Skocz do zawartości


Zdjęcie

noze Heckler&Koch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

noze Heckler&Koch
Hi, Ludzie,

pytanie mam.

ma ktos moze jakies doswiadczenia z tymi zabawkami? Einhandmesser mam na mysli, czyli foldery.

wczoraj sobie dwa ogladalem i sprzedawca mi zachwalal, ze mistrzostwo swiata itd., ale mimo, ze byl sympatyczny i przekonujacy, to z zasady dosc ostroznie podchodze do takich zrodel informacji :)

pozdrawiam
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: noze Heckler&Koch
Noży Heckler & Koch nie posianam i nigdy nie używałem ale ostatnio sprezentowałem sobie nóż Walther P99 Tactacal Kinfe tak do kompletu z giwerą ( P-99)i musze powiedzieć że całkiem fajny nożyk ostrze 15 cm, stal 440 SS rękojeść chyba kraton G przynajmniej podobny w dotyku, pochwa czarna Codura i nawet szelki były w komplecie.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: noze Heckler&Koch
Czy pisząc "noże H&K" masz na myśli Bokera? Jeśli tak, to czy ten model sprzed chyba 2-3 lat (linerlock) czy ten nowy (backlock)?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze Heckler&Koch
dobre pytanie - nie pamietam nazw.
to byly jakies drop pointy - jesli dobrze "rozumiec polski", to jeden byl linerlock, a drugi back lock.

a moze to nie byly dwa, tylko trzy? jeszcze tanto? :roll:

nie pamietam, qrcze. w sumie obejrzalem kilkanascie - a te miedzy innymi, spodobaly mi sie. nie jestem pewny, czy jeden z nich to nie byl P2000 :?

z grubsza chodziloby mi o to, czy ktos jakis juz mial tej firmy i taki ewentualnie moglby polecic.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: noze Heckler&Koch
Vince..... tylko jedno powiem SZACUNEK!!!
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: noze Heckler&Koch
chyba powinieneś zamiescic tą pochwałę w iinym temacie :?

kooniu
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: noze Heckler&Koch
o rany! oczywiscie ze tak...:) przepraszam wszystkich!
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: noze Heckler&Koch
Nożyki Boker sygnowane przez Hecklera&Kocha oraz Umarex sygnowane przez Walthera możesz obejrzeć sobie w sklepie COLT przy ul. Kopernika w Częstochowie.
Tatoine
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze Heckler&Koch
Tatoine, dzieki - ale do Polski sie wybieram dopiero na Boze Narodzenie, a Czestochowa to nie moj rejon :)

obejrzec, to ja juz sobie obejrzalem i mi sie podobaja.
bardziej mnie interesuja opinie, jak sie to "w praniu" sprawuje ;)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: noze Heckler&Koch
powiem tak... jeśli chodzi o te z blokadą Linerlock to są niestety chyba nieco nie trafione. Niby miały być "tactical" pełną gębą, ale stalowy liners cieniutki. Tanto, niby z natury mocne, ma w tym projekcie bardzo delikatny, cieniutki czubek. Jak on się będzie zachowywał po roku... nie wiem. Ja chyba sobie go nie kupię...

Ale jest też "uproszczona" wersja z blokadą backlock. Wstawiłem w cudzysłowiu, gdyż moim zdaniem jest to dużo lepszy zakup! Nóż ten ma wg mnie ciekawszą klingę, blokada jest mocna i dobrze pracuje (jak na ten typ blokady rzecz jasna), rękojeść jest O KLASĘ wygodniejsza i pewniejsza w chwycie. Klips taki sam. Boker ma dobrze zaprojektowane kołki w ostrzu, a w przypadku tej wersji H&K ma nawet świecący punkt do łatwiejszej lokalizacji w nocy. Niestety, nie tryt, ale zawsze coś i przez godzinke od naświetlenia nawet świeci... W sumie za niższą cenę otrzymuje się nóż, który użytkowo nie odbiega specjalnie od od wersji z linerlockiem, a jest też lżejszy, lepiej leży w ręce i jest ładniejszy (to już tylko subiektywne odczucie). Wersja "black, combo" jest nawet nawet...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze Heckler&Koch
Bog Ci zaplac, dobry czlowieku - o cos takiego mi chodzilo.

chyba mialem tez tego bokera w reku, bo wlasnie mial taki swiecacy bajer.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024