Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Skutecznosc" Taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Mój znajomy, który kiedyś mnie trenował (sam ćwiczył u Kim Jong Su) zlał na ulicy tylu gości, że w naszym mieście dzisiaj jest już prawie legendą. A został nią nie dlatego, że ma na koncie tylu typów, lecz za styl w jakim to robił. Dollyo nopunde wykonywał tak, że facet padał jak rażony gromem, a bandae dollyo w łeb to kaszka z mlekiem dla niego. I nie byli to pijaczkowie spod samu lecz często "kozaki" i "gity" znane z upodobań do chuligaństwa. Więc nie mozna mówić, że to dobre a to złe. Raczej w ten sposób: dla tego jest to lepsze, a dla tamtego tamto itp. Każdy jest inny, więc nie należy uogólniać.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Większość zależy do człowieka....Pamiętam jednego chłopa ,który jak miał 21 lat to zaciągnął się do legi cudzoziemskiej i wrócił po 4 latach....
facet był jak chodząca forteca nawet w 10 bali się na niego patrzeć a moijali go szerokim łukiem ... jak kiedyś bili się skini i sprinterzy na WSP zdaje się wbiegł wśro nich z euforią na twarzy tam było ich ok. 30 :|
można było zobaczyć w tym tłumie tylko jak lecą jego pięści i kopnięcia ,którymi odrzucał przeciwników na spore odległości :| On też dostał mocno bo na plecach mu ktoś jakiś kij złamał ...
Chodzi mi o to ,że zależy wszystko od tego jak człowiek został wytrenowany i jakie on ma warunki fizyczne :| a o ile się orientuje to w tkd chodzi o to ,żeby uniknąć ciosów a nie tak jak nasz kolega z legii nie odczuwać ich na sobie :|

ps. wszystkie techniki są skuteczne byle je dobrze wykorzystać i w odpowiednim czasie/odpowiedniej okazji
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

ps. wszystkie techniki są skuteczne byle je dobrze wykorzystać i w odpowiednim czasie/odpowiedniej okazji


Yeah, yeah - te wszystkie super skuteczne techniki TKD pokazało w K1.

Genki Sudo kontra Kim Jingwu (medalista Tae Kwon Do ) przez KO w drugiej rundzie (0:16)

Takiej nieskuteczności i amatorki dawno nie było. Mówię - są rzeczy dobre, ale jest kilka lepszych - od wysokich kopnięć. A legendy o "gościu z legii" - to dzięki -nie wierzę...
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Genki Sudo kontra Kim Jingwu (medalista Tae Kwon Do ) przez KO w drugiej rundzie (0:16)

Takiej nieskuteczności i amatorki dawno nie było. Mówię - są rzeczy dobre, ale jest kilka lepszych - od wysokich kopnięć.


Combat, znów robisz skróty myślowe,
TKD jest nieskuteczne, bo jeden gośc pokazał amatorkę.
BTW widziałem tę walkę, gośc jest - imho - kiepski jak na standardy tkd, przynajmniej te panujące w naszej sekcji :-) .

pozdrawiam
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

A legendy o "gościu z legii" - to dzięki -nie wierzę...


to idź do legii i uwierzysz :|
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Masz dobrą sekcję - bo ten koleś to zdaje się mistrz Korei... 8O :roll:

Nie jeden przykład - niestety- ciągle i na nowo widzę przykłady, że TKD dostaje... Pokaż choć JEDNA walkę wygraną z zawodnikami np. muay-thai... Jedną wygraną walkę z gościem z kick-boxingu widziałem - owszem... Ale poza tym pustka. I tak pozostanie - obrotówki i kombinacje - nie mają za dużego zastosowania -niestety. Ręce, lowkick, czasem highkick - tyle...
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

ps. wszystkie techniki są skuteczne byle je dobrze wykorzystać i w odpowiednim czasie/odpowiedniej okazji


Yeah, yeah - te wszystkie super skuteczne techniki TKD pokazało w K1.

Genki Sudo kontra Kim Jingwu (medalista Tae Kwon Do ) przez KO w drugiej rundzie (0:16)

Takiej nieskuteczności i amatorki dawno nie było. Mówię - są rzeczy dobre, ale jest kilka lepszych - od wysokich kopnięć. A legendy o "gościu z legii" - to dzięki -nie wierzę...


Combat... znow jakies porownania K1...
K1 To nie jest ulica , to nie jest nasza szara Polska rzeczywistość....
Genki Sudo jest jednym z najwiekszych zawodnikow wagi lekkiej. Jest to osoba o fenomenalnym talencie. Pokonywał on nie tylko taekwondokow ale BJJowcow , Thajow i innych. Twoje porownanie nie jest trafne. To tak jakbyś postawił Silve i jakiegos mistrza w KB , Boksie , BJJ. To ze Vanderlei by wygrał znaczy ze system ktory reprezentowali jego oponenci jest zły ?
Ale mniejsza z tym.. Raczej nie wielu z tego forum bedzie dane startować w K1. Nie mowa tu zreszta o zawodach K1 a o technikach na ulicy.
Ludzie Ci podają przykłady ze TKD wielokrotnie sprawdziło sie na ulicy i to nawet wysokie kopniecia.... a Ty wyjezdzasz z K1.
Po drugie nie omawiamy starc ulicznych miedzy powiedzmy BJJowcami a Taekwondokami, Tylko TKD a ulicznymi napastnikami roznego pokroju - w tej materi jak widać TKD sie czesto sprawdza.
pozdrawiam
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Nareszcie madry głos w rozmowie po prostu nudnej i zjechanej z lewa, prawa, od dołu i od góry.

Na ulicy raczej nie spotkacie kolesi z K1 albo choc o podobnych umiejetnosciach - o to recze, wiec porównania takie sa niedorzeczne.


A tak btw. widzialem te walke nieraz (TKD vs. Thai) i stwierdzam, ze smutkiem, ze koles moze cos potrafi ale to ze byl mistrzem Korei czy czego tam nie chcecie nie wierze. Wg. mnie był po prostu CIENKI i tyle, pracy rak - zero, prób low-kickow tez, swiadczy to o jego niewiedzy w co sie wpakowal i tyle. :evil:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Na ulicy raczej nie spotkacie kolesi z K1 albo choc o podobnych umiejetnosciach - o to recze, wiec porównania takie sa niedorzeczne.


Słuchaj pokemonie jeden :wink: :twisted:

CHODZI O DOBOR TECHNIK i skuteczność. Są lepsze rzeczy pod kątem ulicy od TKD - kapujesz? Tylko tyle i aż tyle.

A tak btw. widzialem te walke nieraz (TKD vs. Thai) i stwierdzam, ze smutkiem, ze koles moze cos potrafi ale to ze byl mistrzem Korei czy czego tam nie chcecie nie wierze.


TO NIE TA WALKA!! TKD vs Thai - to jakiś koleś z TKD nie wiem...

Ja mówię zupełnie o:
K-1 - World Max 2002 October 11, 2002 Photo Video
Win Kim Jingwu 0:16 2R, KO (Punch)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Spróbuj sciągnąć Genki Sudo vs Korean Medalist of Taekwondo in K-1 WORLD MAX 2002 international showdown (2002/10/11) z KAZAA.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
COmbat przyznaj sie podpisales umowe z jakims klubem na reklamowanie thaia ? Czy moze obiecali ci wycieczke do tajlandii ? :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Nie cholera... Najpierw dawno temu oglądałem walki tajów na TV-SAT. Potem oglądałem K1; UFC, PRIDE - wiadomo, że większość z zawodników trenuje thaia (MMA - oczywiście także inne style- ale do stójki). PYTANIE: czemu? Potem zobaczyłem jak zawodnicy TKD dostają, potem zrozumiałem, że nie mają dużych szans w K1... Czemu?

Powód prosty! Wyjaśniłem wyżej...

Obecnie sam trenuję muay-thai... :twisted:

TKD jest super - ale kto je profiluje pod kątem efektwności? (wiadomo -walka sportowa etc.)
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Juz wiem ty prowadzisz swieta wojne :) przeciwko wszystkim niewiernym tzw. taj had a robisz to z zapalem godnym swiadka jehowy :) . Ja sie nie pytam czy taj jest skuteczny tylko po co powtarzasz tyle razy i wszedzie to samo.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Jak czytam, że na ulicy goście kopią na głowę to ... :twisted: :roll:
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Problem w tym ze taekwondo za bardzo idzie w kierunku sportu i zdecydowanie odbiega od tradycji. Jak wiadomo sport i wyczyn zabia tradycje. Cos co sie sprawdza w zawodach z co dostaje sie punkty moze byc zupelnie nieprzydatne na ulicy. Szkoda tylko ze instruktorzy ktorzy zapewne o tym wiedza nic nie robia w tym kierunku.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Coś, co jest zgodne z tradycją, może być równie nieprzydatne na ulicy co niektóre akcje sportowe... :)

Gizmo
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
zgadzam sie moze byc i tak. Wydaje mi sie jednak ze ze wzgledu na regulaminy i ograniczenia eliminuje sie wiele technik i zabija przez to niektore odruchy. Czesto wlasnie te niedozwolone w sporcie zeczy sa idealne jako samoobrona na ulicy bo zgodnie z tradycja zostaly stworzone do walki a nie do sportu
  • 0

budo_cameleonxx
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Jak czytam, że na ulicy goście kopią na głowę to ... :twisted: :roll:


to co ?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo

Czesto wlasnie te niedozwolone w sporcie zeczy sa idealne jako samoobrona na ulicy bo zgodnie z tradycja zostaly stworzone do walki a nie do sportu


Wiele rzeczy, które w taekwondo są zgodne z tradycją, zostało po prostu mechanicznie przeniesione z karate. Użyteczność wielu z nich też zaginęła w mrokach dziejów ;)

Gizmo
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
Combat - co ci przeszkadza, że ktoś kopie na ulicy na głowę - nie ty ryzykujesz tylko on, jak masz szansę zakończenia walki jednym ciosem to czemu nie spróbować? Przy sprzyjającej pogodzie, gdy nie jest ślisko itd. itp. można spróbować. Może to trochę ryzykowne kopać na głowę, ale moim zdaniem właśnie przy dobrych warunkach i fizycznych i pogodowych dollyo chagi jest bardzo skuteczne. Oczywiście nie mówię tu, że zawsze trzeba kopać dollyo, bo sposobów na obezwładnienie gościa jest całe mnóstwo - dla przykładu wystarczy wymienić gloryfikowane przez wszystkich low kicki. Nie chcę cię obrazić, ale uważam, że wychodzisz z założenia, że każdy kto kopie na ulicy na głowę to idiota, a według mnie mój kolega nie miał wyjścia - ich było dwóch on był sam i co - miał się zacząć szamotać - to byłaby większa głupota, a tak załatwił gościa jednym strzałem, a ten drugi wymiękł z wrażenia. Przepraszam za długi post. Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

budo_cameleonxx
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Skutecznosc" Taekwondo
a ty Combat cwaniaczku nie mow takich rzeczy jak nie wiesz kto to pisal,bo bys sie troszeczke zdziwil. pamietam Cie dobrze
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024