Skocz do zawartości


Zdjęcie

308 rocznica smierci Zumbi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
Wosiu, ale ty to lobuz jestes wszystkich zaczepiasz :)
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi

Geneza "niewolnicza" capoeiry nie wytrzymuje krytyki i tyle


A myslisz,ze kogos obchodzi ta krytyka.Teoria,ktora wysnuwasz nie ma zadnego pokrycia,bo jakies podobienstwa miedzy "jeu marseillais" a Capoeira moga nawet byc,ale to tak jak twierdzenie,ze pilka nozna pochodzi z Chin,bo pare tysiecy lat temu Chinczycy grali w jakas podobna do pilki gre.Wszyscy wiedza,ze pierwotna forma dzisiejszej pilki powstala w Anglii i wierz mi,ze to przypadek,ze Chinczycy grali w cos podobnego,bo na wizualnym sie konczylo.Tak sami jest ze zwiazkiem miedzy Capo a "jeu marseillais".
Twoja hipoteza nie ma pokrycia i budujesz ja tylko na jakis przypuszczeniach...

Zreszt juz pisalem,ze nie mam ochoty o tym gadac,bo nie masz pojecia,co to jest Capoeira.Chodzilo o Zumbiego,o przypomnienie o nim,a Tu znowu wiara,ktora sie nie zna na Capo,z innych podforow,probuje cos udowodnic.Combat,jestes aki wielki,tyle trenujesz,ale dziwne,ze taka wuchte czasuspedzasz przy kompie,w necie.Masz kompa w dojo?

Tez zylem bajkami kiedy trenowalem capoeire


Nie,wlasnie dales sie przekonac w te bajki,ktore opowiadaja inni o Capoeira :!: :!: :wink:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
Piaba jedno jest pewne jeden z nas dalej w bajki wierzy. :)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
Chlopaki spokojnie...o taka błachostkę sie klucicie...dajcie juz spokoj :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
I to nie jestem ja :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
topic o Zumbim, czy o czym, do cholery???????????
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
Sorry,ze dalem sie skusic do dalszej dyskusji nie na temat. :oops: :wink:
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
uważam że bezbronni capo-uprawiacze mogliby wygrac kazda wojne duchowo.i o to chyba chodzi piabie.
i chciałbym jeszcze niedowiarkom róznym jak combat czy wosiu przypomnieć , że hobbit frodo pokonał cała armie zakutych w zbroje mieczników i potworów więc jednak cos w tym musi byc.a kto nie wierzy niech obejrzy III cześć władcy pierscieni.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi

esli nie wierzysz w skutecznosc Capo to zmierz sie z jakimkolwiek Profesorem(ewentualnie Instructorem) albo Mestre,ktorych przeciez nazywasz dowartosciowujacych sie czarnych ludzi


wosiu: właśnie, cwaniaku! zmierz sie, możes sobie mieć nawet nóż i maczete! zesrasz sie a nie zrobisz mu krzywdy



Combat,jestes aki wielki,tyle trenujesz,ale dziwne,ze taka wuchte czasuspedzasz przy kompie,w necie.Masz kompa w dojo?

przecież combat w kółko powtarza że w dojo ćwiczą ludzie ograniczeni ;) ćwiczy sie na siłowni i na salce treningowej z instruktorami róznych styli itd... a nie dojo... to nie karate... :D
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
idzie riposta dla :wink: combat-podobnych

Wydaje mi sie, ze zadna z tutaj popularnych SW teoretycznie nie jest skuteczna, a ludzie je uprawiajacy to czesto slabiaki. Jak ktos sie urodzil do walki to nie potrzebuje zadnych treningow zeby komus dokopac. Jezeli ludzie chcecie leczyc swoje kompleksy jakims karate czy innym rzut na mate to precz z naszego forum o :P Capoeira jest zbyt piekna, zeby szpecic ja zabawnymi dyskusjami nt. smiesznie powaznego problemu SKUTECZNOSCI W REALNEJ WALCE NA ULICY. Racjonalnie myslac i stawiajac sobie za cel skutecznosc niewarto NIC cwiczyc, bo w naszym kraju kazdemu moze sie przytrafic sytuacja co by sobie nawet Rambo-Terminator nie poradzil :X

Tak wiec dosyc tego :balisong:

moderatorze tego dzialu: tak oto wyrazam swoje disappointment ta sytuacja :splat:
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
Piaba ja widze to tak, albo jestes pijany jakims bimbrem halucynogennym,byc moze Absintem :wink:
Albo to jest prowokacja.....bo to co tu przeczytalem to to to....tyle :rofl: :rofl: :rofl:

Pewnie pod Stalingrad Stalin sprowadzil jednostki capoeira do rozprawienia sie z nazistowskim wrogiem :) :) :)
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi

Piaba ja widze to tak, albo jestes pijany jakims bimbrem halucynogennym,byc moze Absintem



Tak,Samarka :) :) :)

Pewnie pod Stalingrad Stalin sprowadzil jednostki capoeira do rozprawienia sie z nazistowskim wrogiem


Po co wszyscy piszecie dalej,probujac mi cos udowodnic.Dyskusja miala byc skonczona,a tu jacys kolejni znawcy-teoretycy sie przyczepiaja.
Nie bede Wam juz odpowiadal,bo nikt z Was nie wie,co to prawdziwa Capoeira!Mowcie ,co chcecie! :twisted:

Zgadzam sie z Goliatusem i przy okazji zaznaczam,ze nie ma juz o czym dyskutowac,a jak zauwazyl trafnie moderator tego forum,temat byl o Zumbim.Wosiu sie przyczepil,a ja sie dalem sprowokowac i dlatego zakonczmy juz te bezsensowna dyskusje! :wink:
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi

Pewnie pod Stalingrad Stalin sprowadzil jednostki capoeira do rozprawienia sie z nazistowskim wrogiem :) :) :)

Nie-e. Stalin wypuscil najlepszych chwytaczy co by zapinali niemieckie czolgi
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi

Combat,jestes aki wielki,tyle trenujesz,ale dziwne,ze taka wuchte czasuspedzasz przy kompie,w necie.Masz kompa w dojo?


Chłopcze - przy robieniu serii na sztandze nie staraj się odpisywać - nie będzie tyle błędów.... :lol: :wink:

Trenuję 4-5 razy w tygodniu, a sobota i niedziela - to różnie bywa - więcej wolnego czasu.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
Mielismy juz skonczyc dyskusje :wink: :evil:

Wosiu! Polecam Ci film "Ronin".Obejrzyj go dokladnie i zrozumiesz,ze bron nie daje Ci tak wielkiej przewagi,jak twierdzisz.Naprawde polecam Ci ten film! :wink:
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
a ja polecam "władce pierścieni" oraz 11 odcinek "07, zgłos sie!" oraz polecam także niektórym "bajeczki jedyneczki" i "opowiesci z mchu i paproci"
godnym polecenia jest także film "resident evil" oraz wszelkie gry komputrowe w stylu "diablo" itp.

po obejrzeniu tego na pewno nabierzemy pewności że sami mozemy rozp....cały swiat. ;)
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
Piaba a ja radze obejrzec kilka westernow :) sytuacja murzynskich niewolnikow dosyc podobna do sytuacji indian i jedni i drudzy musieli walczyc o swoje :)
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
Tak,ale Indianie mieszkali juz w Ameryce,kiedy bialy czlowiek przyjechal na ten kontynent i ich sytuacja byl troche inna.Byly rozne plemiona,nie bylo do konca jednosci,poza tym niektore plemiona walczyly dlugi czas po stronie kolonizatorow. :wink: Byli przesladowani,ale nie byli w szerszej skali niewolnikami.I mieli podstawy do bronienia sie,bo zyli na tych terenach juz dlugo,mieli bron i posiadali wiedze,jak prowadzic obrone zbrojna.A niewolnicy stworzyli do obrony wlasnej Capoeire,ale ukrywali ten fakt przed kolonizatorami.Indianie byli zawsze wojownikami,a niewolnicy stali sie nimi w potrzebie wolnosci.Stworzyli Capoeire,i wtedy stali sie wojownikami. :wink:

Poza tym sytuacja afrykanskich niewolnikow w Brazylii byla zdecydowanie inna.Przywiezieni z Angoli i Zambii,nie znali oni terenu,na ktory "sprowadzil" ich kolonizator.Poza tym nie mieli niczego oprocz kultury i tradycji,ktora "podtrzymywala ich na duchu" przez poczucie przynaleznosci.Musieli sie zaaklimatyzowac.Ale tworzyli jednosc.Po jakims czasie zaczeli uciekac z Senzalas do Quilombo.

Nie do konca widze analogie do Indian,ale to szczegol :twisted: :twisted:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi
Zeby zobaczyc analogie trzeba chciec ja zobaczyc a jak sie nie chce to nawet jakbys na nia wpadl to bys jej nie zauwazyl :) . No, ale mniejsza o to
ZUMBI Rest In Peace
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: 308 rocznica smierci Zumbi

ZUMBI Rest In Peace


No i o to chodzilo.W koncu na to wpadles!Przylaczam sie...

ZUMBI, Rest In Peace
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024