PLN.

Ja jak bede mial kilka microtechow to tez nie bede zwracal uwagi na herbertza. to jest normalne.

Ale tu chodzi o PIERWSZY I NIEDROGI noz

KKamiLL
  • 0

budo_john_y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
Tak mialem herbertza bo nie chiało mi sie czekac dwa miesiace na sprowadzenie Gerbera EZOuta ze Stanow i mocno sie pospieszłem, chce tylko przestrzec przed kupowaniem czegos co sie rozleci. Niech ten pierwsz noz bedzie czyms porzandym, a nie kolega zniecheci sie bo po upadku na podłoge złamie mu sie ostrze
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic folder, ale...
Podzielam Twoja opinie john_y, ale ja akurat trafilem na herbertza z ktorego jestem zadowolony - tzn. jestem zadowolony z solidnosci wykonania bo stal 420 faktycznie szybko sie tepi.
I tez zamierzam kupic nowy noz (cuda EDC), ale nie dlatego ze ten mi sie rozlecial tylko dlatego ze wkurza mnie ze sie tepi oraz dlatego ze po prostu chce go miec.

Wiec po raz kolejny obstaje przy swoim - jesli nie masz kasy to na pierwszy noz DOBRY EGZLEMPLARZ HERBERTZA to niezly zakup. Ale jak Cie stac na cos powyzej 200 PLN to oczywiscie kup cos markowego - sam bym tak zrobil, jednak przy pierwszym nozu nie bylem w stanie wydac wiecej

Chyba to jest juz zrozumiale

KKamiLL
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024