Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Skutecznosc" Taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
A co do zawodów K1 - to wyobraź sobie Andrzeja Bryla na ringu, nikt chyba w tym przypadku nie powie, że TKD jest nieskuteczne - to by była dopiero masakra. :lol: Koleś który trenuje Tai Chi a jest jakimś bossem i ma łeb na karku też może nieźle wymiatać na ulicy. No dobrze może trochę przesadzam, ale to i tak zależy na kogo trafisz, według mnie mistrzowie TKD, przynajmniej Polacy by sobie poradzili w K1, tylko trzeba by było trochę odpowiedniego treningu. A zresztą ten temat był wałkowany już tyle razy, że radziłbym go skończyć, bo i tak nie dojdziemy do żadnego ciekawego wniosku.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

a ty Combat cwaniaczku nie mow takich rzeczy jak nie wiesz kto to pisal,bo bys sie troszeczke zdziwil. pamietam Cie dobrze


cameleonxx - STFU LAMO- kim jestes??

zyxwu Po prostu wysoki kick to niepotrzebne ryzyko. A technika dobra - jak wejdzie :twisted:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

No dobrze może trochę przesadzam, ale to i tak zależy na kogo trafisz, według mnie mistrzowie TKD, przynajmniej Polacy by sobie poradzili w K1, tylko trzeba by było trochę odpowiedniego treningu.


Tak z ciekawości - masz jakąś propozycję Polaka z TKD, którego widziałbyś w K-1?

Gizmo
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Wysokie kopniecie? Czemu nie. Kumpel z sekcji kopie tak, ze o tym w co kopie dowiesz sie, jak dostaniesz.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
A tak BTW o low kickach. Tak się składa że dwa-trzy razy w miesiącu chodzę na combat. No i ostatnio przez sporą część treningu (również zmiany partnera) poświęcona była tym kopnięciom. Dla mnie nowość. Miałem okzje ćwiczyć z jakimś kolesiem z thaia. Silny był, nie3 powiem, miał kilka ciekawych przyzwyczajeń z wejść łokciem. Ale wracając do tematu. samo kopnięcie jest dość wolne i sygnalizowane. Mimo że co najmniej kilka rund okładaliśmy się po nogach ( przewaga niestety po stronie przeciwnika) to i tak anie mnie nie "posadził", ani nie wyłączył moich nóg. Zresztą sporą część dało się albo zablokować albo chociaż częściowo zmniejszyć siłę udeżenia. Na ulicy może jest i dobre jak ktoś nie wie co to jest. Ale nie jest to jakieś cudowne antidotum na wszystko.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Miałem okzje ćwiczyć z jakimś kolesiem z thaia. Silny był, nie3 powiem, miał kilka ciekawych przyzwyczajeń z wejść łokciem. Ale wracając do tematu. samo kopnięcie jest dość wolne i sygnalizowane. Mimo że co najmniej kilka rund okładaliśmy się po nogach ( przewaga niestety po stronie przeciwnika) to i tak anie mnie nie "posadził", ani nie wyłączył moich nóg. Zresztą sporą część dało się albo zablokować albo chociaż częściowo zmniejszyć siłę udeżenia.


A probowales go kopac w glowe podczas tego sparingu ? :D
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
IRA - zmartwię Cię - 100% TECHNIK jest do dupy- jak ktoś jest cienkim bolkiem :wink:

Naprawdę - weź kogoś lepszego na sparing i popróbuj... Lowkick to jedna z lepszych technik... Każdą akcję trzeba czymś poprzedzać. To dwa.
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Gizmo - chętnie bym zobaczył w K1 D.Idzikowskiego, bo wygrywa na macie wszystkie walki, ale jestem swiadomy tego ze musialby troche potrenowac na zasadach K1, bo między TKD a K1 przepasc jest ogromna i tego nie da sie zalatwic tak od razu - przyklad tego koreanskiego mistrza, o ktorym pisal Combat, ale wydaje mi sie ze Taekwondo daje niezla podstawe do sukcesow w K1 podobnie jak Muay Thai albo Kick Boxing, tylko dobieraja nieodpowiednich ludzi do walki na ringu i stad ta opinia, ze taekwondo jest nieskuteczne. Podoba mi sie tez styl Czecha Tomasza Barady.
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Ale Barada jak na K1 troche za mało waży, inni zawodnicy za bardzo górowali by nad nim warunkami fizycznymi. :cry:
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
W koncu zawsze moze startowac w K2... tam najchetniej widziałbym Grzeska Jężaka - Toz to Terminator przecie :wink:

Wracajac do tematu :
Combat , Dlaczego oceniasz tego goscia od Thaia z gory. Przeciez go nie widziałes , nie wiesz jaki jet technicznie... Własciwie to niczego o nim nie wiesz, procz tego ,że IRA dobrze blokował jego loki i sobie z nim ogolnie radził :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Combat , Dlaczego oceniasz tego goscia od Thaia z gory. Przeciez go nie widziałes , nie wiesz jaki jet technicznie... Własciwie to niczego o nim nie wiesz, procz tego ,że IRA dobrze blokował jego loki i sobie z nim ogolnie radził :)


Ekhm - Choong - nie wiem czy zauważyłeś przymrużenie oka " :wink: "

To nie było na serio - to po prostu był taki drobny przykład - ot ogólny... Broń Boże :wink: nikogo nie oceniam, zresztą IRA też nie znam - zagadka nie do rozwiązania... Mógł być jeden i drugi dobry, jeden dobry drugi słabszy etc. W sumie na thaiu sobie radzę w walce - więc nie powiem żeby np. lowkick był jakiś zabójczy- ale dobrze wykonany - to jest to.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Jeszcze do przykładu IRA...

Większość technik jest "wolna". To jest bardzo względne pojęcie. Jest np. taki trener TKD, mający także doświadczenia z kicka - weź go spróbuj trafić jakimś kopięciem...

Każdą akcję, jak do znudzenia zwykłem powtarzać, trzeba przygotować. CZYLI na początku, jeszcze PRZED lowkickiem lewy, prawy, czy jakaś zmyła... Kto sparuje - ten się śmieje- bo to oczywiste. Tępym i durnym atakiem w stylu - cały czas jakaś technika - zaskoczysz raz czy drugi - a potem dostaniesz. Analogia. Dokładnie to samo w przypadku wielu kombinacji.

Trzeba "mieszać", mylić, oszukiwać, zmieniać kombinacje, Ręce + nogi, nisko, wysoko etc.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Zyxwu - Barada to Słoweniec, a nie Czech. Waga rzeczywiście nie na K-1, chyba że na K-1 Max. Co do Darka Idzikowskiego... może i rzeczywiście dałby radę w K-1, pod warunkiem, że ćwiczyłby od paru lat tylko w tym kierunku. Wg mnie z tym, co się wynosi z TKD, nie miałby tam czego szukać... Niech już lepiej zostanie mistrzem tu, gdzie jest.

Nawiasem mówiąc pewien znany zawodnik taekwondo kiedyś próbował sił w K-1 - Pierre Guenette, Kanada. Oględnie rzecz ujmując - furory nie zrobił ;) , chociaż w ITF miał duuuużo tytułów na koncie...

Gizmo
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Jeśli chodzi o starty taekwondoków w K1 to barierą jest przede wszystkim formuła w jakiej te walki się odbywają. Większość mistrzów (sportowych) Taekwon-do jest mistrzami bo skupia się na sportowym aspekcie treningu, gdzie obowiązuje light contact (ITF) i praktycznie pobieżnie skupia sie na technikach ręcznych. W K1 startują goście, którzy od lat zajmują się full contactem i więcej uwagi przykładają do wyszkolenia bokserskiego. Ja bym raczej szukał kandydata do K1 wśród gości, którzy trenują raczej bez nastawienia na walki sportowe. A Darka Idzikowskiego nie widzę tam, nie przetrwałby moim zdaniem jednej rundy bo nie ma odpowiednich nawyków. Nie czarujmy się, walka sportowa w TKD nie uczy walki ale coraz częściej cwaniactwa i kunktatorstwa (patrz Lewart Lubartów). Jak ktoś trenuje w klubie typowo sportowym to wiele się nie nauczy jeśli sam czegoś nie robi dodatkowo.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Panowie, żeby jasność była - ćwiczenie polegało na okładaniu sie LK, bez wchodzenia z łapami. I trzeba być ostatnim palantem żeby na treningu taki numer wyciąć że tylko kopiemy, a ja cwaniaczek wchodzę z partyzanta na twarz. No low kick jest low i nie wchodzi na głowę. Miałem okazję przećwiczyć kilka dźwigni. Jako że siłę robił na siłowni, było to bardziej bolesne doświadczenie dla niego niż dla mnie. Nie miałem okazji posparrować na łapy więc nie posiadam widzy i doświadczenia na ten temat. Jak będzie dzisiaj na treningu to spytam się ile ćwiczy i co dokładnie. bo wejścia z łokciem mogą mieć i inni. Że z thaia to było moje przypuszczenie na podst. obserwacji.
Combat, takiego trenera żebym go nie mógł trafić to nie musiałem długo szukać. Bo ja strtowałem to próbowałem z własnym. nie tyle unikał co wychwycił wszystko.
I combat, przyznaje ci rację - jak ktoś jest cienkim bolkiem to nie ma techniki która by takiemu pomogła. Przynajmniej ja nie znam. I tyle z moich doświadczeń na razie.
I mam pytanie do znawców K1 i Thaia - skoro te techniki są tak skuteczne, to dlaczego nie ma na K! polaków. Czyżbyśmy jako naród byli aż takimi cieniasami? Czy po prostu technika jest jak każda inna, a różni się tylko lepszym przygotowaniem fizycznym (w tym twardość) i koncepcja użycia?
Osobiście bliżej mi do tej drugiej opinii, aczkolwiek ciekaw jestem waszego zdania.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
1) OK - no to nie była walka tylko taka zadaniówka. W tym można dokopać wielu, wielu trenującym...

Combat, takiego trenera żebym go nie mógł trafić to nie musiałem długo szukać. Bo ja strtowałem to próbowałem z własnym. nie tyle unikał co wychwycił wszystko.


Hmm - wiesz - ja obecnie w sparingach trafiam wielokrotnie trenera na thaiu (nawet właśnie kopami na głowę!) -i co z tego? Też nie jest prosto :)
Wszystko trzeba przygotować, zmyły i tylko co któraś technika wejdzie...

Na TKD też trafiałem- ale tu generalnie była spora trudność. Pisałem o technikach nożnych NIE REKACH. Rękami zawsze łatwiej.

Co rozumiesz przez wychwycił - zablokował? No to OK - to TAKZE rozumiem przez ciężko trafić. Trafić - to nie na gardę- a w cel :wink:

POLACY W K1? Będą - ale nie ci z TKD, tylko z taja. A taj jak mi się (może mylnie) wydaje - nie jest w PL za długo... Ktoś ma informacje?
I to przyczyna.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Oglądałem K! - nikt mi nie wmówi że maja lepszą technikę. Ci faceci sa po prostu przygotowani fizycznie. I to wszystko. Skupienie sie na kilku ciosach i kopach ze sszczególnym uwzględnieniem siły i wytrzymałości. Zobacz na gabaryty tych zawodników. Jacy przeważają? Z takim myśleniem można dojść do wniosku że zawodnicy do 63Kg nie maja za grosz techniki. Bo w K1 nie wygrywają :-) . I oczywiście czekam na polaków w K1. Cierpliwie. Bo jak rozumiem poziom techniczny jeszcze im nie pozwala startować. Mam jeszcze jedno pytanie, co może w/g ciebie skłonić człowieka do ćwiczenia czegoś nieskutecznego?
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Mozna wybrac cos nieskutecznego, jesli kryterium wyboru nie jest skutecznos,c a np. chec poprawienia kondycji, relaks, co chcesz.
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Gizmo sorki za pomylke - co do narodowosci Barady to masz rację. Zgadzam się też, że w chwili obecnej Idzikowski nie miałby co szukać na zawodach K1, dlatego napisałem, że musiałby potrenować na zasadach K1, żeby móc w takich zawodach wystartować. Co do warunków fizycznych w K1 to mają chyba większe znaczenie niż technika, przynajmniej w większości przypadków - wystarczy tylko zerknąć na którąś z walk Sappa :D
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Oglądałem K! - nikt mi nie wmówi że maja lepszą technikę. Ci faceci sa po prostu przygotowani fizycznie. I to wszystko.


Wiesz - mi jest całkiem obojętne JAK wygląda technika, czy jest ładna czy nie. Dawno się z tego wyleczyłem :wink:

Ważne żeby to działało - tyle. A ich techniki - no cóż - działają jak cholera...

Co oglądałeś? Weź obejrzyj CroCopa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
to jeden z moich ulubionych zawodników... Ręce startującyw K1 mają może niespecjalne (wiesz nie całkiem dopracowane techniki- tu się można doczepić, tam się można doczepić...), nogi lepsze - ale są SKUTECZNI.

Skupienie sie na kilku ciosach i kopach ze sszczególnym uwzględnieniem siły i wytrzymałości.


I to pozwala dokopać większości zawodników nastawiających się na komplikacje, obrotówki i z wyskoku.

Mam jeszcze jedno pytanie, co może w/g ciebie skłonić człowieka do ćwiczenia czegoś nieskutecznego?


Pierwsza sprawa - bo wielu się po prostu WYDAJE (podkreślam wydaje), że to co trenują jest skuteczne.

A ILU trenuje:
capoeira,
aikido etc.

(ej trenujący ww. nie chce mi się o tym dyskutować - to fakt!)

Przykłady można mnożyć. Bo wielu, wielu trenuje sobie dla rekreacji, rozrywki, bo to lubią, bo się przyzwyczaili etc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024