Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Skutecznosc" Taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_hakata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Ja jestem w stanie nawet kopnąć trzy razy z różną silą :lol:
I np. wszystkie trzy kopnięcia w jajka.

A swoją drogą to na ulicy najlepiej kopać w glowę przeciwnika!!

Jak już leży na ziemi :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

czy np. ap chagi jesteś w stanie wykonać raz mocno, a raz słabo.


Jasne :)

Generalnie chodzi mi o to: prostymi i niezawodnymi technikami TRAFISZ, mocnymi, ale trudnymi do wykonania NIE i przegrasz.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Ta dyskusja robi sie juz czysto prywatna i sorki za wtracenie. :)

Generalnie chodzi mi o to: prostymi i niezawodnymi technikami TRAFISZ, mocnymi, ale trudnymi do wykonania NIE i przegrasz.



To jak najbardziej tez lecz JA ROWNIEZ UWAZAM, ze trafic mozna niemal zawsze ta technika, ktora ma sie swietnie wytrenowana i ktora sie czuje najlepiej. Wiec po co komus kto np. nie umie kopac low-kickow a tacy, tez sa, wmawiac ze low kick jest zawsze najskuteczniejszy (jest w czolówce ale chyba nie ma technkik naj....). I pozniej taki w realnej walce zacznie machac nogami rzeczy, ktorych nie umie zamiast uzyc cos co naprawde czuje i umie.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Nie tylko - właśnie dlatego goście z TKD dostają "bęcki" od thai-bokserów... Nastawiają się na "cuda wianki" - obrotowe, wyskokowe - balet cholera :wink: - zamiast proste, sierpy; yop, dollyo, lowkick, frontkick etc.

DOBOR TECHNIK

+

METODYKA TRENINGOWA

+

ODPOWIEDNI ZAWODNIK

= SKUTECZNOSC
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Combat, ale techniki które wymieniłeś występują w TKD . . .
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Chyba wiem o co Combatowi chodzi ale on chyba ma problem z wyslowieniem sie tym razem. :P . (Zdarza sie).

Zmiana metodyki treingowej napewno da efekt :P ale techniki figo-fago sa integralnym elementem TKD i zaden z nas tego raczej tego nie zmieni :evil: . Po prostu niektorzy nadinterpretuja program treningowy i kozystaja z pewnych technik bez glowy (ktora zreszta pozniej traca :) ). Jednakze uwazam, ze wyskokowki i obrotowki sa po to cwiczone aby ogolnie rozwinac cialo, nabrac luzu i rozwinac nazwijmy to orientacje co sie z nami dzieje, mam na mysli odpowienie zlozenie sie do kopniecia, sam strzal i ladowanie z rownowaga to pozniej procentuje w nauce odruchow jak sie zlozyc do kopniecia w walce itp.


U nas w klubie bardzo zadko w starsej grupie cwiczymy wyskokowki bo ich w walce nie wykorzystamy ale np. na egzamin, pokaz itp.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Chyba wiem o co Combatowi chodzi ale on chyba ma problem z wyslowieniem sie tym razem. :P . (Zdarza sie).


Nie mam problemu z wysłowieniem się k***a. Wszystko napisałem!
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Tak zeby zakonczyc ta dyskusje niech kazdy sciagnie z kaaza plik Kick Boxing Vs Tae Kwon Do- wtedy pogadamy bo najlepiej on pokazuje wady waszego stylu.
P.S walczacy tam nie trenuje kickboxingu tylko muay thai
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Walczący tam taekwondoka jest lamerem, który dostałby omłot na przeciętnych zawodach taekwondo. Ale to tak na marginesie, bo mnie akurat muay thai też się podoba. Nawiasem mówiąc, miałem okazję widzieć na żywo konfrontacje TKD vs kyokushin, TKD vs kickboxing, TKD vs kung fu i TKD vs jiu-jitsu, dlatego jeden filmik dla mnie to mało... ;)

Gizmo
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Tak zeby zakonczyc ta dyskusje niech kazdy sciagnie z kaaza plik Kick Boxing Vs Tae Kwon Do- wtedy pogadamy bo najlepiej on pokazuje wady waszego stylu.
P.S walczacy tam nie trenuje kickboxingu tylko muay thai


Ale bzdura. Zeby zakonczyć dyskusje obejrzyjcie sobie filmik taki a taki. BZDURA !! Moro gdzies w "filmikach" wrzucił taki , gdzie Taekwondoka leje jakiegos kickboxera oraz film gdzie dostaje gosc z wyskoku w swoja "tajską" makowke. I o czym to k..... swiadczy ? O NICZYM. Poprostu gosc ktory wygrał był na tyle dobry by wygrać , a ten co przegrał na tyle był cienki ze przegrał !!
Wyskakiwanie z takimi "zakonczeniami" dyskusji zalatuje dziecinadą.

Pisz na temat , jak w ogole cos o TKD wiesz !
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Tak zeby zakonczyc ta dyskusje niech kazdy sciagnie z kaaza plik Kick Boxing Vs Tae Kwon Do- wtedy pogadamy bo najlepiej on pokazuje wady waszego stylu.
P.S walczacy tam nie trenuje kickboxingu tylko muay thai



Co to za propaganda :!: . Mow do rzeczy a nie stereotypami.

Bylem kiedys na obozie TKD a w poblizu obozowali kick-boxerzy. Pelna kultura oni do nas na treningi czasem wpadali a my do nich - tak wlasnie powinno byc. Oni uczyli sie pewnych rzeczy od nas my od nich. Jak widzieli u nas jakies niescislosci to po treningu grzecznie "masz dziurawa garde, odslaniasz sie jak kopiesz to lub uderzasz tamto i tak" z naszej strony bylo podobnie. I oni raczej nie powiedza, ze TKD jest do d...y bo widzieli co potrafimy jak walczymy.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Tak zeby zakonczyc ta dyskusje niech kazdy sciagnie z kaaza plik Kick Boxing Vs Tae Kwon Do- wtedy pogadamy bo najlepiej on pokazuje wady waszego stylu.
P.S walczacy tam nie trenuje kickboxingu tylko muay thai


buhahaha
co za żałosna prowokacja

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
widze ze nikt za bardzo mnie nie zrozumial , chodzilo mi o to zeby pokazac jakie sa wady taekwondo, nigdy nie pisalen ze to beznadziejny styl, ale uwazam ze jego braki tam wlasnie widac najlepiej..
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Tak zeby zakonczyc ta dyskusje niech kazdy sciagnie z kaaza plik Kick Boxing Vs Tae Kwon Do- wtedy pogadamy bo najlepiej on pokazuje wady waszego stylu.
P.S walczacy tam nie trenuje kickboxingu tylko muay thai



Co to za propaganda :!: . Mow do rzeczy a nie stereotypami.

. I oni raczej nie powiedza, ze TKD jest do d...y bo widzieli co potrafimy jak walczymy.


Hmm nie wiem czy zauwazyles ale nie napisalem ze taekwondo jest do dupy, sam trenuje od dawna kickboxing i bylem na treningu taekwondo wiec mniej wiecej widzialem jakie sa braki u jednych i drugich i o tym mial byc moj post
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Każdy styl ma jakieś wady. Ja sam ćwicze TKD ITF i to spory kawał czasy będzie już z 10 lat i jak dla mnie jest to super sport.Komuś się może nie podobać to jego sprawa
  • 0

budo_tomasz adamczyk
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
TKD to nie sport - a jego skuteczność jest taka jaka jest wasza praca
  • 0

budo_zhang guolao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
TRUE!!!
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

TKD to nie sport - a jego skuteczność jest taka jaka jest wasza praca


nie sport?
to ciekawe dlaczego jest na olimpiadzie?
napewno czysty przypadek

widze ze nikt za bardzo mnie nie zrozumial , chodzilo mi o to zeby pokazac jakie sa wady taekwondo, nigdy nie pisalen ze to beznadziejny styl, ale uwazam ze jego braki tam wlasnie widac najlepiej..

mysle ze temat efektywności tkd był poruszany za wiele razy i nigdy nikt nie doszedł do jednoznacznych wnioosków. Sposób w jaki wysunąłeś swoją opinie był conajmniej agresywny....
  • 0

budo_tomasz adamczyk
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
nie sport !!!! - to co dzieje się na zawodach sportowych nie ma nic z TKD-
nie jednemu psu na imię burek - proszęsięgnąć do histori TKD "po co dyskusja jak nie wiemy o czym dyskutujemy
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

widze ze nikt za bardzo mnie nie zrozumial , chodzilo mi o to zeby pokazac jakie sa wady taekwondo, nigdy nie pisalen ze to beznadziejny styl, ale uwazam ze jego braki tam wlasnie widac najlepiej..


Chriser na filmiku o ktory mowisz widac wyraznie jedna wade taekwondoki, jest wydygany, nie ma zielonego pojecia jak walczyc (chcial chyba przeciwnika "punktowac" kopnieciami), i ogolnie wyglada zalosnie. Przeciwnik (tai) wchodzi w niego jek czolg, goni go poringu i poprostu leje, czyli (w przeciwienstwie do tego biednego taekwondoki) zachowuje sie normalnie, czyli tak jak sie ludzie (ci lepsi oczywiscie) zachowuja naturalnie w czasie walki. A to ze taekwondo reprezentowal to jakis leszczyk (chyba pierwszy raz walczyl z normalnym przeciwnikiem) to chyba nie skresla calego stylu. Nie mowie ze taekwondo to jakis styl wyksztalcajacy fighterow, bron boze, wiekszosc z nich sie bic nie umie i nie bedzie umiec ale sa wyjatki i to bardzo dobre wyjatki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024