Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurs Instruktorski w Bjj Polska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
Zmierzałem do tego, że ten sąsiad właściwie nie jest w stanie Ci pomóc, a wręcz przeciwnie - może zrobić Ci krzywdę.
  • 0

budo_might
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
sluchajcie, gdybym wiedzial ze to wsyzstko sie az tak rozkreci to nie probowal bym pomoc koledze, doradzajac mu kursem, a poprostu bym to olal, bo widac niezla hala sie z tego zrobila :cry: dzisiaj pewna osoba mi co nieco rozjasnila, ale i bez tego uwazal bym ze ten kurs to dobra rzecz... zastanowcie sie wpierw co to ma na celu, nauczyc kogos jak sie dobrze bic itd, czy jak NAUCZAC inne osoby... z reszta nie bede jush o tym pisal bo jest to gra nie warta swieczki, jezeli macie jakies pytania, to zaczerpnijcie zrodla, pzdr
  • 0

budo_hunterkk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
Wg. mnie cala sprawa ociera sie mocno o tzw. "komerche" i chyba nie polega na propagowaniu BJJ - a na czym to sami juz ocenicie.
Jesli sie myle to prosze mnie poprawic :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska

.. zastanowcie sie wpierw co to ma na celu, nauczyc kogos jak sie dobrze bic itd, czy jak NAUCZAC inne osoby...


Powiem tak kurs ten jest za krotki aby nauczyc dobrze sie bic - zreszta nie to maja na celu kursy instruktorskie

Po drugi jesli ma nauczyc jak nauczac innych - to tez to cos jest nie tak bo prowadza go osoby ktore co najwyzej maja instruktora rekreacji i to w aikido. Jesl iosoby prowadzace same niewiele wiedza o metodyce, treningu sportowy, rekreacyjnym wydolnosci organizmu, biomechanice, fizjologii to jak maja nauczac przyszlych instruktorow ?

Trzecia sprawa taki kurs oprocz wyciagniecia kasy to moze nauczyc tylko w ktorym rogu sali nalezy sikac i pod jakim katem 8) - zainteresowani wiedza o co chodzi ;)
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
Martius czyli uwazasz ze nie nauczysz sie kompletnie nic na takim kursie tak ???
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska

Martius czyli uwazasz ze nie nauczysz sie kompletnie nic na takim kursie tak ???


Nie tego nie napisalem - ale nie nauczysz sie aby byc instruktorem a taka nazwe ma ten kurs.

To jest zwykle szkolenie ksztalcace powiedzmy przyszlych przedstawicieli stylu na danym rejonie. Takie szkolenia sporo daja osobom ktore nie moga sobie pozwolic na ciagle cwiczenie w centrali ale nazywjmy to po imieniu a nie kursami instruktorskimi ;)

Sam takie robie dla osob z roznych rejonow polski ktorzy potewm przekazuja dalej w swoich klubach ale to tylko szkolenia techniczno-metodyczne.
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
Sluchaj Vovchanchyn Martiusa, to skonczysz, jak on - bedziesz nauczal parteru w oparciu o kasety video.
M&M's
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska

Sluchaj Vovchanchyn Martiusa, to skonczysz, jak on - bedziesz nauczal parteru w oparciu o kasety video.
M&M's


Widzisz ja akurat malo mam czasu na przegladanie kaset z parterem;) z Orlowska tez ;)

I w przeciwienstwie do niektorych nie handluje kopiami.

Jak bys przeczytal uwaznie to bys zauwazyl ze nawet nie napisalem ze nie warto na taki kurs isc. Napisalem natomiast:

Takie szkolenia sporo daja osobom ktore nie moga sobie pozwolic na ciagle cwiczenie w centrali ale nazywjmy to po imieniu a nie kursami instruktorskimi


nie jest problem jak widzisz w nauczaniu ale w nazewnictwie.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
Komus pomylilo sie kilka pojec... Wiec dla wyjasnienia... Ktos kogo nazywamy potocznie instruktorem, czy trenerem, wcale nim byc nie musi! W swietle obowiazujacych polskich przepisow, zeby uzyskac tytul instruktora, ktory w istocie jest pierwszym w szczeblu formalnej kariery trenerskiej, musi skonczyc kurs (70 godzin dydaktycznych z zakresu Teorii Sportu, Fizjologii Sportu, pedagogiki, psychologi) i zdac egzamin -"na" instruktora sportu ogolnego, ktory jest organizowany przez Centralny Osrodek Sportu. A nastepnie zdobyc specjalizacje np. w boksie, albo judo, etc. Specjalizacji mozna miec zreszta kilka.
To jest naprawde powazny dokument panstwowy - czerwona ksiazeczka z orzelkiem, a w srodku zdjecie, numery, sygnatury, niczym na dyplomie ukonczenia uczelni, lub dowodzie osobistym.
Kurs ukonczenia instruktora rekreacji ruchowej, to zupelnie inna bajka - nie jest dokumentem uprawniajacym do zdobycia specjalizacji w boksie, kickboksie, ani zadnej inne zajmujacje sie sportem profesjonalnym!
K_P
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska

Kurs ukonczenia instruktora rekreacji ruchowej, to zupelnie inna bajka - nie jest dokumentem uprawniajacym do zdobycia specjalizacji w boksie, kickboksie, ani zadnej inne zajmujacje sie sportem profesjonalnym!
K_P


Zgadza sie ale program choc mniejszy to pdobny oprocz tego tez sie dostaje ksiazeczke z orzelkiem i stemplowana w....
Oczywiscie nie sa to papiery zawodowe jak w specjalizacji sportu ale daja podstawe prawna do prowadzenia zajec z rekreacji.

Czy kurs instruktora rekreacji czy sportu to kurs instruktorski a zjazd szkoleniowy i uczenie ludzi metodyki i techniki to tylko zjazd szkoleniowy nawet jesli na dobrym poziomie. Po prostu tak zwane zajecia seminaryjne.
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
Ale czy w trybie seminaryjnym można zrobić instruktora (czy nawet tylko "instruktora") bjj z kogoś kto nie ma doświadczenia w chwytach ? Bo mnie to szokuje najbardziej. 8O
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska

Ale czy w trybie seminaryjnym można zrobić instruktora (czy nawet tylko "instruktora") bjj z kogoś kto nie ma doświadczenia w chwytach ? Bo mnie to szokuje najbardziej. 8O


Od czegos trzeba zaczac - lepsze np to niz nic czy tez uczenie sie z kaset tak jak napisam MM
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
Kubusiu, piszesz, że kurs instruktora rekreacji ruchowej nie upoważnia do zrobienia jakiejkolwiek specjalizacji, ale mylisz się. Miałem kiedyś tekst ustawy, w której te specjalizacje były wymienione. Była wśród nich samoobrona i bodajże aikido.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
Ja tez napisalem ze kurs rekreacji to papiery amatorskie nie zawodowe.
Sa specjalizacje ale w dyscyplinach amatorskich jak na razie. Nie majacych nic wspolnego ze sportem.
Kiedys mozna bylo robic uprawnienia instruktora sportu i rekreacji w tej samej dyscyplinie teraz sie pozmienialo.
Aikidocy robia teraz kursy instruktorow rekreacji o specjalnosci samoobrona - czesc karatekow nie nalezacych do sportowych odlamow tez o tym samym profilu.

kiedys po zdobyciu instruktora rekreacji mozna bylo sie satrac o instruktora I klasy rekreacji teraz juz nawet to zmieniono
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
A czym w praktyce różnią się od siebie te tytuły?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska

A czym w praktyce różnią się od siebie te tytuły?


Ktore ?

Instruktora rekreacji i instruktora I klasy rekreacji ??

Instruktor I klasy rekreacji mogl byc wykladowca dla na kursach instruktorskich.

W gruncie rzeczy czym sie rozni doktor od magistra ??? najczesciej to tylko tytul naukowy ;)
  • 0

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska

Jak bys przeczytal uwaznie to bys zauwazyl ze nawet nie napisalem ze nie warto na taki kurs isc.


Alez przeczytalem uwaznie twoje zachety:

Jest to tzw papier od dobrego wujka ktory uprawnia na reprezentowanie na zewnatrz i za co sie berze pieniadze od ludzi nieswiadomych ze tak naprawde o byciu instruktorem moga sobie pomarzyc

Panowie i Panie nazywanie takich rzeczy kursem instruktorskim to jest policzek dla wszystkich wykwalifikowanych instruktorow czy trenerow.


Wszystko ci sie juz miesza z tej niecheci do Bjj-Polska. Masz jakies kompleksy?
M&M's
  • 0

budo_lutas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
A orientujecie się jak będzie wyglądała sprawa uprawnień instruktorskich po wejściu do UE, bo słyszałem coś o tym, że przestaną obowiązywać?
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
Czym różnią się od siebie tytuły instruktora rekreacji od instruktora sportu? Czego nie mogę robić będąc instrukotorem rekreacji, co mógłbym robić, gdybym był instruktorem sportu? Co rozumiesz przez papiery amatorskie i zawodowe? Mam mętlik w głowie, a temat troszkę mnie interesuje...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs Instruktorski w Bjj Polska
Nie pisze, ze nie upowaznia do wszystkiego. Ale m.in. Nie upowaznia do prowadzenia zajec ze sportow profesjonalnych. Tzn. ja jesli mam dyplom isntruktora sportu i specjalizacje np. z boksu, moge za rok wystawic swoja druzyne, na turnieje. Ktos kto ma papiery, ze jest instruktorem rekreacji ruchowej - takiego prawa nie ma.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024