Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shinken i iaito


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Shinken i iaito
Niedawno zwiedzałem internetowy sklep [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Oferowany w nim jest rozliczny sprzęt do treningu kendo, iaido i yodo (i innych, by nikt nie czuł się pokrzywdzony). W ofercie znalazły się : iaito oraz shinken do praktyki iaido i tameshigiri. W związku z tym mam pytanie: czy ktoś z ćwiczących miał do czynienia z bronią ostrą z tego sklepu? Jakiej jakości są miecze ostre jak i iaito? Czy spełniają kryteria użyteczności jak i estetyki. Trochę mętnie wyjaśniają coś na temat współpracy z chińskimi manufakturami i to działa na mnie zniechęcająco, natomiast możliwość "zakomponowania" sobie miecza jest czymś dla mnie nowym.
I jeszcze jedno. Co możecie polecić z Tozando, jakie iaito Waszym zdaniem jest na prawdę godne polecenia i cena nie jest w tym przypadku ograniczeniem. Ostatnio przeszedłem poważną kontuzję nadgarstka i moje Higo jest dla mnie zbyt ciężkie. Proszę poradźcie, może Ty Szczepanie wypowiesz się także w tej materii. Pozdrawiam.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinken i iaito

Niedawno zwiedzałem internetowy sklep [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Oferowany w nim jest rozliczny sprzęt do treningu kendo, iaido i yodo (i innych, by nikt nie czuł się pokrzywdzony). W ofercie znalazły się : iaito oraz shinken do praktyki iaido i tameshigiri. W związku z tym mam pytanie: czy ktoś z ćwiczących miał do czynienia z bronią ostrą z tego sklepu? Jakiej jakości są miecze ostre jak i iaito? Czy spełniają kryteria użyteczności jak i estetyki. Trochę mętnie wyjaśniają coś na temat współpracy z chińskimi manufakturami i to działa na mnie zniechęcająco, natomiast możliwość "zakomponowania" sobie miecza jest czymś dla mnie nowym.
I jeszcze jedno. Co możecie polecić z Tozando, jakie iaito Waszym zdaniem jest na prawdę godne polecenia i cena nie jest w tym przypadku ograniczeniem. Ostatnio przeszedłem poważną kontuzję nadgarstka i moje Higo jest dla mnie zbyt ciężkie. Proszę poradźcie, może Ty Szczepanie wypowiesz się także w tej materii. Pozdrawiam.


nie wiem czemu ale mnie ten link nie wchodzi :( więc nic nie powiem. Chcesz brać się trening shinkenem to kup sobie samą głownię jak nic innego nie masz na oku i resztę dorób własnym sumptem, o ile bedzie miał możliwość kupienia samej głowni. Chinolskie rzeczy nie musza być złe, tylko jest pytanie jakiej jakości są głownie, bo pierdołów pewnie jest dużo, jak na Chińców przystało.

Z Tozando kup model Jigai koshirae, jak chcesz to ci na maila prześlę zdjęcia mojej blaszki to sobie obejrzysz, koszt jakieś 1800 zigla, waga 1150 gram.

aha, shinken będzie cięższy od iaito i tyo sporo, jeżeli to ma byc shinken a nie babawka :-)
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinken i iaito
link dziala bez ostatnich dwoch znakow.
Ja rowniez czekam z niecierpliowscia na opinie jakiej jakosci jest shinken z tego sklepu.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinken i iaito
Tej firmy nie znam. Mozesz spytac na swordforum.com.
Ale do czego ci ten miecz? Wylacznie do iaido czy rowniez do tamashigiri? Bo tutaj beda rozne kryteria.

Tutaj masz porownanie innych sklepow:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jesli miales kontuzje nadgarstka, polecam cwiczenie jak najlzejszym iaito lub mieczem. Ja, majac kontuzje obu lokci, od 3 lat cwicze BARDZO lekkim iaito na codzien. Nie wazylem, ale na pewno ponizej 900 gramow. W ciecia nie wkladam tez zadnej mocy, bardzo lekko tne. I zaczyna mi sie polepszac 8) aczkolwiek jest to niezwykle frustrujace :twisted: :twisted:
  • 0

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinken i iaito
Od kilku lat trenuję dosyć ciężkim iaito i chcę je zamienić na lżejsze. W trakcie ostatniego ćwierćwiecza spędzonego na dojodorobiłem się mn tenisowego łokcia, nadgarstka do wymiany i innych potworków.
Problem w tym iż wybór na rynku ogromny a wiadomości na temat jakości i innych parametrów niewiele. To co piszą w witrynach jest wspaniałe ale wolę opinie kolegów praktyków. Szukam dobrego iaito o wadze (oczywiście bez saya) około 800-850 gramów. Co radzicie, jaki konkretny model i gdzie dostępny?
Druga sprawa, chodzi oczywiście o shinken do tameshigiri. Sam posiadam wyrób firmy Cold Steel. Jest wystarczający do treningu ale obecnie zamarzyło mi się coś bardziej przypominającego katanę a nie impresję na temat. Jest np. manufaktura Chen jest Bugei, są inne wytwórnie, chcę kupić coś wykonanego w technice tradycyjnej (skówanie). W tej witrynie ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].) mają dosyć ciekawe propozycje i z tego wzięło sie pytanie o jakość tych wyrobów. Nie napomniałem do tej pory o tym iż nie zamierzam wydawać majątku na miecz.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinken i iaito

Od kilku lat trenuję dosyć ciężkim iaito i chcę je zamienić na lżejsze. W trakcie ostatniego ćwierćwiecza spędzonego na dojodorobiłem się mn tenisowego łokcia, nadgarstka do wymiany i innych potworków.
Problem w tym iż wybór na rynku ogromny a wiadomości na temat jakości i innych parametrów niewiele. To co piszą w witrynach jest wspaniałe ale wolę opinie kolegów praktyków. Szukam dobrego iaito o wadze (oczywiście bez saya) około 800-850 gramów. Co radzicie, jaki konkretny model i gdzie dostępny?
Druga sprawa, chodzi oczywiście o shinken do tameshigiri. Sam posiadam wyrób firmy Cold Steel. Jest wystarczający do treningu ale obecnie zamarzyło mi się coś bardziej przypominającego katanę a nie impresję na temat. Jest np. manufaktura Chen jest Bugei, są inne wytwórnie, chcę kupić coś wykonanego w technice tradycyjnej (skówanie). W tej witrynie ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].) mają dosyć ciekawe propozycje i z tego wzięło sie pytanie o jakość tych wyrobów. Nie napomniałem do tej pory o tym iż nie zamierzam wydawać majątku na miecz.


Drogi Mariuszu, jak szukasz miecza o takich parametrach wagowych yo zobacz ofertę sklepu KOEI lub TOEI (cholerna skleroza :) ) tam mają takie lekkie miecze, jeden koleś od nas kupił i nie narzeka, a miecz jest gucio, ewentualnie zobacz na stronę Mushinkanu, na giełdę to może coś znajdziesz :-)

o shinkenach to się wypowiadam bo noga w tym temacie jestem :-)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinken i iaito
A ile bys chcial wydac na miecz ostry bo moze mam dl ciebie pewna propozycje?
  • 0

budo_andeus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Cienia Amberu

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinken i iaito
Co do sklepow mozna przelookac te z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a o jakosc coz warto zapytac senseja jak sie nie orjetuje co do sklepu to moze miec gdzies dobre znajomosci i zakup bedzie pewniejszy i tanszy.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinken i iaito
Ninecircel jest dobra firma, widzialem jedno iaito od nich i bylo porzdne, w sumie standart taki sam jak z tozando. Czyli porzadnie wykonany miecz do cwiczen na dlugie lata w rozsadnej cenie i nic ponadto.

A czy to bugei czy paul chen czy ninecircle wszyscy kuja ostre miecze w mandzuri w chinach, chyba wsystkie firmy sprzedajace ostre miecze zaopatruja sie tam (oprucz oczywiscie coold steel) jest to dobre i konkurencyjne zrudlo bo miecze kute sa warstwowo a ceny ich nie przerazaja.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024