Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Skutecznosc" Taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
O rany - akurat ten filmik i jeszcze drugi pokazuję na WWW jako dwa, DROBNE przykłady - które niczego nie przesądzają.

Ten pierwszy

TAEKWON-DO federacji WTF VS MUAY-THAI

Rok: 1995

Gdzie: Master Cup Martial Arts Tournament, Helsinki, Finlandia

Zawodnik Muay-thai: Tomi Makkonen, zielony strój

Plik: Thai vs Tae Kwon do.mpeg, 11,51 MB; 1.20 minuty


Chriser00 - jednak dopiero drugi filmik jest bardziej znamienny - bo nie startuje jakiś anonimowy cienias - tylko mistrz korei...

TAEKWON-DO VS K1

Rok: 2002

Gdzie: Koloseum Ariake , JAPONIA - więcej wyników tego turnieju

Kto z kim: Genki Sudo kontra Kim Jingwu (medalista, mistrz Korei Tae Kwon Do ) przez KO w drugiej rundzie (0:16)

Plik: sudo_taekwon.wmv 9,64 MB, 5.02 minuty


Osobom zainteresowanym mogę udostępnić oba pliki poprzez [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mam też filmik jak jakiś kick-bokser dostaje w dupę do TKD; szkoda - że nie nagrałem swojej walki z jakimś kravaciarzem trenującym 3 lata...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Tak... mam jeszcze filmik z zawodnikiem taekwondo (1 dan) tłukącym zawodnika kyokushin (2 kyu), zawodnikiem taekwondo duszącym zawodnika jiu-jitsu gilotyną i jeszcze parę podobnych by się znalazło. Nie umieszczam na stronie, bo po co? Zaraz by się ktos pewnie nawiedzony z taekwondo znalazł, ażeby udowadniać na tym przykładzie, że taekwondo pokonuje wszystkie style dookoła, podczas gdy te filmiki dowodzą tylko tego, że danego dnia jeden konkretny zawodnik był lepszy od drugiego.

Gwoli ścisłości, jeśli mnie skleroza nie myli, Kim Jingwu, który walczył z Genki Sudo w K-1, jest z federacji Korea Pro-Taekwondo Association, dużo mniejszej niż chociażby WTF. Piszę, bo na niektórych forach pojawia się informacja, że osobnik ten był rzekomo medalistą olimpijskim w TKD. Chociaż z drugiej strony podejrzewam, że przeciętny WTF-owiec - nawet skośnooki - poradziłby sobie z Genki Sudo jeszcze gorzej... ;)

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

nie sport !!!! - to co dzieje się na zawodach sportowych nie ma nic z TKD-
nie jednemu psu na imię burek - proszęsięgnąć do histori TKD "po co dyskusja jak nie wiemy o czym dyskutujemy


Wiem ze tkd było kiedyś (nie wiem czy nadal jest ) używane do trenowania armii, ale to dawne czasy...

nie chce mi sie pisać :P
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

nie sport !!!! - to co dzieje się na zawodach sportowych nie ma nic z TKD


Zgadzam sie trenerze ale niestety malo, ktory styl przetrwalby bez upowszechnienia na arenie sportowej (czyt. usportowienia). Pewnie znaczacy procent forumowiczow zdecydowal sie na dany styl bo widzial go w akcji np. na zawodach, w prog. TV i wybral go bo dany sposob walki czy ogolna postac wizualnie mu odpowiada.



P.S. Szczesliwego nowego roku dla wszystkich, oby byl lepszy i obfitowal w wiekszą ilosc zwyciestw :twisted: niz mijajacy.

Taekwon!!! :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

nie sport !!!! - to co dzieje się na zawodach sportowych nie ma nic z TKD-
nie jednemu psu na imię burek - proszęsięgnąć do histori TKD "po co dyskusja jak nie wiemy o czym dyskutujemy


No właśnie. Korzystając z obecności przedstawiciela "starej gwardii", przy którym ja szczeniak jestem, zapytałbym - co dalej? Jaka droga przed tymi, co uważają tak jak w powyższym cytacie? Czy miłośnicy starej szkoły i taekwondo full contact ;) mają szansę przetrwać w dzisiejszym usportowionym świecie?

Gizmo
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Czy miłośnicy starej szkoły i taekwondo full contact mają szansę przetrwać w dzisiejszym usportowionym świecie?




Gizmo paru z nas o takim nastawieniu jeszcze sie znajdzie, na tym forum rowniez a skoro my istniejemy to to po nas przyjda inni (nasi nastepcy, ze uzyje takiego stwierdzenia :) )
  • 0

budo_tomasz adamczyk
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
to że wokół nas disco - polo i pop nie znaczy że od dziś jest to muzyka , poprostu "muzycy" tylko tyle potrafią .
lecz i wsród owych chwastów - róża kwitnie równie pięknie - prawdziwa sztuka broni się sama - i wy o tym stanowicie
  • 0

budo_hakata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
TAEKWON Do przetrwa bo jest skuteczne a przy okazji piękne :!:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
mi tam systarczy tylko to że jest piękne 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024