Skocz do zawartości


Zdjęcie

tarcza jako broń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

tarcza jako broń
wpadły mi w ręce ostatnio dwie dosyć ciekawe kserówki pierwsza to coś jakby instruktaż dla rosyjskiej milicji z zastosowania tarczy w walce i co ciekawe prawie wcale nie było tam technik z grupy "zbiorowych" tzn szpaler, ściana z tarcz itp. tylko dużo z indywidualnego użycia tarczy, odepchnięcia, uderzenia, pchnięcia krawędzią kilka technik wyglądało na "ściągnięte" z kung-fu (zwłaszcza niektóre pozycje kończące kombinacje) ale sporo było naprawdę ciekawych
druga publikacja to fragment (niestety) niemieckiego podręcznika do jiujitsu, i zachwycił mnie rozdział o walce z przeciwnikiem ukrytym za tarczą! fajne dźwignie i obalenia, nie wiem co to za tytuł ani autor ale książka to gotowy instruktaż dla kiboli
i pytanie do kolegów mundurowych: jak u nas wygląda szkolenie z użycia tarczy? tylko tylariera, krok, pała, krok, pała czy też jest to bardziej rozbudowane technicznie?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: tarcza jako broń
Hehe, nie jestem policjantem, ale często walczę z użyciem tarczy. Jest to straszna i wielofunkcyjna broń. Na treningach często ćwiczymy kombinacje z użyciem topora, kiścienia lub miecza oraz właśnie herbówki lub migdała. Nie mniej nie ukrywam, że chętnie rzuciłbym okiem na to co inni na ten temat wymyślili. Daj jakieś namiary na tą książkę. Albo może mógłbyś mi zmailować skany. Byłbym nieomal dozgonnie wdzięczny (pod warunkiem szybkiej śmierci :) )
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: tarcza jako broń
no to jeszcze dorzucę jeden "kwiatek" w temacie tarcza: jakieś 2 lata temu w telewizornii pokazano jako wielkie odkrycie nowy super hiper sposób szkolenia naszej policji przez speców z USA napaliłem się jak głupi i cóż widzę? szpaler krok, pała, krok, pała i to ma być nowość? jedyna różnica między tym amerykańskim szkoleniem a starą szkołą ZOMO to taka że teraz instruktorzy liczyli: one, two zamiast adin, dwa, tri...
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: tarcza jako broń
Heh. Ja też bym byłzaintersowany tymi scanami
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: tarcza jako broń
anioł - takie rzeczy już dawno rzymianie wymyslili ....
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tarcza jako broń
ale tam wymyslili...

podpatrzyli od Grekow ;)

chlopaki juz ponoc hoplonami niezle naparzali - chociaz scutum bylo pod tym wzgledem chyba ciekawsze, tak ze wzgledu na taktyke walki, jak i ksztalt.

aniol, jak mozna to dane tej niemieckiej (na szczescie :) ) ksiazki poprosze.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: tarcza jako broń
Aniol ponieważ z jakiś dziwnych pwodów nei mogę wysyłać wiadomości na PW to dam ci mego maila tutaj
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tarcza jako broń
hallo aniol - moge byc troche upierdliwy i sie przypomniec o namiary na te ksiazke?

juz tu nie zagladasz?
;)
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: tarcza jako broń
już jestem przepraszam :oops:
nie znam autora ni tytułu... wybaczcie proszę, gostek który mi to pokazywał nawet skserować nie pozwolił
grube tomisko, stan zużycia wskazuje że raczej nie nowe, okładka w takim gównianozielonym kolorze, cztery duże fotki jak goście sobie dźwignie zakładają
jeszcze raz przepraszam że nie mogę pomóc, sam bym chciał to mieć
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tarcza jako broń
a to kupa w takim razie :(

jakby Ci sie go tak kiedys przy okazji udalo spytac o autora i tytul, albo moze podpatrzec... :roll: ;)

to byloby bardzo milo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024