Skocz do zawartości


Zdjęcie

Encyklopedia nozy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_lopez
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Encyklopedia nozy
Cze !
Zajrzyjcie na ta strone. Pewnie was zainteresuje.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Szkoda, ze tylko 352 strony. :(

PS. Czy Ktos moze mi powiedziec, gdzie w Polsce mozna dostac katalogi nozy w postaci drukowanej, a nie elektronicznej. Pare miesiecy temu stracilem swoj nozyk (badziew za kilka euro, ostrze ok. 3”) na Okeciu, i tym razem chialbym kupic cos porzadnego. Sleczenie godzinami przed komputerem i ogladanie nozy w Internecie nie wyjdzie na zdrowie moim oczom, a i nie jest zbyt wygodne. Chyba kazdy z Was wie jaki to problem wybrac ten jeden jedyny noz. A moze to bedzie pierwszy z kolekcji. :D
Z gory dziekuje.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy
nie sadze ze bedziesz w stanie zgromadzic tyle katalogow zeby Ci zastapily to co znajdziesz w necie.

Wejdz na jakis sklep internetowy i tam przegladaj wg kategorii ktore Cie interesuja, a jak znajdziesz cos ciekawego to wejdz na strone producenta i obczaj dokladniej

Pozdrawiam

KKamiLL
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy
Lopez,
zacznij zakupy od sebenzy to zaoszczędzisz sporo kasy i czasu...
  • 0

budo_mr jones
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy

zacznij zakupy od sebenzy to zaoszczędzisz sporo kasy i czasu...


OOO, Sebenza nożem dla początkujących?! :shocked!:
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy

Lopez,
zacznij zakupy od sebenzy to zaoszczędzisz sporo kasy i czasu...


8O
  • 0

budo_lopez
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy

Lopez,
zacznij zakupy od sebenzy to zaoszczędzisz sporo kasy i czasu...


A zebys wiedzial myslalem o Sebenzie, ale ktora mala czy duza?
Mala 10cm w spoczynku, duza 12cm; ostrza odpowiednio 7.3cm i 8.9cm.
Bardziej potrzebuje EDC niz fordera wiec chyba lepiej kupic mala, z drugiej strony roznica w cenie to „tylko” $50 jak sie po jakims czasie okaze ze mala jest „za mala” (chodze w plener robic zdjecia i czasami musze sciac jakies grubsze badyle, ktore wchodza mi w droge) to mnie szlag trafi, kolejne $350. Podejrzewam ze niezbedna jest tez pochwa, noszenie w kieszeni duzej Sebenzy jest chyba malo wygodne (duze wymiary i waga). Jak nosicie swoje Sebenzy ? Jak reaguje wasze otoczenia na jej widok, ma dosc pokazne ostrze? I jeszcze jedno pytanie dot. Sebenzy, sa dwie wersje rekojesci: Sebenza i Classic Sebenza, czy wersja rekojesci ma jakis wplyw na komfort uzywania, porecznosc, prace blokady itp. czy jest to tylko chwyt marketingowy?
Myslalem tez o Aresie, „szczuplejsze” ostrze, cena tez :D , Axis Lock, jest lub bedzie wersja z czarna rekojescia i czarnym ostrzem typu Plane (BM 732BT) wiec jak wyciagne noz gdzies miedzy ludzmi to czarne ostrze nie bedzie chyba tak rzucac sie w oczy. Tylko te wymiary jak duza Sebenza. Czy ktos nosi Aresa jako EDC, czy nie wypycha kieszeni (ma prawie 12cm w spoczynku)?
Po jaka cholere wymyslono i wyprodukowano tyle rodzajow nozy, moglyby byc ich tylko trzy rodzaje: maly, sredni i duzy, potem to tylko maczety i szable. Gdyby byly tylko trzy rodzaje to pewnie rekojesc we wszystkich kolorach teczy i problem ktory wybrac by pozostal.
Jak mawiala pani naczelnik gminy (zagrana swietnie przez pania Dykiel) w filmie ''Wyjscie Awaryjne'': Podlosc ludzka nie zna granic :-) .
  • 0

budo_cz
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy
Witam. A jeżeli już się wybrało nóż, to jak najlepiej (czytaj najtaniej) go sprowadzić. Może ktoś ma przetarte szlaki. Chodzi mi o Al Mar Sere Operator'a AMSRO.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy
Parę słów ode mnie, chociaż nie mam Sebenzy... Za to czaję się na nią od dwóch lat :)
W kieszeni na pewno nie będzie Ci zawadzać, bez przesady, to nie MOD mk1...
Pochwa jest piękna i droga.
Jest to chyba najlepszy nóż składany do prac wszelakich a pokojowych... Z pewnością ma jedną z najmocniejszych blokad, a rozłożony przypomina stałe ostrze - zwyczajnie brak luzów.
Jeśli idzie o wersję, to dal mnie absolutnie duża, bez dwóch zdań, a po ostatnim 'macaniu' sądzę też że Classic, bo jednak odrobinę lepiej leży w łapie, jest bardziej ergonomiczna, a przy tym smuklejsze ostrze wydaje się dłuższe...
Na pewno Piter opowie Ci jeszcze niejedno! Byłeś na guns.com.pl?

Jak możesz wybierać pomiędzy Reevem a Benchmadem... To naprawdę nie powienieneś się wahać.

Pozdrawiam
Mithr
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy
Nie no Panowie... co topic to konczy sie na Sebenzie :) jest to zrozumiale ale zaczyna byc monotonne.
Co sadzicie o tym nozu? - kup Sebenze, co myslicie o zbieraniu zdjec - masz tu fote Sebenzy end of story itd...
JEST TO JESLI NIE NAJLEPSZY TO JEDEN Z NAJLEPSZYCH EDC ale nie katujmy nim kazdego tematu.

No ale nie po to zaczalem posta zeby narzekac, otoz Lopez zaczal watek, przypomne, od nowego wydawnicta. Moze pchnijmy dalej ten temat - jakie ciekawe polskie ksiazki o nozach (nie jest ich wiele) macie/czytaliscie.

Ja mam Encyklopedie Nozy Wojskowych (Tadeusz Krolikiewicz).
Ksiazeczka napewno warta przejrzenia, napisana jeszcze po polsku wiec prozno w niej szukac liner lock itd co wg mnie ma swoj urok. Oferuje spory przeglad nozy bojowych w zasadzie z okresu I i II wojny (chociaz jest tez troche starszych konstrukcji) oraz nozy wspolczesnych. Miedzy innymi Chris Reeve Aviator, Project I i project II :lol:
Ciekawy jest przeglad bojowych i survivalowych nozy armi bylego Zwiazku. tego niewiele jest nawet w necie.
Jest opisany sztylet Armii Krajowej, oraz pierwszy PL supertool (ze sprezynowym ostrzem) "Skladany Noz wojskowy wz 1969". Wg mnie ciekawa pozycja.

Pzdr

F
[/list]
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy
No właśnie - może ktoś wie jak zdobyc te kolorowe katalogi z nożami (Sebenzą :D ). Net ot nie to samo jednak.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy

No właśnie - może ktoś wie jak zdobyc te kolorowe katalogi z nożami (Sebenzą :D ). Net ot nie to samo jednak.

kilka jeszcze mam... więc prześlij mi adres na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to ci wyślę.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy
Co do reszty katalogow: Benchmade zdobedziesz od Tatooine, a jesli chodzi o Spyderco, Kershaw, Emersson MoD i Camillus to zamawiasz z ich strony domowej - ja tak zrobilem i mam co ogladac :)
  • 0

budo_lopez
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy

jesli chodzi o Spyderco, Kershaw, Emersson MoD i Camillus to zamawiasz z ich strony domowej - ja tak zrobilem i mam co ogladac :)

Przyslali je do Polski za darmo?
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy
.....ja czasami nosze aresa i moge powiedziec, ze nic nie wypycha....lezy idealnie.....
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy
Lopez napisał:

Czy ktos nosi Aresa jako EDC, czy nie wypycha kieszeni (ma prawie 12cm w spoczynku)?

Ares nalezy do moich ulubionych "everyday utility" wczesniej nosiłem w tylnej prawej kieszeni i nie zauwazyłem jakis wiekszych defektow(typu wypchana lub wytarta kieszen) moich spodni. Teraz ma juz swoje stałe miejsce w pochewce na pasku -zdecydowanie wygodniej

Jacek P.
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy

Co do reszty katalogow: Benchmade zdobedziesz od Tatooine, a jesli chodzi o (...) MoD (...) to zamawiasz z ich strony domowej - ja tak zrobilem i mam co ogladac :)


Katalogi MOD-a też mamy :wink:
Tatoine
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Encyklopedia nozy

Teraz ma juz swoje stałe miejsce w pochewce na pasku -zdecydowanie wygodniej


ja bez swojego Ares'a nigdzie się nie ruszam... też chowa się w pochewce BM na pasku, na plecach - i wygląda wtedy całkiem niepozornie :roll: , niewtajemniczeni pewni nawet nie wiedzą co to jest 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024