Skocz do zawartości


Zdjęcie

Leczenie wiązadeł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Leczenie wiązadeł
Mam pytanie , słyszałem że glutamina i kreatyna znacząco wspomaga leczenie naderwanych wiązadeł.Jeśli ktoś wie coś (konkretnego)na ten temat ,to z góry dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Leczenie wiązadeł
Mam jeszcze dwa pytania apropo naderwanych wiązadeł (kolana-boczne)
-czy to się da całkowicie wyleczyć(myślę o intensywnym treningu mma),czy noga będzie tak sprawna jak przed kontuzją?
-co powinienem zrobić po zdjęciu gipsu(usg itp)?
I jakiekolwiek porady
Z góry dziękuję
  • 0

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Leczenie wiązadeł
Nos opaske na kolano.
Z naderwanymi mozna normalnie trenowac ale musisz je najpierw do konca wyleczyc i popracowac nad miesniami nog.Miesnie beda pelnic po czesci funkcje stabilizacyjne.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Leczenie wiązadeł
czy da sie to tak do konca wyleczyc to watpie z wlasnego doswiadczenia wiem, ze raczej o to trudno. opaska stabilizacyjan jak najbardziej sie przyda. kreatyna moze pomoc w koncu buduje miesnie to znaczy pomoga odbudowac uszkodzone czesci wzmacniajac je, niestety tylko teoryzujebo sam nie bralem.
pozdrawiam i zycze zdrowia
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Leczenie wiązadeł

kreatyna moze pomoc w koncu buduje miesnie to znaczy pomoga odbudowac uszkodzone czesci wzmacniajac je, niestety tylko teoryzujebo sam nie bralem.
pozdrawiam i zycze zdrowia

kreatyna to produkt energetyczny, nie buduje miesni, a jesli stosujac ja nie dostarczasz rownoczesnie odpowiedniej ilosci bialka to efekt jest wrecz odwrotny- spadek masy, najpier kosztem tluszczow potem bialek.
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Leczenie wiązadeł
Ja mam naderwane więzadła krzyżowe (a właściwie ich nie mam :) )i lekarz kazał mi używać Arthryl. Podobno pomaga
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Leczenie wiązadeł

Ja mam naderwane więzadła krzyżowe (a właściwie ich nie mam :) )i lekarz kazał mi używać Arthryl. Podobno pomaga

Z cała pewnością Arthryl nie pomoże w najmniejszym stopniu na naderwane więzadła. Mógł ci przepisać w związku z pourazowym uszkodzeniem powierzchni stawowych. Ani glutamina ani kreatyna nie mają nic wspólnego z więzadłami. Naderwane więzadła oczywiście da się wyleczyć. Będzie to trwało dość długo, w tym czasie niezbędna będzie rehabilitacja i rezygnacja z nadmiernych obciążeń. Zerwane więzadła można ewentualnie operacyjnie wszczepić, ale raz zerwane samo nie odrośnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024