Skocz do zawartości


Zdjęcie

Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...
Witam!
tak w ogole to chciałem się przywitać, jestem tu absolutnie nowy, w temacie noży także. od znajomego juz troche informacji zaczerpnąłem. kilkanascie dni temu zakupiłem nóz jak w temacie ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ) . Jest to pierwszy lepszy nóz ze stałą klingą. Naturalnie jest taki jak chcialem , choc mocno zastanawialem sie nad BK7 to jednak ostateczny wybór padł na tego, bo chcialem cos mniejszego . .. nastepnym razem moze zakupie BK7 lub BK9 ... a na razie na biwaczki i do pochwalenia sie ten mi starczy . . .

ale przejde do sedna pytania .
- Czym powinno sie czyscic ten nóz ? czy oczyszczenie go pod bierzaca ciepla wodą i mydlem jest dobre ? a pozniej oczywiscie konserwacja olejem ? czy moze po prostu od razu na szmatke oleju i czyszczenie olejem wlasnie z pominieciem wody ?

- czy po przetarciu noza olejem nalezy wytrzec go do sucha czy pozostawic niewielka warstwe na nim ? wiadomo - stal wysokowęglowa wiec rdzewieje jak glupia, ale jak juz wytarlem do sucha to nie rdzewieje dalej . . .moze jednak zaleca sie pozostawic troche na nozu ?

- na razie uzywam oleju spozywczego ;> jakis kujawski ;) wiem, wiem ... profanacja dla Was ;) niedlugo zakupie sobie Balistol - to wystarczy ?

- ostatnie pytanie, ostrzenie - mozecie opisac jak powinno sie ostrzyc ten noz ? jak go trzymac ? czy ostrzalka dolaczona do tego noza wystarczy ? wiem, ze mozna kupic dobra ostrzalke jak Spyderco TriAngle - prętowa ostrzalka za 250zl ;> ale mnie juz na to nie stac ;>
W instrukcji noza napisane jest by ostrzyc pod kątem 10-15st . ale jak go trzymac itd ? jakies wskazowki ?

dziekuje z gory za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam

  • 0

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...
troche zrypalem hiperlacze ... moj blad, nastepnym razem sie poprawie ;>

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

no bedzie lepiej chyba ;)
  • 0

budo_pilot 011
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...
Witaj,
na początek poczytaj sobie starsze posty na tym forum, a na pewno znajdziesz odpowiedź. A twój link dalej nie działa (nie może znaleźć strony) :roll: . pozdrawiam
  • 0

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...
bo linke obcialem .. tym razem :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

poczytam w archiwum, dzieki . ale jakies skondensowane informacje tutaj tez by sie przydaly ... pozatym , co sadzicie o moim nozu ?
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...

choc mocno zastanawialem sie nad BK7 to jednak ostateczny wybór padł na tego, bo chcialem cos mniejszego


Ja wiem czy on mocniejszy jest??

To noz o nieco innym przeznaczeniu, a co do porownania pod wzgledem "mocy" to moze niech ktos bardziej doswiadczony sie wypowie

KKamiLL
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...
Kamil, kurcze, czytaj uważnie! Co chłopaka posądzasz o brak wyczucia mocy!:)

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...
:oops: :oops: :oops:
o cholera
kurcze dalem d....

To pewnie przez ta sobotnia impreze.


Przepraszam najmocniej i postaram sie czytac nastepnym razem uwazniej

KKamiLL
  • 0

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...

:oops: :oops: :oops:
o cholera
kurcze dalem d....

To pewnie przez ta sobotnia impreze.


Przepraszam najmocniej i postaram sie czytac nastepnym razem uwazniej

KKamiLL



no ale BK7 jest wzy i mocniejszy ... znaczy sie - latwiej nim porąbac drzewo ;> ale znowu jak ma wystawac spod kurtki czy z namiotu ;) moze nastepnym razem .. ;>
ale co sądzicie o moim nowym nabytku ?
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...
Witaj NimnuL,
Noz ktory posiadasz jest bardzo podobny do Camillus Marine Combat Knife a ten ostatni jest od jakiegos czasu w posiadaniu Sid'a. Jak cofniesz sie do strony 7 to w spisie topic'ow znajdziesz tez taki "noże survivalowe" (8 podstron). Jest tam kilka slow o tym nozu. Nieco pozniej znajdziesz tez dwa topic'e na temat konserwacji rekojesci ze skory. Chyba we wszystkich przypadkach wine za zalozenie topic'u ponosi Sid (i chwala mu za to :) )
  • 0

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...

Witaj NimnuL,
Noz ktory posiadasz jest bardzo podobny do Camillus Marine Combat Knife a ten ostatni jest od jakiegos czasu w posiadaniu Sid'a. Jak cofniesz sie do strony 7 to w spisie topic'ow znajdziesz tez taki "noże survivalowe" (8 podstron). Jest tam kilka slow o tym nozu. Nieco pozniej znajdziesz tez dwa topic'e na temat konserwacji rekojesci ze skory. Chyba we wszystkich przypadkach wine za zalozenie topic'u ponosi Sid (i chwala mu za to :) )




dzieki sliczne ... nie ma to jak grzeczna odpowiedz ;) hehe ... wiec poczytam dawniejsze posty o ktorych wspominasz ... i w ogole chyba tu zakotwicze, bo milo tutaj ... nie poudzielam sie, bo nie znam sie ... ale informacji jest tu sporo .
dzieki i pozdrawiam
  • 0

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...

Witaj NimnuL,
Noz ktory posiadasz jest bardzo podobny do Camillus Marine Combat Knife a ten ostatni jest od jakiegos czasu w posiadaniu Sid'a. Jak cofniesz sie do strony 7 to w spisie topic'ow znajdziesz tez taki "noże survivalowe" (8 podstron). Jest tam kilka slow o tym nozu. Nieco pozniej znajdziesz tez dwa topic'e na temat konserwacji rekojesci ze skory. Chyba we wszystkich przypadkach wine za zalozenie topic'u ponosi Sid (i chwala mu za to :) )



znalazlem ten topic, poczytalem, niestety niewiele o tym nozu bylo napisane. dowiedzialem sie czym konserwowac stal wysokowęglową, ale ciekaw jestem jak konserwowac skorzana rekojesc, w jaki sposob ostrzyc noz . ..

bede wdzieczny za podanie adresow topikow gdzie to poczytam, boarchiwum przewertowalem i mozliwe, ze przeoczylem ... nie widze na tym forum wyszukiwarki, ktora ulatwilaby nieco szukanie. pozatym mam modem wiec tez mam ograniczony czas i spieszac sie moglo mi cos umknac ...

bede wdzieczny za informacje
dzieki i pozdrawiam

ps. jesli mialbym jakas wypowiedz dac o moim nozu to powiem tyle, ze juz 2x bylem z nim w lesie ... do rabania duzych rezwek sie nie nadaje :/ za maly, za mala bezwladnosc ... trzeba sie sporo naciachac zeby sciac drzewko grubosci ręki ... ale gałęzie grubosci 3cm srednicy tnie sie swobodnie i latwo, ale ostrzem, bo piłka nie jest zbyt przydatna.
Ostrze jest mocne, ciąłem nim kilka przewodow, drut kolczasty oraz stalową siatke - nie bylo problemow z cieciem ...

rdzewienie nastepuje szybko - w odslonietych miejscach noza, ale latwo sie ja sciera (rdza powierzchniowa) . . . na razie konserwuje go olejem spozywczym ;. ale kupie Balistol lub doraznie WD40 bede stosowal . . .
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...
wejdź na strone główną forum, popatrz na górę, jakiś centymetr (ale to zależy od wielkości monitora :) ) pod uśmiechniętą buźką z lewej masz opcję 'szukaj'.

a co do ostrzenia, to jeśli radzisz sobie w miare z angielskim, to poszukaj w google. nie staram sie być chamski, tam po prostu jest MNÓSTWO materiałów na ten temat.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zajrzyj tutaj - dwie niezle stronki o ostrzeniu

Pozdrawiam

KKamiLL
  • 0

budo_liamk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...
czyzby to ten nimnul ? z boarda na tpc ?
jesli tak to witaj bro :)

btw. nozyk calkiem, calkiem :)
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...
Hej NimnuL,

Tutaj masz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] do topic'u o konserwowaniu skorzanej rekojesci.
O ostrzeniu nozy, po polsku i fachowo, przeczytasz na stronie Piotra (nick: PiterM) - oto [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Kliknij z lewej strony na Akcesoria i przewin ekran w dol. Zaraz pod zegarkiem Luminox NS3000 SEAL Diver Watch jest krotki artykulik o ostrzeniu nozy.
Co do wyszukiwarki na BUDO to dostepna jest tylko ze strony glownej Forum (w lewym gornym rogu pod zoltym usmiechnietym kolkiem).
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...

Noz ktory posiadasz jest bardzo podobny do Camillus Marine Combat Knife a ten ostatni jest od jakiegos czasu w posiadaniu Sid'a


... jestem. :-)


1. Konserwacja rękojeści - pasta (taka do butów). Ja używam czarnej. Ty musisz kupić inny kolor. Nie przesadzaj z nią jednak. Dobra (wygodna) jest pasta w postaci cieczy (z gąbką).


2. Konserwacja ostrza - możesz kupić oliwkę mineralną. Ja kożystam z dobrego smaru do łożysk, stałego. Gdy noża nie używam. Dokładnie go myję i wycieram do sucha. Nastepnie nakładam smar i rozcieram go do czasu, aż zniknie (smar smaczny nie jest - pamiętaj o tym!). Na wszelki wypadek, wcieram też troszkę pomiędzy jelec, a ostrze (co by się podstępna rdza tam nie schowała).
Możesz mieć ze sobą trzy szmatki - pierwszą nóż czyścisz, na drugiej jest smar. A trzecia służy do jego wtarcia.

Substytutem smaru/oliwki. Gdy nie ma go/jej pod ręką. Może być np.: kiełbaska, smalec, masło, olej itd. itp.

Unikaj cytrusów i (podobno) słonej wody...


3. Ostrzenie (tu może Ci trochę pomogę - gdyż (inaczej niż pewne osoby z forum) preferuję rozwiązania bardziej ekonomiczne :wink: )- ja mam ostrze z ząbkami. Stąd wybór padł na Lansky Crock Stick (bardzo sobie ją chwalę - z powodzeniem, używać jej można, jako małą ostrzałkę do zabrania w teren). Poza tym czekam na Lansky Tungsten Carbide - jest tania, a (chyba) dobra.

Nie udzielę Ci niestety info. na temat ostrzenia piły (tej na grzbiecie) :? .






To chyba wszystko...



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...

czyzby to ten nimnul ? z boarda na tpc ?
jesli tak to witaj bro :)

btw. nozyk calkiem, calkiem :)



oczywiscie, ze to ten NimnuL ;> czyli ja ;) procz komputerow nalezy troche siegnac po wiedze "ostrzejsza" :>

Dzieki Jacu$ poczytam ...

sid - dzieki takze za info . . . a co sądzisz o ostrzalce dolaczonej do noza ? nadaje sie czy to taki bajer i dac sobie spokoj ? tak w ogole to nad Twoim nozem tez sie zastanawiamem czy kupic ;> ale byl za duzy ... chcialem mniejszy i grozny ;>
pozdrawiam i dzieki za info.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...

sid - dzieki takze za info . . . a co sądzisz o ostrzalce dolaczonej do noza ? nadaje sie czy to taki bajer i dac sobie spokoj ? tak w ogole to nad Twoim nozem tez sie zastanawiamem czy kupic ;> ale byl za duzy ... chcialem mniejszy i grozny ;>
pozdrawiam i dzieki za info.


Szczerze... nie wiem. Ja takiej nie mam. Jak sądzę, do b. dobrych ona nie należy. Ale trzymaj ją. Może się przydać, np.: gdy nie bedziesz miał nic innego pod ręką...
  • 0

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...

sid - dzieki takze za info . . . a co sądzisz o ostrzalce dolaczonej do noza ? nadaje sie czy to taki bajer i dac sobie spokoj ? tak w ogole to nad Twoim nozem tez sie zastanawiamem czy kupic ;> ale byl za duzy ... chcialem mniejszy i grozny ;>
pozdrawiam i dzieki za info.


Szczerze... nie wiem. Ja takiej nie mam. Jak sądzę, do b. dobrych ona nie należy. Ale trzymaj ją. Może się przydać, np.: gdy nie bedziesz miał nic innego pod ręką...



no szkoda ... bedzie w zapasie a ja kupie cos lepszego ... na razie jeszcze ostry jest jednak ;>
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Camillus Pilot Survival Knife - czyszczenie, konserwacja ...
Ta ostrzałeczka przyda Ci sie na wyjeździe. Gdy ostrze zbyt zajdzie rdzą, czy sie stępi...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024