Skocz do zawartości


Zdjęcie

Które kimono?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?

I nie mam nic przerośnięte. Za wąskie nogawki w tym Pakistanie szyją i już.

Ja tez mam kimonko z Pakistanu (o dumnej nazwie "Bushindo") i nic nie piluje (chociaz dlugo sie doprowadzalo do porzadku), spodenki dobre, ogolnie jak na swoja cene (niska) to jestem zadowolony. Minusem jest kiepski kroj (troche utrudnia wszelkie zamaszyste ruchy rekami do gory, co objawia glownie sie przy rozgrzewce oraz jak ukuje do ikkyo albo shihonage), no ale nie mozna miec samych plusow... 8)
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?

Polecam Matsuru cena 200pln(kimono+pas).....dla mnie rewelacja:mocne,solidne....bez zarzutów....no i cena niewygórowana

pozdro.


Ja mam inne doświadczenia. Plecionka mojego Matsuru po paru praniach skurczyła się o połowę. Spodnie rozeszły się na dupie po drugim treningu. I te denerwuące paski na ramionach... :evil:
  • 0

budo_dafok
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skądinąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?

Polecam Matsuru cena 200pln(kimono+pas).....dla mnie rewelacja:mocne,solidne....bez zarzutów....no i cena niewygórowana

pozdro.


Ja mam inne doświadczenia. Plecionka mojego Matsuru po paru praniach skurczyła się o połowę. Spodnie rozeszły się na dupie po drugim treningu. I te denerwuące paski na ramionach... :evil:


że się skurczyła to normalne....ale o połowe 8O ........spodnie-może miałeś lipny egzemplarz....ja przez 3 miesiące miałem jedno kimono do aikido i bjj i nic sie nie rozchodziło.......a paski na ramionach zawsze możesz odpruć :wink:

pozdro.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
Paski i tak każdy odpruwa, hehe. Ale gdy to robicie, uważajcie, żeby nie naruszyć szwów na kołnierzu, bo później obok tego miejsca pruje się plecionka.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
Najlepiej kupowac to co polskie.

gogatsu
  • 0

budo_emaaric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
Witam

Kimono to sprawa indywidualna.. jeden woli x drugi y... ja osobiście jestem zadowolony z plecionki Norris'a. Jest miękkie i lekkie , a do tego spokojnie piore je w 60 C. Jak dotąd
po 4 miesiącach prania jak nowe. Skurczyło sie jak wiadomo tylko po 1 praniu. Prałem je nawet raz w 90 C..

Polecam ale nie namawiam :)

Pozdrowienia dla Mr Smaila :)

pozdrawiam.
  • 0

budo_josei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
Plecionki do Aikido firmy Hokkaido strasznie się zepsuły wie nie polecam. Poza tym warto zapytać jak się kupuje innych markowych firm bo maja modele o różnej grubości i do różnego rodzaju uprawianego sportu. Nie warto kupować gi za byle jakie pieniądze bo najczęściej się rozpada po kilku praniach albo robi się z tego szmata. Ktoś wspomniał o szmateksach. Pomysł niezły zwłaszcza że można trafić czasem na niezłe kimono i do tego od razu widzisz jak wygląda po kilku praniach :)
  • 0

budo_omasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?

Plecionki do Aikido firmy Hokkaido strasznie się zepsuły wie nie polecam. Poza tym warto zapytać jak się kupuje innych markowych firm bo maja modele o różnej grubości i do różnego rodzaju uprawianego sportu. Nie warto kupować gi za byle jakie pieniądze bo najczęściej się rozpada po kilku praniach albo robi się z tego szmata. Ktoś wspomniał o szmateksach. Pomysł niezły zwłaszcza że można trafić czasem na niezłe kimono i do tego od razu widzisz jak wygląda po kilku praniach :)


to prawda. polecam! sam uzywam, nie wiem jakiej firmy (bo albo odprulem metki, albo nie bylo od poczatku wiadomo co to), ale mimo ze kupione w szmateksie to sluzy mi juz drugi rok i nie chce sie przerwac/rozpruc/whatever. w sumie mam 2 pary, obie kupione w szmateksie i na zadna narzekac nie moge. biorac pod uwage ze zaplacilem w sumie za 2 komplety bluza+spodnie+pas niecale 80 pln to polecam kazdemu... a pralem juz ladnych kilka razy i jakos nie chce sie rozpasc.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
A ja kupiłem danikena ponad rok temu. Piorę co tydzień, raz na miesiąc gotuję. Uzywam tylko do aikido /6-7 treningów na tydzień/. Nie zesztywniało, nie przetarło sie, skurczyło sie tylko troche na początku. I było tańsze od serwacha czy matsuru, bo 210 za rozmiar 190 w dość dobrej gramaturze.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
No i ja mam Danikena. Wziąłem na 190cm tak jak mój kolega, mniej więcej tego samego wzrostu i podobnej budowy. Jego się skurczyło do tego stopnia, że rękawy sięgają niemalże do połowy przedramienia, a moje wygląda jak kaftan bezpieczeństwa…
Wcześniej z Norrisa na 180cm zrobiło mi się po praniu ubranko na jakieś 150cm ;-) a jeszcze wcześniej od judogi Serwacha oderwali mi na treningu rękawy (oba !) :D
Pech jakiś czy co…?
  • 0

budo_fosken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
a co sadzicie otym? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?

a co sadzicie otym? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

8O HEHE :)
Mr Smail robi biznes na allegro. Kochają go ;)

To jest wspaniały Allegrowicz!!!! Polecam szczerze, uczciwie, doskonały kontakt!!! POLECAM >

Te sprawianie przyjemności na święta 8)
  • 0

budo_emaaric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
Nie wiem co Ty z tym Norrisem robiles ale ja kupilem na 190 cm. Upralem i po pierwszym praniu zeszlo do 180 cm i jest cacy. teraz juz po kilku miesiacach jest caly czas takie samo.... a piore raz czasami 2 x w tyg.. w temp 60 st i raz w mies 90 stC

pozdr..
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
hehe
no biznes robie :)
moze nie taki wielki ale trza do pensyjki i nstruktorskiej dorobic,...
z tego tez powodu nie bede sie tu rozpisywal jakie te kimonka sa dobre:)
same sie bronia:)

a prezent na swieta to byl od mikolaja :)
  • 0

budo_fosken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
ah juz sie pogubilem ^^ to ty Mr Smail sprzedajesz te kimona?;x 8O
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
no sprzedaje :)
  • 0

budo_yuna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
Typowo babskie pytanie :) :
Na moim kimonie jest żeby prac do 40 st - czy cos mu sie stanie jesli bede prac w 60 lub 90 (jak pisaliscie)? I czy pranie w 40 wystarczy?
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Które kimono?
ee tam babskie, prać musi każdy :lol:
ja kupuje numer większe i piore na 90 albo 60 stopni (raz tak, raz tak) mimo, ze normalnie powinno byc tylko do 40 (tak pisze na metce), po pierwszym praniu sie kurczy i dopasowuje :wink: a pozniej juz nie... ale minus jest ten, ze kupujesz troche na wyrost, i nigdy nie wiesz jak sie w praniu dotrze (musialem np. troche rekawy skrocic). dlatego nastepne zamierzam kupic w moim rozmiarze i prać zgodnie z instrukcja, wiec odpowiedziami tez jestem zainteresowany, mimo ze u mnie to jeszcze wody uplynie zanim sobie nowe sprawie, bo aktualnie mam kilka...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024