Skocz do zawartości


Zdjęcie

socom vs gerlach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

socom vs gerlach
No właśnie, który z noży waszym zdaniem lepiej sprawdza się do smarowania chleba, obojętnie czym, masłem margaryną, dżemem, musztardą, smarem?

MT socom

Dołączona grafika

czy może


Gerlach NK - 21 ?

Dołączona grafika
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: socom vs gerlach
Długą kromkę, kalibru 225 mm oczywiście modelem NK 22-9" o ostrzu 225 mm, a smaruje się, jak sama nazwa wskazuje - smarem.

He, he - wyobrażam sobie jak wydłubujesz lepki dżemik, który nawłaził Ci do środka socoma :) :)
I ta skóra płaszczki up...lona konfiturką pomarańczową - poezja.
Ale za to można by było powiedzieć bez obciachu - "on jest słodki!!!"
-wój-
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: socom vs gerlach
Do smarowania lepszy jest NK-6


Ej... Fiodor... Bez jaj! A jeśli Cię ktoś zaatakuje w trakcie przyrządzania śniadania? Co? Albo będziesz musiał nagle przeciąć szybko grubą linę? Czy też podważyć coś? Nie ma żartów. Nigdy nie wiesz, co Cię spotka! :wink: :)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: socom vs gerlach

Ej... Fiodor... Bez jaj! A jeśli Cię ktoś zaatakuje w trakcie przyrządzania śniadania? Co? Albo będziesz musiał nagle przeciąć szybko grubą linę? Czy też podważyć coś? Nie ma żartów. Nigdy nie wiesz, co Cię spotka! :wink: :)

Kolega podsunał mi pewien pomysł, przecież faktycznie można sobie utrudnić życie i powiesić chleb na grubej linie, czyli mamy ciecie - idealnie nadaje się socom, potem samoobrona - bo żona z wrzaskiem właśnie leci na nas że przeciąłem jej sznur od firanki - znów socom, no i na końcu smarowanie kromki ukrojonej masłem lub smarem, w zależności od upodobań i co mówicie panowie koledzy że gerlach?
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: socom vs gerlach
No - jeśli smarujemy kromkę np. stałym smarem do nart, to lepiej w plasterki pokroi go socom. Poza ty, jeśli słoik z dżemikiem się zassa, to lepiej i szybciej wytniesz dziurkę w zakrętce...
-wój-
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: socom vs gerlach
No janse, że Gerlach. Nie ma jak 9" ostrza. I chlebek i żonkę pięknie pokroisz. 8)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: socom vs gerlach
przydałoby sie znać grubość tych gerlachów, bo nie ma nic gorszego jak smarowanie chleba masłem za pomocą długiego b. elastycznego noża. jak jest z ich sztywnością?
nie wiem czy wy też, ale ja miewam powazne probelmy ze swoją lodówka (nowy polar) . od czasu do czasu jakoś tak sie zasysa i drzwi tak trzymają że trzeba je z calej siły ciągnąć... no i wtedy przydałby sie jednak nóż którym można wyważać.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: socom vs gerlach

nie wiem czy wy też, ale ja miewam powazne probelmy ze swoją lodówka (nowy polar) . od czasu do czasu jakoś tak sie zasysa i drzwi tak trzymają że trzeba je z calej siły ciągnąć... no i wtedy przydałby sie jednak nóż którym można wyważać.


to swietna wymowka by kupic Stridera AR :)
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: socom vs gerlach
Do smarowania poleciłbym Kukri Stridera :)
Duuuże powierzchnia smarująca - dużo masła się mieści

Do krojenia też się nada - nieważne jak czerstwy jest chlebek - zawsze da sie porąbac :) No a krojenie salami na kanapki to już czysta poezja...

W prawdzie trochę mało precyzji, ale nie oszukujmy się - po co komu precyzja przy robieniu kanapek :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: socom vs gerlach
Nie wiem jak Gerlach vs Socom, ale mogę powiedzieć jak BM TSEK vs kuchenny spory Victorinox. Victorinox za 80PLN DEKLASUJE 4" TSEKa w zastosowaniach kuchennych. Koniec recenzji ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: socom vs gerlach

Nie wiem jak Gerlach vs Socom, ale mogę powiedzieć jak BM TSEK vs kuchenny spory Victorinox. Victorinox za 80PLN DEKLASUJE 4" TSEKa w zastosowaniach kuchennych. Koniec recenzji ;)


:(


zamierzałem kupić właśnie jakiegoś victorinoxa [może kutego?] bo mam już dosyć podostrzania tego badziewia z hipermarketów


chyba zmieszczę się w temacie jeśli zapytam co polecacie do kuchni do zastosowań ogólnych koło 15 cm głowni [stal oczywiście przynajmniej dobra] w cenie 100-150 zł ?
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: socom vs gerlach

chyba zmieszczę się w temacie jeśli zapytam co polecacie do kuchni do zastosowań ogólnych koło 15 cm głowni [stal oczywiście przynajmniej dobra] w cenie 100-150 zł ?


Polecam zestaw noży (i każdy nóż z tego zestawu), które do niedawna były do kupienia w promocji w sklepach Hypernova i Albert. Kupiłem wtedy 5 noży z blokiem za ok. 120 złotych i jestem bardzo zadowolony. Teraz promocja się skończyła, ale noże zostały - cena bez promocji od 30-75 zlotych za sztukę.

Śmieszne, ale u mnie pierwszy większy efekt czytania stron Pitera i BUDO to zakup noży do kuchni.

Co mogę powiedzieć - porządna stal, lekko rdzewiejąca powierzchniowo jeśli się je zostawi mokre. Konstrukcja full tang - okładziny nałożone wtryskowo na rękojeść. Są dość masywne. Przynajmniej dwa nadają się z powodzeniem do zastosowań turystycznych - najmniejszy pieczonego kurczaka kroi przez kości bez większego problemu. Praca w kuchni to czysta przyjemność. Do tej pory miałem zwykle jakieś "solingeny" :wink: , które były tępe, lekkie, gięły się i w ogóle do niczego. To jest zupełnie inna historia.

Fabrycznie są bardzo ostre. Może nie golą włosów na przedramieniu, ale w trzymanym w powietrzu jedną ręką bochenku świeżego chleba można wycinać dowolny kształt bez żadnego problemu. Do przywrocenia ostrości wystarczy parę ruchów na stalce.

W.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: socom vs gerlach
A moze cos takiego:
Dołączona grafika
Duane Dwyer Kitchen Tactical Custom. Godny konkurent dla Socoma na polu taktyki kuchennej. Mozna i buleczke dzemem posmarowac a i drzwi od ciezarowki przebic tez chyba nie problem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024