Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzamin teoretyczny ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_adaś
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Egzamin teoretyczny ?
Moje zainteresowania terminologią aikido doprowadziło mnie do pewnego zaskakującego spostrzeżenia : niestety niektórzy praktykujący
aikido nie wiedzą co ćwiczą!
Spotkalam wiele osób, które miały problem z wyjaśnieniem
prostych pojęć!
Czy w waszym klubie przeprowadzany jest przed egzaminem praktycznym egzamin teoretyczny?
Znajomością jakich pojęć,waszym zdaniem,wykazać powinien się aikidoka,który przystępuje do egzaminu na 6,5 kyu?

Ps. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy uczestniczyli w stażu z Jeanem Marie w Poznaniu, a szczególnie dla "połamańców", czyli tych, którzy doznali kontuzji a było ich kilku.......
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
Heh uważam że byłaby to dobra i potrzebna sprawa żeby wiedział jak nazywa sie technika/ćwiczenie które trzeba wykonać. U nas takiego teoretycznego egzaminu sie nie przeprowadza, ale przed wakacjami jak było już czasu nieiwele to na treningu senseii zrobił cos takiego że "rzucał" nazwę techniki i trzeba było wykonać, no i połowa a może nawet więcej początkujących którzy nie mieli szczęścia ćwiczenia akurat z kims kto jest zaawansowany, stała i patrzyła się jak bardziej uświadomiona mniejsza grupa, wykonuje technike.
A na egzaminie to wyglądało trochę lepiej.
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
mysle ze szczypta teorii jest bardzo wazna najwazniejsza jednak jest praktyka. Co pomoga rozwazania akademickie lub teoretyczne dyskusje gsy brak praktyki. Znajomosc podstawowych pojec troche historii to w zupelnosci wystarczy. Innego typu dywagacje zostawmy teoretykom. Wazne aby cwiczyc i robic to dobrze teoria to jedynie dodatek.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
Ada a o jakie pojecia ci chodzi? o nazwy technik czy cwiczen? o historie aikido? Nie wiem co dla ciebie jest ta wiedza teoretyczna, przez co trudno mi umiejscowic to o co pytasz. U mnie w dojo sprawa jest prosta 99%osob, ktore zdaja egzaminy sensei dokladnie zna i wie co wiedza czy umieja. Ten 1% to przypadki jak nagle ktos "obcy" wpada...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
taaaaaaaa......np: we Francji sa federacje, gdzie zdajacy musi pisac prace megisterska przed kazdym egzaminem, na takie tematy: "Co oznacza dla ciebie aikido"

No szok... 8O
Ale znajomosc podstawowych pojec - jestem ZA.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
ale ktore pojecia to sa te podstawowe?!?! moze by tak jakas liste ?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?

taaaaaaaa......np: we Francji sa federacje, gdzie zdajacy musi pisac prace magsterska przed kazdym egzaminem, na takie tematy: "Co oznacza dla ciebie aikido".

W Aikikai Hombu Dojo też tak jest przy przyznawaniu niektórych stopni.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
Ach to dlatego tam w 2 lata mozna dostac shodan. 8O Teraz wszystko jasne :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
i co jeszcze? a tak jakies szukanie wiedzy w wlasnym zakresie? instktor ma wszystko podac na tacy ?
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?

i co jeszcze? a tak jakies szukanie wiedzy w wlasnym zakresie? instktor ma wszystko podac na tacy ?

na tacy podane pojecia w sumie tak.. tak samo jak nazwy technik przy wymaganiach egzaminacyjnych... ja poprostu zuplenie nie potrafie umiejscowic tych "pojec" przydaly by sie chociaz 2-3 przyklady :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
Np pojecie; "masakatsu agatsu" - co to znaczy?
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
No, można było sie spodziewać, że Szczepan zacznie robic egzamin..... :wink:

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy uczestniczyli w stażu z Jeanem Marie w Poznaniu, a szczególnie dla "połamańców", czyli tych, którzy doznali kontuzji a było ich kilku.......


Ada,
Może napiszesz coś więcej o tych przypadkach, bo owszem stykałem się z przypadkami, ze były wypadki, ale pojedyńcze i spowodowane brakiem mmiejsca na macie......
Ale kilku.......? 8O :(

Pancer
  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
u nas z tego co wiem , jest teoretyczny egzamin. poza tym u nas duze znaczenie przywiazuje sie do tego ,zeby kazdy ruch byl dokladnie nazwany- czasem moze nawet do przesady, ale jak pada komenda to wszyscy wiedza o co chodzi.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
Podstawoa zasada nauczanie jest taka ,ze neimozna wymagac od uczniow tego czego im sie nei powiedzialo.. lub nie podalo źrodla.
Nikt w szkole prz zdrowych zmyslach nie bedzie odpytywal z materialu ktorego nie bylo. Dojo to normalna szkola.. jak instruktor bedzie wymagal jakis fantazji to straci komunikacje ze swoimi studentami..
Proste i jasne.. jak sie odczuwa glod wiedzy to moze sie zwrocic do wlasnego senseja a nie pisac na grupy dysusyjne? I droga krotsza , i latwiejsza..
  • 0

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
W "moim" 8) dojo kazdej prezentacji techniki podczas treningu towarzyszy jej japonska nazwa - poczatkowo nikt tego nie pamieta i nie rozumie, ale po kilku treningach po prostu podswiadomie sie to zapamietuje.

Ostatnio przygladalem sie egzaminom - Sensei rzucal nazwe techniki a zdajacy musial ja wykonac. Czyli dwa w jednym - sprawdzenie znajomosci nazw technik podczas egzaminu praktycznego.

pozdro
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?

Podstawoa zasada nauczanie jest taka ,ze neimozna wymagac od uczniow tego czego im sie nei powiedzialo.. lub nie podalo źrodla.

Do szkół chadzałem i nadal chadzam, ale takiej zasady jako żywo nie doświadczyłem. Jeśli nauczyciel coś podał, to już nie ma potrzeby tego sprawdzać, uczniowie to znają. Egzaminatora zwykle interesuje, czego uczeń nauczył się ponad standard.
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?

Moje zainteresowania terminologią aikido doprowadziło mnie do pewnego zaskakującego spostrzeżenia : niestety niektórzy praktykujący
aikido nie wiedzą co ćwiczą!
Spotkalam wiele osób, które miały problem z wyjaśnieniem
prostych pojęć!
Czy w waszym klubie przeprowadzany jest przed egzaminem praktycznym egzamin teoretyczny?
Znajomością jakich pojęć,waszym zdaniem,wykazać powinien się aikidoka,który przystępuje do egzaminu na 6,5 kyu?

Ps. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy uczestniczyli w stażu z Jeanem Marie w Poznaniu, a szczególnie dla "połamańców", czyli tych, którzy doznali kontuzji a było ich kilku.......

Na moim dzisiejszym egzaminie była teoria :wink:
Sensei Hoffmann pytał się czy znamy ludzi z najwyższych szczebli PFA :P
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?

Sensei Hoffmann pytał się czy znamy ludzi z najwyższych szczebli PFA :P

I co , znalas? :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?
szczebli :-))
znam Józefa Szczebla i Ade Drabine.. moze byc?
cos za bardzo paranoja wieje..
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin teoretyczny ?

Sensei Hoffmann pytał się czy znamy ludzi z najwyższych szczebli PFA :P

I co , znalas? :)


Drogi Szczepanie wątpisz w moje umiejętności i wiedzę :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024